Son Dakika Haberleri: Kadem Nevşehir Temsilciliği Açıldı

Kadem Nevşehir Temsilciliği Açıldı

2 yıl önce

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Nevşehir'de temsilcilik açtı.

Kadem Nevşehir Temsilciliği Açıldı, System.String[]
Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Nevşehir'de temsilcilik açtı.

Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) yerleşkesindeki Tafana Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen açılış programında yaptığı konuşmada, sivil toplum kuruluşlarında görev yapan gönüllülerin çeşitli fedakarlıklarda bulunarak, başka insanlara yardım edebilmek için çaba gösterdiklerini, bunun da takdir edilecek bir durum olduğunu belirtti.

AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz de temsilciliğin açılmasının, kente değer katacağına inandığını söyledi.

Kadınların baş tacı olması gerektiğini vurgulayan Açıkgöz, "STK'lerin ne kadar önemli ve gerekli olduklarını biliyoruz. KADEM, şehirdeki kadınların dayanışmasına, birlikte hareket etmelerine ve onların dertlerine çare olabilmesine vesile olacaktır. Kadınlar başımızın tacı, cennetin anahtardır." dedi.

KADEM Başkanı Sare Aydın Yılmaz ise kadının, toplum hayatının her alanında güçlenmesini sağlamayı hedeflediklerini ifade etti.


Kurulduğu günden beri KADEM'in dikkat çeken çok sayıda faaliyete imza attığını dile getiren Yılmaz, benzer çalışma ve projelere ara vermeden devam edileceğini aktararak, şunları kaydetti:

"KADEM olarak, iş hayatı, siyaset ve toplumda kadınların güçlenmesini hedefliyoruz. Bu amaçla söylem ve politika üretip, projeler yürütüyoruz. Kadının güçlü olması, donanımlı ve eğitimli olması, kendine fayda üretmekle birlikte ailesine ve çevresine fayda getirir. Bizim bir şiarımız var, kadın güçlü olacak ki aile güçlü olsun. Ailenin güçlü olduğu yerde toplum, ekonomi, siyaset, bürokrasi güçlü olur, bunların güçlü olduğu yerde ise devlet güçlü olur."

KADEM İl Temsilcisi İlkay Akün de kadına yönelik toplumsal farkındalığın artırılması ile imkan ve fırsatların önünün açılması amacıyla faaliyet sürdüreceklerini dile getirdi.

Konuşmaların ardından, protokol üyeleri tarafından açılış kurdelesi kesildi.
Haber Yayın Tarihi : 21.04.2018 02:50 Kaynak: AAMeksika-ABD sınırında Aylan Kurdi'yi hatırlatan görüntü! MADO'dan sosyal medyayı karıştıran cinsellik içeren görüntüyle ilgili açıklama Yüzerken kayalıkların arasında buldu, yerinden çıkarınca gözlerine inanamadı