Gazişehir Öğrenci Meclisi toplandı - Son Dakika

Gazişehir Öğrenci Meclisi toplandı

13.11.2019 15:41

Gazişehir Öğrenci Meclisi toplandıGAZİANTEP - Gaziantep Valiliği tarafından oluşturulan Gazişehir Öğrenci Meclisi, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğinde bu yılki ilk oturumunu gerçekleştirdi.

Gazişehir Öğrenci Meclisi toplandı

GAZİANTEP - Gaziantep Valiliği tarafından oluşturulan Gazişehir Öğrenci Meclisi, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğinde bu yılki ilk oturumunu gerçekleştirdi.

Şubat ayında Gaziantep Valiliği tarafından hayata geçirilen ve kentin başta eğitim olmak üzere pek çok konuda kalkınmasına katkı sunmayı amaçlayan 'Gazişehir Öğrenci Meclisi' bu yılki ilk oturumunu gerçekleştirdi. Büyükşehir Belediyesi Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen Gazişehir Öğrenci Meclisi oturumuna Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete, Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Gür, diğer protokol üyeleri, kentin önde gelenleri, mülki amirler, öğrenciler, öğretmenler, idareciler, okul aile birliği başkanları ve STK temsilcileri katıldı.

Oturumda açıklamalarda bulunan Gaziantep Valisi Davut Gül, "Günümüzün iki önemli konusu var. Birincisi sürdürülebilirlik, ikincisi de gönüllülük. Bizim de Gazişehir Öğrenci Meclisi'nde yapmak istediğimiz de gönüllülüğü sağlamak ve sürdürülebilirliği sağlamak. Geçen sene başlattığımız bu projede inşallah bu sene eksikliklerimizi tamamlayıp, daha iyilerini yaparak bundan sonra da devam etmek" dedi.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise, "Bu güzel çalışmayı bütün Türkiye'ye örnek kılan Gaziantep Valisi Davut Gül'e teşekkür ediyoruz. Bizim gençlerimiz için gençlerimizle birlikte yola çıkmamız gerekiyor. O yüzden bu meclisler çok mühim. Biz, bu meclislerde öğrencilerin görüş ve önerileri doğrultusunda yapmamız gereken şeyleri konuşacağız. Bize düşen buradaki katılımcılığı sağlamak ve buradan çıkan görüş ve önerlilerle yol haritamızı oluşturmaktır" ifadelerini kullandı. Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete ise "Böyle bir proje ile öğrencilerimizin fark edilmiş olması sevindirici bir şey. Bu meclisin en önemli faydası da budur. Öğrencilerimizi iyi bir şekilde yetiştirmek ile ilgili gayretlerimiz var" diye konuştu.

Konuşmaların ardından kentin sorunlarına ilişkin öğrencilerden ve katılımcılardan görüş alınarak çözüm önerileri konusunda fikir alışverişinde bulunuldu.

Gazişehir Öğrenci Meclisi toplandı
Gazişehir Öğrenci Meclisi toplandı
Gazişehir Öğrenci Meclisi toplandı
Gazişehir Öğrenci Meclisi toplandı

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Gazişehir Öğrenci Meclisi toplandı - Son Dakika


Son Dakika

Dünyaca ünlü Azerbaycanlı kick boksçu Zabit Samedov, Kuruluş Osman dizisine transfer oldu Ticaret Bakanlığı, esnafa yönelik yeni destek paketi için çalışma başlattı Fatih Terim: Ali Sami Yen'de 8-10 dakika vermemek bu kadar zor mu! Yasak Elma'nın Ender'i Şevval Sam, göğüs dekolteli elbisesiyle poz verdi Ünlü oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ, La Casa de Papel dizisinin kadrosuna dahil oluyor Demirtaş ve Kavala sözleri tepki çeken Bülent Arınç'tan yeni açıklama: Cumhurbaşkanı çok ağır konuştu, rencide oldum Türk gemisine baskın emrini AB Akdeniz Deniz Kuvvetleri verdi: Sabaha kadar beklediler Türk gemisine yapılan baskınla ilgili Cihat Yaycı'dan bomba yorum: AB Zirvesi öncesi karşı koz elde etmeye kalktılar ancak başaramadılar