İstanbul'da kademeli mesai uygulaması bugün başladı - Son Dakika

İstanbul'da kademeli mesai uygulaması bugün başladı

28.09.2020 07:57

İstanbul'da, koronavirüsle mücadele kapsamında toplu taşıma araçlarındaki yoğunluğu azaltmak için hayata geçirilen kademeli mesai uygulaması bugün başladı. Saat 07:00 ile 09:00 arasında başlayacak mesai ile toplu taşımadaki yoğunluğun azaltılması hedefleniyor.

İstanbul'da koronavirüsle mücadele tedbirleri kapsamında kademeli mesai uygulaması başladı. Bugün başlayan uygulamayla işe gidiş ve dönüşlerde, belirli saat aralıklarında yaşanan yolcu yığılmasının önüne geçilmesi planlanıyor.

İstanbul'da kademeli mesai uygulaması bugün başladı

Salgınla mücadelede özellikle toplu taşımadaki yoğunluğu azaltmak için kademeli mesai kararı alındı. Başkent Ankara, İzmir ve Diyarbakır'ın ardından İstanbul'da da kademeli mesai uygulaması başladı. Vardiya sistemiyle görev yapan bazı bölge müdürlükleri ile Jandarma, Emniyet ve Sahil Güvenlik Komutanlığı'nda mesai 07.00, 08.00 ve 09.00 saatlerinde 3 grup halinde olacak. Belediyelerde ise 08.00'de başlayacak mesai saat 16: 30'da sona erecek. Sağlık çalışanlarının mesaisi de saat 08.30'da başlayacak ve 16: 30'a kadar sürecek. Diğer tüm kamu kurum ve kuruluşu çalışanları ise 09.00-16.30 saatleri arasında mesaide olacak. Okullarda dersler 09.30'da başlayacak.

İstanbul'da kademeli mesai uygulaması bugün başladı

DERS ZİLİ 09.30'DA ÇALACAK

21 Eylül'de 1. sınıf öğrencileri ile okul öncesi ve özel eğitim ana sınıfı öğrencileri yüz yüze eğitime başlamıştı. Yeni düzenleme ile artık minikler için de ders zili 09: 00'da değil, 09.30'da çalacak.

İşe gitmek için araçlarıyla yola çıkanlar, Anadolu yakasında 15 Temmuz Şehitler Köprüsü istikametinde Altunizade'de trafik yoğunluğu trafik oluşturdu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) trafik yoğunluk haritasına göre, 08.00.15 itibariyle trafiğin yoğunluğu yüzde 42'ye ulaştı.

İstanbul'da kademeli mesai uygulaması bugün başladı
İstanbul'da kademeli mesai uygulaması bugün başladı

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel İstanbul'da kademeli mesai uygulaması bugün başladı - Son Dakika

YORUMLAR (14)
  • bsra: Haksızlık ! Biz özel sektör çalışanları olmadan ülke ekonomisi nasıl zor duruma düştü? Biz canımızı yoksayıp çalışıp hem kendi geçimimizi hemde kamu çalışanlarının ekmek yemesini sağlıyorisek şartlar eşit olmalı ! Bizde bu çalışma şartlarından yararlanmak istiyoruz. Sabah 7.45de işe başlayıp akşam 6 da çıkıyoruz. Öğle molalarımız memurlar gibi 1 saat değil 30 dakika Cevap Yaz 8 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Model Ansley Pocheco, evine girip ailesinin üzerine yürüyen iki soyguncuya ateş açtı Dinlenme tesisinde doğurduğu bebeği çöpe atıp yolculuğuna devam etti! Evlat katili kadın yakayı ele verdi Yargıtay, el hareketi yapıp "Nah alırsın" demeyi suç saydı Son dakika: Merkez Bankası'nın sürpriz faiz kararı sonrası dolar ve altın rekor kırdı Yanında mastürbasyon yapan muavini videoya alan genç kız: Sözlü taciz edip bana dokundu Son Dakika! Aliyev: Dağlık Karabağ'a gözlemci ve barış gücü gönderilmesi konusunda Bakü, kendi koşullarını sunacak Zeynep Koçak, erkek takipçisinin müstehcen mesajını ifşa etti Denize düşen talihsiz adama koronavirüs nedeniyle kimse 'yardım eli' uzatmadı