Son Dakika Haberleri: Karma Dövüş Sanatları Avrupa Şampiyonası

Karma Dövüş Sanatları Avrupa Şampiyonası

3 yıl önce

Karma Dövüş Sanatları Avrupa Şampiyonası-Moldova'da 26-31 Mart'ta düzenlenen müsabakalarda Avrupa şampiyonu olan Kastamonu Üniversitesi öğrencisi Abulfaz Mehdisoy, törenle karşılandı-KÜ Rektörü Prof. Dr. Aydın: - "Artık karışık dövüş sanatları deyince, Kastamonu ve Kastamonu Üniversitesi akla geliyor gençlerimizin sayesinde" Moldova'da 26-31 Mart'ta düzenlenen Karma Dövüş Sanatları Avrupa Şampiyonası'ndan birincilikle dönen Kastamonu Üniversitesi (KÜ) öğrencisi Abulfaz Mehdisoy, törenle karşılandı.

Karma Dövüş Sanatları  Avrupa Şampiyonası-Moldova'da 26-31 Mart'ta düzenlenen müsabakalarda  Avrupa şampiyonu olan  Kastamonu Üniversitesi öğrencisi Abulfaz Mehdisoy, törenle karşılandı-KÜ Rektörü Prof. Dr.  Aydın: - "Artık karışık dövüş sanatları deyince,  Kastamonu ve  Kastamonu Üniversitesi akla geliyor gençlerimizin sayesinde"  Moldova'da 26-31 Mart'ta düzenlenen Karma Dövüş Sanatları  Avrupa Şampiyonası'ndan birincilikle dönen  Kastamonu Üniversitesi (KÜ) öğrencisi Abulfaz Mehdisoy, törenle karşılandı.KÜ Rektörü Prof. Dr.  Seyit Aydın, rektör yardımcıları, akademisyenler, öğrenciler ve vatandaşlar,  Avrupa şampiyonu Mehdisoy'u  Kastamonu Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde coşkuyla karşıladı.Türkiye ve  Azerbaycan bayrakları açarak Mehdisoy'u omuzlarında taşıyan grup, 2 ülke lehine sloganlar attı. Mehdisoy'a saat hediye eden KÜ Rektörü Prof. Dr.  Aydın, gazetecilere yaptığı açıklamada, öğrencilerin  Azerbaycan ve  Türkiye bayrakları ile üniversitenin amblemini, en güzel şekilde temsil ettiğini söyledi.Şampiyonluğun her iki ülkeye ve üniversiteye hayırlı olmasını dileyen  Aydın, şöyle konuştu: "Abulfaz Mehdisoy gencimizi tebrik ediyoruz, sağ olsun. Her zaman olduğu gibi göğsümüzü kabarttı, yüzümüzü ağarttı. Birkaç ay önce de dünya şampiyonu olmuştu. Bu defa da  Avrupa şampiyonu oldu. Artık karışık dövüş sanatları deyince,  Kastamonu ve  Kastamonu Üniversitesi akla geliyor gençlerimizin sayesinde. Dünya ve  Avrupa şampiyonluğu artık abonesi olduğumuz bir şampiyonluk oldu. Buraya kadar gelen hocalarımıza, gençlerimize, bizi yalnız bırakmadıkları için, bu sevincimizi paylaştıkları için teşekkür ediyorum."Mehdisoy da güçlü bir rakiple mücadele ettiğini ve zorlu bir maçı kazandığını vurguladı.Şampiyonluk kemerini rakibinden aldığı için çok mutlu olduğunu dile getiren Mehdisoy, "Çok heyecanlıyım. İki hafta sonra  Ukrayna'da  Avrupa ve dünya kupası maçı var.  Moldova ve  İtalya'dan teklif geldi, dünya şampiyonası kemer maçı için. Mayısta yapılacak bu müsabakalara hayırlısıyla gidip, inşallah başarılı olacağız. Üniversitemiz hep destekçimiz. Rektörüm, hocalarım çok sağ olun" ifadesini kullandı. .

Ünlü Şarkıcı Serkan Kaya, Flört Etmek İçin Attığı Mesaja Aldığı Cevapla Rezil Oldu Dondurma Çubuğundan 500 Bin Liralık Araba Kazandı ama Şimdi Kara Kara Düşünüyor
Erdoğan'dan ABD ve Kuzey Irak'a Sert Mesajlar