Germencik'te "Süt Sığır İşletmeleri Teknik Analizi Projesi" Başladı - Son Dakika

Germencik'te "Süt Sığır İşletmeleri Teknik Analizi Projesi" Başladı

27.12.2017 12:56
Germencik'te

Aydın'ın Germencik ilçesinde, "Süt Sığır İşletmeleri Teknik Analizi Projesi" hayata geçirildi.

Aydın'ın Germencik ilçesinde, "Süt Sığır İşletmeleri Teknik Analizi Projesi" hayata geçirildi.

İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, hayvancılıkta yüksek maliyetli beslemenin önüne geçmek amacıyla proje uygulamaya başladı.

Germencik Kaymakamı Ayhan Işık, gazetecilere yaptığı açıklamada, düşük maliyetle yüksek verim elde edilmesini amaçlayan projenin, çiftçiler açısından çok önemli olduğunu söyledi.

Aydın Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Fuat Fikret Aktaş ise hayvan besleme konusunda küçük çiftlik işletmecilerinin yeteri kadar bilgi sahibi olmadıklarını belirterek, projenin Germencik'te olumlu sonuçlar doğurması halinde projeyi il geneline yayacaklarını dile getirdi.

Proje Koordinatörü veteriner hekim Tufan Cihan da ilçede tek tek dolaştıkları çiftliklerin, kar ve zarar oranlarını tespit ettiklerine işaret ederek, "Hayvanların yemleme konusunda elde edilen süt miktarıyla yedirilen yemlerin dengesiz olduğunu dolayısıyla yeterince para kazanamadıklarını tespit ettik. Bunun üzerine yoğunlaştık. Artı rasyonlarını hazırlayıp, yem maliyetlerini düşürüp süt miktarını artırmayı hedefliyoruz." ifadelerini kullandı.

Turanlar Mahalle Muhtarı Himmet İzmir da çiftçilerin projeye sahip çıkması durumunda, çok başarılı sonuçlar alınacağını vurguladı.

İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Turan Dursun da ekiplerin incelediği alanlarda hazır bulundu.

Germencik'te Süt Sığır İşletmeleri Teknik Analizi Projesi Başladı
Germencik'te Süt Sığır İşletmeleri Teknik Analizi Projesi Başladı
Germencik'te Süt Sığır İşletmeleri Teknik Analizi Projesi Başladı

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Germencik'te 'Süt Sığır İşletmeleri Teknik Analizi Projesi' Başladı - Son Dakika


Son Dakika

Ermenistan ordusu tükeniyor! Bu kez de 15 yaşın altındaki çocukları cepheye sürmeye başladılar Son Dakika! Cumhurbaşkanlığından Hollandalı siyasetçi Wilders'ın skandal paylaşımına tepki: Sistematik zorbalık bir ifade özgürlüğü meselesi değildir Sinan Engin'den çarpıcı iddia: Bu açıklamalara göre yönetimin Terim'i göndermesi lazım Falcao'nun attığı golü öven Rıdvan Dilmen, kırmızı kartı eleştirdi: İnanılmaz, olamaz Genç adama mesajlı taciz: Yemeği getiren kuryeden gelen "Gey misin?" sorusuyla neye uğradığını şaşırdı Son Dakika! Çavuşoğlu'ndan Hollandalı parlamenter Wilders'ın skandal paylaşımına tepki: Avrupa'nın ezik ırkçıları yine kendini gösterdi Manisa'da halkı tedirgin eden görüntü! Fay hattında dev yarıklar oluştu Nihat Hatipoğlu'ndan "Otelinde içki satılıyor" iddiasına yanıt: Asla satılmadı, aklınızca benden intikam aldınız