Kar Kalınlığı 1,5 Metreye Ulaştı, Kartepe'de Kayak Mevsimi Açıldı - Son Dakika

Kar Kalınlığı 1,5 Metreye Ulaştı, Kartepe'de Kayak Mevsimi Açıldı

04.01.2012 10:16
Kar Kalınlığı 1,5 Metreye Ulaştı, Kartepe'de Kayak Mevsimi Açıldı

Birkaç yıl öncesine kadar zirvesinde Kasım ayından itibaren bir metreye yakın kar bulunmasına rağmen, bu yıl Aralık ayının son günlerinde kar düşen ve Kocaeli Kartepe'de kayak mevsimi de açıldı.

Ergün AYAZ-Orhan UZUNKARTEPE(Kocaeli),04(DHA)

Birkaç yıl öncesine kadar zirvesinde Kasım ayından itibaren bir metreye yakın kar bulunmasına rağmen, bu yıl Aralık ayının son günlerinde kar düşen ve Kocaeli Kartepe'de kayak mevsimi de açıldı. Şu anda bir metrenin üzerinde kar bulanan otel bölgesindeki 14 pistini her gün kayak meraklıları dolduruyor.

İstanbul'a yakınlığının yanı sıra ulaşımın çok kolay olması nedeniyle hafta sonları da günübirlikçilerin akınına uğrayan Kartepe'de bugünlerde kar kalınlığı 1,5 metreye kadar ulaştı. Kayak ve snowboard yapılabilmesi için ideal kar kalınlığının en az 80 santim olması nedeniyle, bu günlerde kar kalınlığının bunun da üzerine çıkması Green Park Resort Otel'e ve kayak pistlerine büyük hareketlilik getirdi.

Yılbaşı tatilini geçirmek için Kartepe'ye gelenlerin bir kısmı da kar kalınlığının uygu olması nedeniyle tatillerini uzattı. Yılbaşı için buraya gelenlerden biri olan Gühan Ilgazlı, Biz Katar'da yaşıyoruz. Yılbaşı tatilini geçirmek için Türkiye'ye geldik. 3.5 yaşındaki kızım Ela Ilgazlı da bizi izleyerek bugün ilk defa kayak yapmayı öğrendi. dedi.

Bu arada Kartepe'de otel bölgesine iniş çıkışlarda sorun yaşanmaması amacıyla Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ekipleri kar temizliği ve tuzlama çalışması yapıyor.

EA(MB),04.01.2011

Haber Ergün Ayaz- Kamera Orhan Uzun

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Kar Kalınlığı 1,5 Metreye Ulaştı, Kartepe'de Kayak Mevsimi Açıldı - Son Dakika


Advertisement