Eti döverek parayı bulan Nusret Gökçe'den tatil cennetine dev proje - Son Dakika
Gastronomi

Eti döverek parayı bulan Nusret Gökçe'den tatil cennetine dev proje

Eti döverek parayı bulan Nusret Gökçe\'den tatil cennetine dev proje

Tuz dökme hareketi ve ete şaplak attığı görüntülerle adından söz ettiren Nusret Gökçe, İspanya'nın Ibiza Adası'nda büyük bir proje başlattı. Ünlü işletmeci, restoran otel ve rezidanslardan oluşan tesisin temel atma törenine bizzat katıldı.

10.12.2023 09:49  Güncelleme: 10:05
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Et restoranları kadar sosyal medyada paylaştığı videolarla da dünya çapında üne kavuşan Nusret Gökçe, zincirine yeni bir halka ekliyor. Gökçe, İspanya'nın Akdeniz'de bulunan ünlü tatil adası Ibiza'da büyük bir proje başlattı.

ADANIN KALBİNE HAYATININ PROJESİNİ YAPIYOR

Adanın kalbi kabul edilen liman bölgesinde temeli atılan komplekste restoranlar, otel ve rezidanslar bulunacak. Gökçe, İspanya'daki ilk restoranının da yer alacağı projeyi ağustos ayında sosyal medya hesabından duyurmuş ve "Hayatımın en önemli projesi" ifadesini kullanmıştı.

Eti döverek parayı bulan Nusret Gökçe'den tatil cennetine dev proje

BİRÇOK ÜLKEDE RESTORANI VAR

Nusret zaman zaman restoranındaki fiyatlarla tartışma yaratsa da Türkiye'de 9, ABD'de 7, Birleşik Arap Emirlikleri'nde 2, Yunanistan, Suudi Arabistan, İngiltere ve Katar'da da birer restoranı var. İspanya'da açılacak restoran ise zincirin 23'üncü halkası olacak.

Eti döverek parayı bulan Nusret Gökçe'den tatil cennetine dev proje

TUZ DÖKME HAREKETİ İLE ÜNLENDİ

Gökçe, sosyal medyada paylaştığı dirsek üzerinden yemeğe tuz dökme hareketi ve ete şaplak attığı görüntülerle büyük ün kazandı. Bu hareket restoran zincirinin sembolü haline geldi. Gökçe de dünyada 'Salt Bae' diye anılmaya başladı.

Son Dakika Gastronomi Eti döverek parayı bulan Nusret Gökçe'den tatil cennetine dev proje - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  Yorumlar (3)

 • Cengiz Mertoglu: Çoban bizim için. 60 19 Yanıtla
 • günahkar kisi5: FAHİŞ FİYATLAR KAZIKÇI NUSRET 34 11 Yanıtla
 • Serkan Basar: Eşeğin bol olduğu kasabada Semerci lüks içinde yaşarmış. 15 1 Yanıtla
 • Sinop'ta Üniversite Öğrencilerine Tarhana Çorbası İkram Edildi
  15:38 Sinop'ta Üniversite Öğrencilerine Tarhana Çorbası İkram Edildi

  Sinop Üniversitesi Turizm Fakültesi ve Sinoplular Gastronomi Derneği iş birliğince düzenlenen 'Sinop Mutfağı Workshop Etkinliği'nde, öğrencilere yöresel lezzetlerden tarhana çorbası ikram edildi. Rektör Vekili Prof. Dr. Muhitdin Yılmaz, etkinliğin önemine vurgu yaparak, tarhana çorbasının bölgenin önemli yöresel lezzetlerinden biri olduğunu belirtti ve emeği geçenlere teşekkür etti.

 • Denizli'de Lise Öğrencileri Arasında Geleneksel Öğrenci Mutfak Yarışması Düzenlendi
  13:10 Denizli'de Lise Öğrencileri Arasında Geleneksel Öğrenci Mutfak Yarışması Düzenlendi

  Denizli'de Sema Abdurrahman Karamanlıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde geleneksel öğrenci mutfağı yarışması düzenlendi. Yarışmaya katılan 10, 11 ve 12. sınıf Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı öğrencilerinin sunumlarını turizmcilerden oluşan jüri puanladı. Yarışmada birinci olan öğrenciye 1500 TL para ödülü verildi.

 • Irak'ın Amedi ilçesinde 200 yıllık su değirmeninde üretilen tahin, bölge halkının vazgeçilmezi
  29 Şub Irak'ın Amedi ilçesinde 200 yıllık su değirmeninde üretilen tahin, bölge halkının vazgeçilmezi

  Irak'ın Duhok kentine bağlı Amedi ilçesinde 200 yıldır babadan oğula geçen su değirmeninde geleneksel yöntemlerle üretilen tahin, bölge halkının vazgeçemediği lezzetlerin başında geliyor. Amedi ilçesindeki 200 yıllık su değirmeni bölgenin sembollerinden biri haline gelen tahin üretiminde kullanılırken, burada üretilen tahine bölge halkı ve Irak'ın diğer kentleri ve yurt dışından da talep oluyor. Tahin işi baba ve dedelerden gelen bir miras olan değirmen, su ve taş yardımıyla tahin üretimi yapıyor. Değirmenin geleneksel yöntemle üretilen tahinine, bölge ülkeleri, Irak ve Avrupa'dan bile talep olduğu belirtiliyor. Bölge sakini İsam Abdurrahman, bu değirmende üretilen tahinin tadının diğer elektrikle çalışan değirmen ve fabrikaların tahininden çok farklı olduğunu söyleyerek, insanların burayı tercih etmesinin en önemli sebebi olduğunu ifade etti. Geleneksel yöntemlerle katkısız üretilen tahinlerden ayda 2-3 kilo aldıklarını dile getiren Abdurrahman, turistlerin gelip bu eski tarihi değirmeni görmelerini istediklerini belirtti.

 • Edirne Valisi Yunus Sezer, 'Gastro Akademi ile Gelecek Mutfakta' Projesi tanıtım toplantısına katıldı
  28 Şub Edirne Valisi Yunus Sezer, 'Gastro Akademi ile Gelecek Mutfakta' Projesi tanıtım toplantısına katıldı

  Edirne Valisi Yunus Sezer, 'Gastro Akademi ile Gelecek Mutfakta' Projesi kapsamında kurulan mutfak atölyesini ziyaret etti. Vali Sezer, kursiyerler ve sektör temsilcileriyle bir araya gelerek bilgi aldı ve başarı diledi. Proje, sektörün ihtiyaç duyduğu iş gücünün karşılanması amacıyla eğitimler düzenlemekte ve başarılı olan kursiyerleri istihdam etmektedir.

 • Ünlü Şef Yunus Emre Akkor, Bitlis'te Üniversite Öğrencileriyle Mutfakta Buluştu
  27 Şub Ünlü Şef Yunus Emre Akkor, Bitlis'te Üniversite Öğrencileriyle Mutfakta Buluştu

  Gastronomi şefi Yunus Emre Akkor, Bitlis Eren Üniversitesi Aşçılık ve Gastronomi Bölümü öğrencileriyle bir araya gelerek bilgi ve tecrübelerini paylaştı. Akkor, öğrencilerle birlikte Osmanlı mutfağından örnekler vererek 'sarımsaklı pilav' yaptı. Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necmettin Elmastaş, ünlü şefi ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını belirtti ve Bitlis'in zengin mutfak kültürüne dikkat çekti. Yunus Emre Akkor ise gençlere kendi kültürlerini doğru öğrenmeleri gerektiğini vurgulayarak, birlikte geçmişten gelen lezzetleri Bitlis Eren Üniversitesi mutfağında hazırladıklarını ifade etti.

 • Konya'nın Bozkır ilçesinde kara fırında üretilen tahin, bölgeye özgü lezzet haline geldi
  26 Şub Konya'nın Bozkır ilçesinde kara fırında üretilen tahin, bölgeye özgü lezzet haline geldi

  Konya'nın Bozkır ilçesinde yaşayan Osman Kalay, babasından aldığı ustalıkla 42 yıldır kara fırında odun ateşinde kavrulmuş susamdan tahin üretiyor. Kalay, tahinlerini tüm Türkiye'ye gönderiyor. Tahinin aroması için fırını ardıç odunuyla yakıyor ve susamları 6 saat boyunca odun ateşinde kavuruyor. Misafirlere tahini köpükle ikram eden Kalay, tahinin faydalarını da anlatıyor.

 • Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Korkuteliler Derneği'ni ziyaret etti
  25 Şub Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Korkuteliler Derneği'ni ziyaret etti

  Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Korkuteliler Derneği'ni ziyaret ederek konuşma yaptı ve geleneksel kahvaltı programına katıldı. Başkan Uysal, Korkuteli'nin gastronomi ve ekonomi alanındaki önemine vurgu yaparak birlik ve dayanışma çağrısı yaptı.


Advertisement