Kadıköy Belediyesi'ne yönelik rüşvet operasyonunda 32 kişi tutuklandı - Son Dakika

Kadıköy Belediyesi'ne yönelik rüşvet operasyonunda 32 kişi tutuklandı

21.05.2022 09:34

224 kişiye yönelik gerçekleştirilen operasyonda Kadıköy Belediyesi'nde görevli 1 zabıta komiseri, 24 zabıta memuru ve 2 mühendis olmak üzere 27'si belediye çalışanı toplamda 32 kişi hakkında tutuklama kararı verildi.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından "Örgütlü olarak Rüşvet almak, vermek, aracılık etmek" ve "Resmi belgede sahtecilik" suçlarından Kadıköy Belediyesinde görevli zabıta personeli ile belediye mühendislerinin de aralarında yer aldığı 54'ü kamu görevlisi olmak üzere toplam 224 kişiye yönelik operasyon yapılmıştı.

160 KİŞİ ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Kocaeli ve Şırnak'ta eş zamanlı operasyonlarda gözaltına alınanlardan bir bölümü emniyetteki sorgularının ardından serbest kalırken 160 kişi dün adliyeye sevk edildi.

27'Sİ BELEDİYE ÇALIŞANI 32 KİŞİ TUTUKLANDI

Savcılık sorgularının ardından 36 kişi adli kontrol talebi ile 124 kişi ise tutuklama talebi ile mahkemeye sevk edildi. 92'si tutuklama talep edilenlerden olmak üzere toplamda 128'i hakkında, 2'si ev hapsi, 10'u toplam 1 milyon 650 bin TL para cezası olmak üzere adli kontrol kararı verildi. Kadıköy Belediyesi'nde görevli 1 zabıta komiseri, 24 zabıta memuru ve 2 mühendis olmak üzere 27'si belediye çalışanı toplamda 32 kişi ise tutuklandı.

YORUMLAR
500
Koçarlı Zabıtası son tüketim tarihi geçmiş ürünleri denetledi Koçarlı Zabıtası son tüketim tarihi geçmiş ürünleri denetledi Son dakika haberi | Tahliye edilen eski Kıyıköy Belediye Başkanı Sevinç itiraz üzerine tutuklandı Son dakika haberi | Tahliye edilen eski Kıyıköy Belediye Başkanı Sevinç itiraz üzerine tutuklandı Zabıta ekiplerinden fırınlarda hijyen ve gramaj denetimi Zabıta ekiplerinden fırınlarda hijyen ve gramaj denetimi

Son Dakika Güncel Kadıköy Belediyesi'ne yönelik rüşvet operasyonunda 32 kişi tutuklandı - Son Dakika


Advertisement