- Mavi Marmara saldırısının 10. yılında Gazze'de anma etkinliği düzenlendi - Son Dakika

- Mavi Marmara saldırısının 10. yılında Gazze'de anma etkinliği düzenlendi

- Mavi Marmara saldırısının 10. yılında Gazze'de anma etkinliği düzenlendi İsrail'in Mavi Marmara gemisine gerçekleştirildiği saldırının 10'uncu yılı nedeniyle Gazze'de anma etkinliği düzenlendi.

- Mavi Marmara saldırısının 10. yılında Gazze'de anma etkinliği düzenlendi

GAZZE - İsrail'in Mavi Marmara gemisine gerçekleştirildiği saldırının 10'uncu yılı nedeniyle Gazze'de anma etkinliği düzenlendi.

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı, İsrail'in abluka altındaki Gazze Şeridi'nde Mavi Marmara gemisine gerçekleştirdiği saldırının 10'uncu yılı nedeniyle Gazze'de anma etkinliği düzenledi. Gazze Limanı'nda düzenlenen etkinlikte Filistinli çocuklar, Mavi Marmara şehitlerinin fotoğraflarını taşıdı. İHH Gazze Temsilcisi Eşref Yılmaz etkinlikte yaptığı konuşmada, "İşgal altında olan Gazze halkının acılarını hissederek Osmanlı hassasiyeti ile Gazze halkına yardımlarını ulaştırabilmek için yola çıkmış olan Mavi Marmara şehitlerimizin şahsım adına ve Gazze halkın adına Allah'ten rahmet diliyorum" dedi. Yılmaz, "10 yıl önce Gazze halkına yarımlarını ulaştırmak, acısını paylaşmak ve ablukayı bitirmek için yola çıkmış olan kardeşlerimiz. Onların silahı yoktu vicdanlarından başka ama onların acı haberi geldi Gazze sahilinde. Bugün 10 yıl oldu, Mavi Marmara şehitlerimizi anıyor, yüce Rabbimden her bir şehidimize rahmet diliyorum" ifadelerini kullandı.

Filistin Sosyal Kalkınma Bakanlığı Vekili Gazi Hamad ise, "10 yıl önce meydana gelen bu olay, kahramanlıktan ve kişinin sahip olduğu en değerli şey olan canın fedakarlığından bahsediyor. Gazze'nin ablukasını kırmak için canını feda eden bu kahramanlar tarihe geçti" dedi. Hamad, "Kuşatmayı kırma yolculuğu sırasında bir katille karşı karşıya geleceklerini bilmelerine rağmen Filistin halkının yanında durma ve insanın cesareti açısından harika bir örnek sundular" diye konuştu.

Son Dakika

07:49 Ne diyeceği merak konusuydu! İmamoğlu, Ayasofya'nın cami olmasına ilişkin suskunluğunu bozdu 07:37 Yerli otomobil ilgiyi artırdı, Alman mühendislik devi Türkiye'ye geldi! 07:37 Aylardır Dominik'te olan Survivor yarışmacıları virüsten korunmak için maske taktı! İlk tepki Cemal Can'dan geldi 07:30 Ayasofya'nın ibadete açılması sonrası Yunanistan'da Türk ürünleri için boykot çağrısı yapıldı 00:35 Survivor'da büyük final öncesi adaya veda eden isim Berkan oldu 00:16 Rıdvan Dilmen'den 3 büyükler için çarpıcı itiraf: Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan yine yardım istemişler 23:19 Bakan Koca, bir kez daha uyardı: Bir hafta sonrasının vaka tablosu bugünden hazırlanıyor 22:30 İspanyol basını, Galatasaray'ın Arda Turan ile 1+1 yıllığına anlaştığını yazdı 22:09 Davutoğlu'ndan Ayasofya yorumu: Hıristiyanın da manevi haz alabileceği şekilde mekan düzenlemesi doğru olur 21:01 Demet Akalın'ı dinlemeye giden Alişan, gelen hesap karşısında şaşkına döndü 20:05 Hatayspor'un şampiyonluğu kentte büyük bir coşkuyla kutlandı 19:13 Bülent Serttaş'a hayranı sahnede 10 bin dolarlık yüzük hediye etti 16:47 Karacabey Belediyespor takım otobüsü şoförü, sokak ortasında 15 kez bıçaklanarak öldürüldü 16:38 Alaattin Çakıcı, ünlü oyuncu ve sunucu Seren Serengil'in 30 yıllık aile dostu çıktı 16:19 Jakuzi içinde skandal sözler sarf eden AK Partili yönetici, görevinden istifa etti