Konserde Fenalaşan Soliste İlk Müdahaleyi Demirel'in Doktoru Yaptı - Son Dakika

Konserde Fenalaşan Soliste İlk Müdahaleyi Demirel'in Doktoru Yaptı

2 yıl önce

Konserde fenalaşan soliste ilk müdahaleyi Demirel'in doktoru yaptıISPARTA - Isparta'da konser sırasında fenalaşan soliste ilk müdahaleyi merhum 9'uncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in de doktoru olan Milletvekili Aylin Cesur ile eşi Prof. Dr. Mustafa Cesur yaptı.

Konserde Fenalaşan Soliste İlk Müdahaleyi Demirel'in Doktoru Yaptı, System.String[]

Konserde fenalaşan soliste ilk müdahaleyi Demirel'in doktoru yaptı


ISPARTA - Isparta'da konser sırasında fenalaşan soliste ilk müdahaleyi merhum 9'uncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in de doktoru olan Milletvekili Aylin Cesur ile eşi Prof. Dr. Mustafa Cesur yaptı. Başını yere çarpıp beyin kanaması geçirdiği belirlenen solist, hastanede ameliyata alındı.

Isparta Genç İşadamları Derneği tarafından derneğe yeni kayıt yaptıran 8 üye için rozet takma töreni düzenlendi. Süleyman Demirel Üniversitesi Prof. Dr. Lütfü Çakmakçı Kültür Merkezi'nde dün akşam yapılan törene, merhum 9'uncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in doktoru İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur, Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şükrü Başdeğirmen, eski bakanlardan Esat Kıratlıoğlu, Aykon Doğan, Hamdi Üçpınarlar ve çok sayıda siyasetçi ve iş insanı katıldı.

Gecede Isparta Musiki Derneği konser verdi. Konserin ikinci bölümünde, koroda solistlik yapan Nuri Ağırbaş, aniden fenalaştı. Ayakta duran solist Ağırbaş, önce önündeki kadın solistin üzerine, sonra da yere düştü. Başını yere çarpan Nuri Ağırbaş'a ilk tıbbi müdahaleyi Aylin Cesur ve dahiliye uzmanı olan eşi Prof. Dr. Mustafa Cesur birlikte yaptı.

Düşme sonrası yüzü kan içinde kalan ve dili boğazına kaçtığı anlaşılan solistin nabzını kontrol eden Aylin Cesur ve eşi, soliste ambulans gelinceye kadar kalp masajı yaptı. Gelen sağlık ekibine hasta hakkında bilgi veren milletvekili Cesur ve eşi, ambulansta hastaya refakat ederek SDÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesi Acil Servisi'ne kadar gitti.

Konserde Fenalaşan Soliste İlk Müdahaleyi Demirel'in Doktoru Yaptı

Haber Yayın Tarihi: 01.11.2018 01:48 Kaynak: İHA

YORUMLAR


Son Dakika

Ferdi Tayfur, dün akşam bir anda dünyada gündem oldu
Firari FETÖ'cü Hakan Şükür: Dolandırıldım, tüm birikimim gitti Motorlu Taşıtlar Vergisi'nde ödeme yöntemi değişti

Son Dakika Haberleri