Kartal Belediye Başkanı Öz: Kentsel Dönüşüm Siyaset Üstü Düşünülmeli - Son Dakika

Kartal Belediye Başkanı Öz: Kentsel Dönüşüm Siyaset Üstü Düşünülmeli

11.05.2017 11:07

Kartal Belediye Başkanı Öz: Kentsel dönüşüm siyaset üstü düşünülmeliİSTANBUL (DHA) - GAYRİMENKUL sektörünün önemli isimleri 'Kartal'a Yatırım Geleceğe Yatırım Zirvesi' için Dragos Arkeolojik Kazı Alanı'nda Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz'ün ev sahipliğinde buluştu.

Kartal Belediye Başkanı Öz: Kentsel dönüşüm siyaset üstü düşünülmeli

İSTANBUL (DHA) - GAYRİMENKUL sektörünün önemli isimleri 'Kartal'a Yatırım Geleceğe Yatırım Zirvesi' için Dragos Arkeolojik Kazı Alanı'nda Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz'ün ev sahipliğinde buluştu. Zirve'de konuşan Öz, "Kentsel dönüşüm siyaset üstü düşünülmeli" dedi.

Bu yıl ikincisi düzenlenen zirvenin ilk oturumunda moderatörlüğü Sunucu, Yazar, Seslendirme Sanatçısı Metin Uca yaparken konuşmacı olarak Araştırmacı Yazar Sunay Akın, Şehir Planlamacısı Faruk Göksu, Pazar Araştırmacısı Ertan Aksoy, Doğuş Grubu Ekonomi Grup Başkanı Servet Yıldırım, İtibar Grup Eş Başkanı Reşat Rahimov, Önkollar Başkanı Habibullah Önkollar, Gökdeniz Kartal Satış Uzmanı Hülya Tiktaş, İş GYO Satış Pazarlama Grup Başkanı Gülfem Tandoğan, AND Pastel Satış Uzmanı Ayşegül Demircioğlu, AC Yapı Mimar Zeynep Özçelik, Doğuş Yayın Gurubu Servet Yıldırım, AND Genel Müdürü Ali Baki Usta, Maya Holding CEO Fuat Atalay, İş GYO Genel Müdürü Turgay Tanes, Metsan Başkanı Cemalettin Satoğlu, Milliyet Ekonomi Müdürü Şükrü Andaç, Teknik Yapı Başkanı Nazmi Durbakayım, AC Yapı Başkanı Ali Coşkun, DKY İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dumankaya, DAP Holding Başkanı Ziya Yılmaz katıldı.

"EN İYİ DEPREM DÖNÜŞÜMÜ, YERİNDE DÖNÜŞÜMÜ VE KENTSEL DÖNÜŞÜMÜ YAPAN BELEDİYEYİZ"

Kentsel dönüşümde Kartal'ın iyi noktada olduğunu söyleyen Op. Dr. Altınok Öz, şunları söyledi:

" İstanbul Boğazından sonra İstanbul'un en güzel yerine hoş geldiniz. Türkiye'nin en iyi deprem dönüşümü, yerinde dönüşümü ve kentsel dönüşümü yapan belediyeyiz. Bu konuda iddialıyız. Daha iyi olan yer varsa gider görürüz ama bu konuda hem belediye olarak, hem müdürlük olarak hem halkın hazırlanması olarak iyi noktadayız. Herhangi bir şeye gerek kalmadı, yürüyor. Bazı yasal sorunlar var tabii. Plan notlarıyla ilgili bazı sorunlar var. Umarım önümüzdeki dönem onlar da kaybolur. Çok hızlı değişim ve dönüşüm içindeyiz. İstanbul'da olabilecek muhtemel bir depremde olabilecek bir hasar sadece İstanbul'u ilgilendiren bir konu değil, Türkiye'yi ilgilendiren bir konu. Bunun için bunun hızlanması gerekiyor. Siyaset üstü düşünmek gerekiyor. İstanbul çok önemli bir konu. Lojistik anlamda çok merkezi bir yer. O halde İstanbul hepimizin koruması ve kollaması gereken bir şehir. Bunun için de dönüşümü siyaset üstü düşünüp önünün tıkanmadan yürümesi gerekiyor."

Zirve'deki katılımcılar hakkında da bilgi veren Öz, şunları söyledi:

"Kartal'da Yatırım, Geleceğe Yatırım Zirvesi'nin bu sene ikincisini yapıyoruz. Geçen sene yatırımcıları çağırdık. Kartal'ı hangi değerlerde görüyorlar diye değerlendirme kuruluşlarını çağırmıştık. Geçmişte yöneticilik yada Kartal'da inşaat yapmış kişileri çağırmıştık. Bu sene biraz daha farklı oldu. Kültür sanat yönüyle Kartal'a vizyon verecek kişileri ağırlıyoruz. Kartal'ın sosyo-ekonomik ve demografik gelişimini araştıran araştırma şirketlerini çağırdık. Halkla birebir temas eden yani Kartal'da satış yapan yatırımcıların satış elemanlarını insanların ne beklediklerini, ne istediklerini anlatmaları için çağırdık. Kartal'a yatırım yapan yabancı sermayecinin Kartal'a hangi gözle baktığını görmek için onları çağırdık."

(FOTOĞRAFLI)

(Tür: İstanbul)

Kartal Belediye Başkanı Öz: Kentsel Dönüşüm Siyaset Üstü Düşünülmeli
Kartal Belediye Başkanı Öz: Kentsel Dönüşüm Siyaset Üstü Düşünülmeli
Kartal Belediye Başkanı Öz: Kentsel Dönüşüm Siyaset Üstü Düşünülmeli
Kartal Belediye Başkanı Öz: Kentsel Dönüşüm Siyaset Üstü Düşünülmeli

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Kartal Belediye Başkanı Öz: Kentsel Dönüşüm Siyaset Üstü Düşünülmeli - Son Dakika


Son Dakika

Gülben Ergen'den çok konuşulacak Seren Serengil itirafı: Zor günler değildi, çok güzeldi Eşiyle sokakta yürürken silahlı saldırıya uğrayan ayakkabıcı hayatını kaybetti Türkiye koronavirüs aşısında üçüncü adıma geçiyor Algı Eke'den magazin gündemini sarsan 'yasak aşk' itirafı: İğrenç bir şeydi Bir çocuk babası adam, evinde soğuktan donarak öldü Çıplak halde cansız bedeni bulunan fenomenin boğularak öldürüldüğü ortaya çıktı 5 gün sonra ölü bulunan doktor, boynunun kırılması sonucu yaşamını yitirmiş Baba, kızını istismar eden genci eve çağırıp öldüresiye dövdü