Kırmızı bültenle aranırken Almanya'da yakalanan Serkan Akbaba, Türkiye'ye getirildi - Son Dakika

Kırmızı bültenle aranırken Almanya'da yakalanan Serkan Akbaba, Türkiye'ye getirildi

01.12.2022 21:31
Kırmızı bültenle aranırken Almanya'da yakalanan Serkan Akbaba, Türkiye'ye getirildi

Kasten öldürme ve yaralama suçlarından kırmızı bültenle aranan Serkan Akbaba, Almanya'nın Mannheim şehrinde yakalanarak Türkiye'ye getirildi.

Kırmızı bültenle aranan cinayet zanlısı Serkan Akbaba, Almanya'da yakalanarak Türkiye'ye getirildi. Akbaba'nın, dün Interpol-Europol Daire Başkanlığı görevlileri tarafından, Almanya'nın Frankfurt şehrinde teslim alındığı belirtildi.

İNTERPOL'DEN AÇIKLAMA GELDİ

İnterpol- Europol Daire Başkanlığınca yapılan yazılı açıklamada, "Kasten öldürme ve kasten yaralama suçlarından firarı olarak aranan Serkan Akbaba hakkında İnterpol-Europol Daire Başkanlığımızca kırmızı bülten çıkartılmış ve yurtdışında olduğunun tespit edilmesi üzerine Almanya'nın Mannheim şehrinde yakalanması sağlanmıştır.

BİRÇOK SUÇTAN ÖTÜRÜ ARANIYORDU

Ayrıca 'Suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma', 'birden fazla kişi ile tehdit, kaçakçılık, basit yaralama' suçlarından da aranan Serkan Akbaba, 30 Kasım 2022 tarihinde İnterpol-Europol Daire Başkanlığımız görevlileri tarafından Almanya'nın Frankfurt şehrinden teslim alınarak aynı gün adli makamlara sevk edilmek üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğü görevlilerine teslim edilmiştir" denildi

Kaynak: DHA
YORUMLAR
500
ABD ve Almanya bakanlarından Türkiye mesajı ABD ve Almanya bakanlarından Türkiye mesajı ABD ve Almanya bakanlarından Türkiye mesajı ABD ve Almanya bakanlarından Türkiye mesajı Alman Deutsche Telekom Türkiye aramalarını 15 Şubat'a kadar ücretsiz yaptı Alman Deutsche Telekom Türkiye aramalarını 15 Şubat'a kadar ücretsiz yaptı

Son Dakika 3. Sayfa Kırmızı bültenle aranırken Almanya'da yakalanan Serkan Akbaba, Türkiye'ye getirildi - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement