Irak Sınırındaki Olay - Son Dakika

Irak Sınırındaki Olay

02.01.2012 14:04
Irak Sınırındaki Olay, System.String[]

Bingöl Belediye Başkanı Serdar Atalay, Irak sınırındaki olayda 35 kişinin hayatını kaybetmesinden duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Bingöl Belediye Başkanı Serdar Atalay, Irak sınırındaki olayda 35 kişinin hayatını kaybetmesinden duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Başkan Atalay, yaptığı yazılı açıklamada, meydana gelen olayda hayatını kaybedenlerin ailelerinin acısını paylaştığını bildirdi. Olayda hayatını kaybedenlere rahmet, yaralılara acil şifalar, ailelerine de sabır ve baş sağlığı dileyen Başkan Atalay, açıklamasında şunlara yer verdi:

"Bu olay insani açıdan hiçbir şekilde kabul edilemeyecek bir vakıadır. Bu acı hepimizindir. Sebebi ne olursa olsun böyle bir hata kabul edilemez. Terörle mücadelenin sınırlarının çok iyi belirlenip, masum vatandaşların hiçbir şekilde zarar görmemesi esas olmalıdır. İlgili merciler bu olayın sorumluları hakkında her türlü soruşturmayı sonuçlandırıp kamuoyunu aydınlatarak teskin etmelidir. Birliğimizi ve kardeşliğimizi yüzyıllardır hiçbir şekilde bozamamış menfi hadiseler, bu gibi olaylarla da bozamayacaktır. Bu acıyı insani bir hassasiyetin gereği olarak kendi acımız gibi hissediyoruz. Bunun dışındaki her türlü istismarında samimiyetten uzak olduğunu düşünüyoruz."

- BİNGÖL

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Irak Sınırındaki Olay - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Kamu çalışanlarının mesai saatleri 10.00-16.00 olarak belirlendi Juventus-Dinamo Kiev maçıyla Şampiyonlar Ligi'nde ilk kez bir kadın hakem düdük çalacak Sokak kısıtlamasında, 7 zorunlu hal dışında özel araçla şehirler arası seyahate izin verilmeyecek Tayland'da balıklar 25 milyon lira değerinde balina kusmuğu buldu Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: Türkiye'de birkaç milyon virüslü insan var, aramızda dolaşıyorlar Yüzde 10'u Katar Yatırım Otoritesi'ne satılan Borsa İstanbul'un satış bedeli netleşti Meteoroloji'den 10 il için sağanak yağış ve kar uyarısı MAK Danışmanlık son seçim anketinin sonuçlarını paylaştı! Barajı yalnızca 3 parti geçebiliyor