Son Dakika Haberleri: Kılıçdaroğlu: Manisa Arınç'ı Attı, Recep'i De Atacak

Kılıçdaroğlu: Manisa Arınç'ı Attı, Recep'i De Atacak

9 yıl önce

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Muğla'nın Fethiye İlçesi'ndeki Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleştirilen ve Muğla milletvekili adaylarının tam kadro hazır bulunduğu mitinge, 2, 5 saat gecikmeli geldi

Kılıçdaroğlu: Manisa Arınç'ı Attı, Recep'i De Atacak, System.String[]
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Isparta mitinginin ardından Muğla'nın Fethiye İlçesi'ndeki Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleştirilen ve Muğla milletvekili adaylarının tam kadro hazır bulunduğu mitinge, yaklaşık 2, 5 saat gecikmeli geldi.

Kılıçdaroğlu, alana gelişi sırasında Fethiye Belediye Başkanı MHP'li Behçet Saatcı tarafından çiçeklerle karşılandı. Kılıçdaroğlu için belediye bandosu da hazır bulundu. Konuşmasına, Fethiye'yi il yapma sözüyle başlayan Kılıçdaroğlu, "Fethiyeliler, ilçelerinin il olmasını istiyor. Yıllardır bunun için mücadele ediyor.

Benim bütün Fethiyelilere bir sözüm var. Halkın iktidarında, ilk 6 ay içerisinde Fethiye'yi il yapmazsam başbakanlık ve genel başkanlığı bırakacağım. İlk 4 ay içerisinde mazotun fiyatını 1, 5 TL yapmazsam hem siyaseti hem de başbakanlığı bırakacağım. Ahdım var ilk 4 ay içerisinde çiftçinin elektrik borçlarını silmezsem başbakanlığı bırakacağım" diye konuştu.

BAŞBAKANA DOĞALGAZLA YÜKLENDİ

Konuşmasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yüklenen Kılıçdaroğlu, "Recep Bey bugün Bingöl'e gitmiş. Bingöllülere 'doğal gazınız hayırlı olsun' demiş. Bu başbakan bilmiyor mu ki Bingöl'de dogal gaz yok. Bir başbakan, ülkesinin bir ilinde doğal gaz olup olmadığını nasıl bilmez" dedi.

Fethiye'de 2B sorunu olduğunu, orman köylüsünün durumunun kötü olduğunu aktaran Kılıçdaroğlu, "Bizim 2B barış projelerimiz vardır. Orman köylüsüne arazisini hiçbir ücret almadan vereceğiz. Tek bir şartımız var. Kimseye satmayacaksa verilecek" dedi.

Mitingde CHP Gençlik kolları üyeleri, Kılıçdaroğlu'na kimsenin yaklaşmasına izin vermek istemedikleri için zaman zaman tartışmalar yaşadı.

Yaklaşık 45 dakika konuşma yapan Kılıçdaroğlu, daha sonra Ölüdeniz'e geçti. Kılıçdaroğlu Bakırköy Belediyesi'nin her hafta tatil için getirdiği engelli grubuna ziyarette bulundu. - Muğla/ Fethiye
Haber Yayın Tarihi: 09.06.2011 12:15 Kaynak: DHAOğlunun alacaklılarının baskısına dayanamadı, intihar etti "Bana mermi yutturup, cinsel tacizde bulundu" deyip arkadaşını öldüren gence müebbet talebi Yatakta karısıyla bastığı komşusunun cinsel organını makasla kesti