Karaburun'da imkân yoktu yaratıldı, kadın eli değince yıldızı parladı - Son Dakika

Karaburun'da imkân yoktu yaratıldı, kadın eli değince yıldızı parladı

09.04.2021 09:12
Karaburun'da imkân yoktu yaratıldı, kadın eli değince yıldızı parladı, System.String[]

31 Mart 2019'da yapılan yerel seçimlerde %49,28 oy alarak Karaburun Belediye Başkanı seçilen İlkay Girgin Erdoğan, 9 Nisan 2019'da mazbatasını alarak göreve başlamasının ikinci yılına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Pandeminin olumsuz etkisine rağmen, Karaburun Belediyesi'nin kısıtlı olanaklarını azami verimlilikte kullanarak vatandaşlara hizmet götürdüklerini belirten Erdoğan, "Tüm yatırım ve hizmetlerimizi 'yerelde kalkınma' vizyonumuza uygun olarak projelendiriyoruz. İlk icraatlarımızdan biri Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü'müzü kurmak oldu. İlçemizdeki tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi, insanımızın köyünde ve toprağında doyması, ekmeğinin büyütülmesi ilk önceliğimizdir." dedi.

Seçim öncesinde Karaburun halkına vaat ettiği yatırım ve hizmetler arasında; tamamlananlar ve yatırıma başlananların oranının yüzde 70'i bulduğunu kaydeden İlkay Girgin Erdoğan; Eğlenhoca Zeytinyağı Fabrikası'nın açılması ve Keçi Peyniri Mandırası'nın kapasitesini artırıcı yatırımların, ilçenin en önemli ürünleri olan keçi sütü, zeytin ve zeytinyağında üretim artışına da sebep olduğunu vurguladı.

İNTERNETTEN SATIŞ MÜJDESİ

Keçi Peyniri Mandırası'nın Eğlenhoca, Karaburun ve Mordoğan'da bulunan satış noktalarındaki ürünlerine vatandaşların yoğun ilgi gösterdiğini anımsatan Erdoğan, süt işleme kapasitesini günlük 3 tondan 4 tona, peynir üretim kapasitesini ise 19 tondan 33 tona çıkardıklarını söyledi.

Başkan Erdoğan, teknik altyapı çalışmaları devam eden internet sitesi ile çok yakında Türkiye'nin her yerine ürün gönderebileceklerinin de müjdesini verdi.

Karaburun Belediyesi'ne ait Örnek Bahçe'de kadınları çalıştırılarak ek gelir elde etmelerini sağladıklarına dikkat çeken İlkay Girgin Erdoğan, şöyle devam etti:

"PARAN OLSA DA SATIN ALAMAZSIN"

"Örnek Bahçe'mize nergis diktik, nergis tarlası oluşturduk. Belediyemize ait mandalina tarlalarımızın verimliliğini arttırdık. Keza Belediyemize ait zeytinliklerdeki ağaçlarımızın bakımı yapıyor, elde edilen yağları satarak gelir elde ediyoruz. İlçemizle özdeşleşen nergis ve hurma zeytinin markalaşması için İzmir Büyükşehir Belediyemiz ile koordineli çalışmalar yürütüyoruz. Pandemi döneminde sağlıklı ve ucuz gıdaya erişimin ne kadar hayati önem taşıdığını yaşayarak deneyimledik. Tarım politikalarımızın da bu dönemden ders çıkararak yeni baştan kurgulanması gerektiğini düşünüyorum. Cebinizde paranız olmasına rağmen istediğiniz tarım ve hayvancılık ürününü satın alamayacağınız yepyeni bir döneme girdik. Üreticimizi toprağına, hayvanına, köyüne küstürmeden yerinde ekmeğini kazanacağı bir düzeni mutlaka kurgulamak zorundayız."

2004 yılından itibaren üç dönem Belediye Meclisi'nde görev aldığını anımsatan Erdoğan, Karaburun Belediyesi'nin 119 yıllık tarihindeki ilk kadın Belediye Başkanı olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirtti.

Karaburun'da imkân yoktu yaratıldı, kadın eli değince yıldızı parladı

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Karaburun'da imkân yoktu yaratıldı, kadın eli değince yıldızı parladı - Son Dakika


Son Dakika

Çukur'a bomba transfer! Çağla Özavcı, final öncesi kadroya dahil oldu Çukur'a bomba transfer! Çağla Özavcı, final öncesi kadroya dahil oldu Deniz Çoban: Beşiktaş'ın golünden önce net bir faul var Deniz Çoban: Beşiktaş'ın golünden önce net bir faul var Hollywood yıldızı Brad Pitt, tekerlekli sandalye ile görüntülendi Hollywood yıldızı Brad Pitt, tekerlekli sandalye ile görüntülendi Hafta sonu için kritik uyarı! Sahra Çölü'nden gelen toz bulutu tüm ülkeyi etkisi altına alacak Hafta sonu için kritik uyarı! Sahra Çölü'nden gelen toz bulutu tüm ülkeyi etkisi altına alacak ABD'nin yaptırım hamlesine Rusya'dan misilleme! 6 yaptırım kararıyla birlikte 6 isim de kara listede ABD'nin yaptırım hamlesine Rusya'dan misilleme! 6 yaptırım kararıyla birlikte 6 isim de kara listede Rusya Devlet Başkanı Putin'in 2020 geliri açıklandı Rusya Devlet Başkanı Putin'in 2020 geliri açıklandı Tacizci patronunu paspas sapıyla dövdü! O anlar kameralara böyle yansıdı Tacizci patronunu paspas sapıyla dövdü! O anlar kameralara böyle yansıdı Dua etmek için aile mezarlığına giden baba, kayıp oğlunun cansız bedenini buldu Dua etmek için aile mezarlığına giden baba, kayıp oğlunun cansız bedenini buldu