Hijazz Project" Müzikseverlerle Buluştu - Son Dakika

Hijazz Project" Müzikseverlerle Buluştu

20.02.2017 23:18
Hijazz Project

Türk müziğinin geleneksel kalıplarını Batı müziğinin ritimleriyle birleştiren "Hijazz Project", müzikseverlerle buluştu.

Türk müziğinin geleneksel kalıplarını Batı müziğinin ritimleriyle birleştiren "Hijazz Project", müzikseverlerle buluştu.

"CRR 4. Caz Şubatı" kapsamında düzenlenen konser, Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu'nda gerçekleştirildi.

Konserde, Aşık Veysel'in "Kara Toprak" eserini kendi düzenlemeleriyle çalan grup, "Çember", "Tango Parodi", "İstanbul Şarkıları", "Bab-ı Esrar" gibi eserleri de müzikseverlerin beğenisine sundu.

Grubun doğaçlamalarla zenginleştirdiği gecede, Gazelhan Mehmet Kemiksiz de "Saba Peşrevi" eserini seslendirdi.

Kurucu Alper Berksu hatırasına bir araya gelen topluluk, felsefesini, Mevlana'nın "Kim olursan ol, Ne Olursan ol, Gel!" düşüncesinden alarak evrenselliğe ulaşmayı hedefliyor.

Mozart, Dede Efendi, Bach, Tanburi Cemil Bey ve Hasselmans gibi isimlerin eserlerini buluşturan "Hijazz Project" Türkiye'nin önde gelen isimlerini bünyesinde topluyor.

Toplulukta, Artun Sürmeli piyano ve klavye, Eylem Pelit bas gitar, Volkan Öktem davul, Ercument Ateş elektro gitar, Şenova Ülker trompet, Birol Yayla yaylı tanbur ve gitar, Şenol Filiz ney, Levent Altındağ saksafon, Aycan Teztel trombon icra ediyor.

Hijazz Project Müzikseverlerle Buluştu

Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Hijazz Project' Müzikseverlerle Buluştu - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

17 yaşındaki TikTok fenomeni cinayet şüphelisi oldu: Annesi ve amcasını öldürdü Falçatalı saldırıya uğrayan Ukraynalı kadın dehşet anlarını anlattı: Saçımı tuttu, yüzümü kesti Milli Piyango'nun işletme hakkını 10 yıllığına devralan Demirören, Azerbaycan piyangosunu da yönetecek Sevgilisinin şiddetinden kaçmak isterken yalınayak kapıda kalan kadın, "Adam dövünce ceza var ama beni dövünce yok" diyerek isyan etti Son Dakika! Bartın'ın İnkumu açıklarında Rus bandıralı kuru yük gemisi battı: 4 kişi öldü Minibüs şoförü "Son param üzülerek harcıyorum" yazılı 20 TL'nin sahibini arıyor 2 bin 500 yıllık 'mezar oda' halen gizemini koruyor İki kız kardeş, kendilerinden telefon numarası isteyen şahsı evire çevire dövdü