Konak Belediyesi Giysi Bankası'ndan Bir Buçuk Yılda 15 Bin Kişiye Giysi Yardımı - Son Dakika

Konak Belediyesi Giysi Bankası'ndan Bir Buçuk Yılda 15 Bin Kişiye Giysi Yardımı

02.01.2012 14:03
Konak Belediyesi Giysi Bankası'ndan Bir Buçuk Yılda 15 Bin Kişiye Giysi Yardımı, System.String[]

Konak Belediyesi Giysi Bankası'nın, bir buçuk yılda 15 bin kişiye giysi temin ettiği belirtildi.

Konak Belediyesi Giysi Bankası'nın, bir buçuk yılda 15 bin kişiye giysi temin ettiği belirtildi.

Konak Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Saadet Mirci Semt Merkezi bünyesinde kurulan Giysi Bankası'nın, bağışlarla İzmirlilerin birbirine yardım eli uzattığı bir merkez haline geldi.

Konak Belediyesi Giysi Bankası, Van'da meydana gelen ve binlerce aileyi evsiz bırakan deprem felaketinin ardından 100 koli giysi ve battaniyeyi felaket bölgesine gönderdi. Aradan geçen zamanda ise kargo aracılığı ile giysi göndermeye devam eden Konak Belediyesi, Van'dan gelip İzmir'e yerleşen ailelere de destek oldu.

Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, Giysi Bankası'nın ailelerin ihtiyaçlarını ücretsiz karşılayan bir giyim mağazasına dönüştüğünü belirtti. Çoraptan gelinliğe kadar akla gelebilecek her tür giysi ve aksesuarın bulunduğu Giysi Bankası'nın yakaladığı başarıyı İzmirli'lerin başarısı olarak değerlendiren Tartan, şunları kaydetti:

"Giysi Bankası, küçük bağışlarla yola başladı. Zamanla gelen bağışlar o kadar çoğaldı ki, Giysi Bankası'nı daha geniş bir binaya taşıdık. Binlerce İzmirlinin ihtiyacının yanında, Van'da yaşadığımız felakette olduğu gibi, ülkemizin her yerindeki vatandaşlarımızın da acı gününde yanında olan bir merkeze dönüştü. Konak Belediyesi Giysi Bankası, tüm insanlığın ihtiyacı olan, toplumsal duyarlılık, sosyal paylaşım, yardımlaşma, sevgi, hoşgörü gibi erdemleri aynı çatıda buluşturdu. Giysi Bankası şimdi ulaştığı bu noktayı duyarlı ve yardımsever İzmirlilere borçludur."

- İZMİR

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Konak Belediyesi Giysi Bankası'ndan Bir Buçuk Yılda 15 Bin Kişiye Giysi Yardımı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

'Mini etek' sözleri tepki çeken Öykü Çelik, aşkını ilan etti Bilim insanları araştırdı! Koronanın bulaşmasını engelleyen en iyi yöntem sosyal mesafe Sosyal medyada ilgiyle izlendi! Kısıtlamayı ihlal eden bir grup, polis aracını görünce çığlıklar atarak kaçtı Korona aşısını bulan Uğur Şahin ve Özlem Türeci BM Genel Kurulu'nda konuştu! Aşıyı buluş sürecini anlattılar Yasak Elma'nın Şahika'sı Nesrin Cavadzade'nin diziden ayrılacağı iddia edildi İnsansız Hava Aracı AR-GE Merkezi'ni görüntüleyen 2'si Rus 3 kişi gözaltına alındı Ayşecan Tatari suda doğum yaptığı anları paylaştı! Fotoğrafın altına yazdıkları herkesi duygulandırdı Hafta sonu 56 saat sürecek sokağa çıkma kısıtlaması başladı! Neleri yapmak serbest, kimler yasaktan muaf?