Luigi Mayer ve Cecile Beaton Sergisi Son Gün 6 Eylül - Son Dakika

Luigi Mayer ve Cecile Beaton Sergisi Son Gün 6 Eylül

01.09.2015 11:47
Luigi Mayer ve Cecile Beaton Sergisi Son Gün 6 Eylül, System.String[]

Antalya Kültür Sanat’ta (AKS) Luigi Mayer ve Cecile Beaton sergilerini ücretsiz gezmek için son gün 6 Eylül.Ulusal ve uluslararası sanatçıların sergilerini ağırlayacak olan Antalya Kültür Sanat’taki, yıldızların fotoğrafçısı olarak da bilinen Cecil Beaton’ın Sotheby’s arşivinden derlenen “Portreler” sergisi, sanatçının 1920’lerden 70’lere kadar fotoğrafladığı Elizabeth Taylor, Marilyn Monroe, Coco Chanel, Salvador Dali, Gary Cooper, Winston Churchill, Jean Paul Sartre, Colette, Audrey Hepburn, Alberto Giacometti ve Rudolf Nureyev gibi ünlü isimlerin portrelerinden oluşuyor.

Antalya Kültür Sanat'ta (AKS) Luigi Mayer ve Cecile Beaton sergilerini ücretsiz gezmek için son gün 6 Eylül.

Ulusal ve uluslararası sanatçıların sergilerini ağırlayacak olan Antalya Kültür Sanat'taki, yıldızların fotoğrafçısı olarak da bilinen Cecil Beaton'ın Sotheby's arşivinden derlenen "Portreler" sergisi, sanatçının 1920'lerden 70'lere kadar fotoğrafladığı Elizabeth Taylor, Marilyn Monroe, Coco Chanel, Salvador Dali, Gary Cooper, Winston Churchill, Jean Paul Sartre, Colette, Audrey Hepburn, Alberto Giacometti ve Rudolf Nureyev gibi ünlü isimlerin portrelerinden oluşuyor.

Antalya Kültür Sanat'ın diğer sergisi ise 18. yüzyıl ressamlarından Luigi Mayer'in Antalya ve Akdeniz havzasındaki mimari kalıntılar ile gündelik hayatı betimleyen gravürlerinden oluşuyor. Sanatçının, 1776 - 1792 yılları arasında İstanbul'da görev yapan İngiltere Büyükelçisi Sir Robert Ainslie ile birlikte katıldığı Anadolu'daki arkeoloji gezilerinde resmettiği gravürler, Antalya'nın ve bölgenin tarihinden kesitleri gözler önüne seriyor.

6 Eylül'e kadar devam eden sergiler ücretsiz olarak Pazartesi hariç, Salı-Pazar 10.00-19.00, Perşembe 10.00-21.00 saatleri arasında gezilebilecek.

ANTALYA KÜLTÜR SANAT'IN RESMİ AÇILIŞI 16 EYLÜL ÇARŞAMBA

Antalya Kültür Sanat, resmi açılışını 16 Eylül Çarşamba günü dünyaca ünlü sanatçı Picasso'nun Malaga'daki Picasso Vakfı, Picasso Evi Müzesi Koleksiyonu'ndan gelen gravürlerinden ve seramiklerinden oluşan "Picasso: Kadın ve Boğa" başlıklı sergisi ile Ara Güler'in eşsiz arşivinden seçilen "Işık ve Tarih: Ara Güler'in Gözüyle Antalya" fotoğraflarıyla gerçekleştirecek.

ÇOCUKLAR İÇİN ÜCRETSİZ

Tüm yıl boyunca kapılarını ziyaretçilere açık tutacak Antalya Kültür Sanat, Pazartesi hariç, Salı-Pazar 10.00-18.00, Perşembe ise 10.00-20.00 saatleri arasında gezilebilecek.

Antalya Kültür Sanat'ta 14 yaşa kadar tüm çocuklar sergileri ücretsiz gezebilecekler. Aynı şekilde engelliler ve refakatçileri ile 65 yaş üstü ziyaretçiler de sergilerden ücretsiz yararlanabilecekler. 14 yaş üstü öğrenciler ve tüm eğitmenler ise indirim ayrıcalığına sahip olacaklar. - ANTALYA

Luigi Mayer ve Cecile Beaton Sergisi Son Gün 6 Eylül
Luigi Mayer ve Cecile Beaton Sergisi Son Gün 6 Eylül
Luigi Mayer ve Cecile Beaton Sergisi Son Gün 6 Eylül

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Luigi Mayer ve Cecile Beaton Sergisi Son Gün 6 Eylül - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika! 5-6 Aralık'taki açıköğretim ortaokulu ve lise sınavları ertelendi Uçuşu olan yolcular sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olacak Düzce'de hava kirliliği en kötü seviyeye ulaştı, artık nefes almak bile zor Zonguldak'ta koronavirüs haritası kırmızıya boyandı! "14 gün kısıtlama yapsalar bunu bitirirler" Gökçe Bahadır ve Kerem Tunçeri aşk mı yaşıyor? Menajerlik şirketinden açıklama geldi Polisin şüphesi gerçeği ortaya çıkardı! İçeriden çıkan tam 40 kişiye 120 bin TL ceza kesildi Trakya'da etkili olan kar yağışı İstanbul'un kapısına dayandı Kamu çalışanlarının mesai saatleri 10.00-16.00 olarak belirlendi