İstanbul'da Vefat Eden Emekli Orgeneral Yirmibeşoğlu İçin Selimiye Camii'nde Tören - Son Dakika

İstanbul'da Vefat Eden Emekli Orgeneral Yirmibeşoğlu İçin Selimiye Camii'nde Tören

04.01.2016 14:48
İstanbul'da Vefat Eden Emekli Orgeneral Yirmibeşoğlu İçin Selimiye Camii'nde Tören

Geçtiğimiz gün tedavi gördüğü GATA'da hayatını kaybeden Özel Harp Dairesi eski Başkanı emekli Orgeneral Sabri Yirmibeşoğlu için Selimiye Camii'nde öğle namazının ardından cenaze töreni düzenlendi.

Geçtiğimiz gün tedavi gördüğü GATA'da hayatını kaybeden Özel Harp Dairesi eski Başkanı emekli Orgeneral Sabri Yirmibeşoğlu için Selimiye Camii'nde öğle namazının ardından cenaze töreni düzenlendi. GATA'dan alınan Yirmibeşoğlu'nun naaşı önce 1. Ordu Komutanlığı Selimiye kışlasına getirildi. Buradan da Yirmibeşoğlu'nun tabutu kışlanın yakındaki Selimiye Camii'ne askerlerin omzunda getirildi. Bu sırada törene katılan general, subay ve astsubaylar selam durdu. Cenazenin önündeki iki subay ise Yirmibeşoğlu'nun fotoğrafı ve madalyalarını taşıdı.

Taziyeleri kızı Gül Değirmenci ve torunları kabul ederken, Yirmibeşoğlu'nun eşinin rahatsızlığından dolayı cenazeye katılamadığı öğrenildi.

Cenazeye Yirmibeşoğlu'nun eski silah arkadaşları eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, eski Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hüseyin Kıvrıkoğlu, eski 1. Ordu Komutanı Orgeneral Çevik Bir ile birlikte 1. Ordu Komutanı Orgeneral Ümit Dündar da katıldı. Cenaze namazının ardından top arabasına konan cenaze Selimiye Kışlasına götürüldü.

Yirmibeşoğlu'nun cenazesi yarın İzmir Eski Foça Şehir Mezarlığı'nda defnedilecek. - İstanbul

YORUMLAR
500
Artan orman yangınları sonrası valilik harekete geçti: İstanbul'da ormanlık alanlara giriş yasaklandı Artan orman yangınları sonrası valilik harekete geçti: İstanbul'da ormanlık alanlara giriş yasaklandı İstanbul Valiliği Duyurdu: İstanbul'da, 5 Temmuz – 31 Temmuz Arasında Ormanlık Alanlara Girişler Yasaklandı İstanbul Valiliği Duyurdu: İstanbul'da, 5 Temmuz – 31 Temmuz Arasında Ormanlık Alanlara Girişler Yasaklandı DENİZDE KAYBOLAN RESUL'U ARAMA ÇALIŞMALARINA ARA VERİLDİ DENİZDE KAYBOLAN RESUL'U ARAMA ÇALIŞMALARINA ARA VERİLDİ
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel İstanbul'da Vefat Eden Emekli Orgeneral Yirmibeşoğlu İçin Selimiye Camii'nde Tören - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement