Mehmet Akif Ersoy'la Bir Anma Programı - Son Dakika
Güncel

Mehmet Akif Ersoy'la Bir Anma Programı

Mehmet Akif Ersoy\'la Bir Anma Programı

Mehmet Akif Ersoy'u anma ve anlaşma gecesinde coşku, gözyaşı ve şiir iç içeydi.

02.01.2012 08:35
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Açılış konuşmasını İl Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Dinçoğlu'nu yaptı.

Dinçoğlu sık sık alkışlarla kesilen şu konuşmayı yaptı:

"Biz hiçbir zaman ne zalimi sevdik, ne de zalimlik ettik. 90 yıl önce binlerce km öteden sömürge için kalkıp gelenler hala öğrenemediler mi? Biz asla zalime boyun eğmeyiz! Vatanın karış karış işgal edildiği bir dönemde Akif, geleceğe Asım'la bakmakta, Asım'la teselli bulmakta, Asım'ın iradesi ile ülkenin kurtulacağına inanmaktadır. Çünkü ülkenin geleceği iyi yetişmiş kuşaklarla mümkündür. Gaziantep'in gençleri olarak sizlere söz veriyoruz asla ama asla zalime boyun eğmeyeceğiz. Ve zalimi asla sevmeyeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle büyük ve ölümsüz şairimiz Mehmet Âkif'i bir kez daha rahmetle anarken Akif'in ölüm döşeğinde ki duasıyla sözlerimi tamamlıyorum" "Allah bir daha bu millete istiklal marşı yazdırtmasın!"

Geceye konuşmacı olarak katılan İletişim uzmanı ve Yazar Fatih Akbaba ise "Mehmet Akif İle Anlaşabilmek" konulu konferansını takdim etti. Akbaba; "Bu toplum ve millet tam anlamıyla Mehmet Akif Ersoy ile anlaştığında, Türkiye dünyanın sayılı devletlerinden birisi olacaktır. Maneviyatı eksik bir toplum madden bir yere ilerleyemez! Bizler, "tek dişi kalmış canavar" gibi bu ülkeye ve hürriyetimize göz koyanlardan farkımız olmalıdır! İşte bu fark, ezelden gelip ebede giden hürriyet alışkanlığımızın ve ateşimizin maneviyatımızla iç içe olmasıdır. Bu arada Mehmet Akif Ersoy'umuzun cenaze töreni beni her daim mahzunlaştıran bir şekilde gerçekleştirilmiş olması tesadüf olabilir mi? Akif'in hayalini kurduğu Asım'ın Nesli ilk hareketini ve varlığını kendisinin sahipsiz cenazesinde ortaya çıkartarak "Ben Buradayım!" demiştir. Mehmet Akif Ersoy gibi bir evladımız olsun istersek onun nasıl bir ailede büyüdüğünü iyice öğrenmeliyiz. İnşallah, Mehmet Akif ile anlaşarak onun bize hediye ettiği İstiklal Marşına gerçek saygıyı göstermiş oluruz!" dedi.

Daha sonra Gaziantep İl Gençlik Kollarının mensuplarınca Mehmet Akif Ersoy Oratoryosu büyük bir coşkuyla sahnelendi. Programın sonunda Şahinbey belediyesinin Mehmet Akif Ersoy özel kitabı katılımcılara hediye edildi.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Mehmet Akif Ersoy'la Bir Anma Programı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement