Son Dakika Haberleri: Esra Kayıkçı - Bozgun Hatıra

Esra Kayıkçı - Bozgun Hatıra

3 yıl önce

Esra Kayıkçı ilk solo albümü "Bozgun Hatıra" lansman gecesinde müzikseverlere masalsı bir yolculuk vadediyor.

Esra Kayıkçı - Bozgun Hatıra, System.String[]
Esra Kayıkçı ilk solo albümü "Bozgun Hatıra" lansman gecesinde müzikseverlere masalsı bir yolculuk vadediyor.

Pop, Rock ve Swing tonları arasında dinamik geçişlere sahip albüm; renkli altyapısını caz çatısı altında kurguluyor. "Bozgun Hatıra" kentli insanın iç yolculuğu, yorgunluğu ve umudunun aşk temasında birleştiği müzikal bir öyküleme olarak karşımıza çıkıyor.

Sözlerini Mehmet Karadağ ile birlikte yazdığı, kendi bestelerinden oluşan albüm 9 parçadan oluşuyor. Albümün aranjörlüğünü ve müzik direktörlüğünü Ercüment Orkut'un üstlendiği albüm, 2016 yılının Şubat ayında piyasaya çıkması beklenen albüm Babajım İstanbul Studios & Mastering ve ENC Music & Production Stüdyoları'nda kaydedilmiştir. Ediz Hafızoğlu, Volkan Hürsever, İmer Demirer, Engin Recepoğulları, Cenk Erdoğan, Bulut Gülen, Seçil Kuran, Eylül Biçer gibi birbirinden değerli müzisyenlerden oluşan bir sanatçı grubu albümde Esra Kayıkçı'ya eşlik etti.

Esra Kayıkçı, 1999 yılında müzik teorisi ve gitar eğitimine başladı. 2002-2006 yılları arasında Trakya Üniversitesi Arkeoloji bölümünde okudu. 2003-2006 yılları arasında İzmir'in Bergama ilçesinde bulunan Allianoi kurtarma kazısında görev aldı. 2008 yılında Allianoi'nin sular altında kalmaması için sözleri Nilay Yılmaz'a, müziği kendisine ait olan Su Perisi Şarkısı'nı besteledi. Su Perisi Şarkısı, Allianoi'ye mektuplar adlı kitapla birlikte cd olarak yayınlandı. Elif Çağlar ile caz vokal çalıştı. Sheila Jordan ve Mark Murphy gibi büyük isimlerin workshop'larına katıldı. 2011 yılında Akbank'ın düzenlediği "Jamzz" adlı yarışmada yarı finale kaldı. 2013 yılında Anadolu Üniversitesi 11. Amatör Caz Müzisyenleri Festivali'nde sahne aldı.
Kaynak: Etkinlik.io

Haber Yayın Tarihi: 25.02.2017 07:04 Erbil saldırganının HDP'li vekilin ağabeyi çıkmasına ilişkin açıklama Ölü orkinosu evine götürdü! Sahil güvenlik takip edip kapısına dayandı ABD basınından çarpıcı iddia: Trump Türkiye için harekete geçti!