MHP Genel Başkanı Bahçeli, Kılıçdaroğlu'nun Diyarbakır ziyaretini eleştirdi Açıklaması - Son Dakika

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Kılıçdaroğlu'nun Diyarbakır ziyaretini eleştirdi Açıklaması

10.03.2022 17:30
MHP Genel Başkanı Bahçeli, Kılıçdaroğlu'nun Diyarbakır ziyaretini eleştirdi Açıklaması

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Diyarbakır ziyaretine ilişkin, "Türkiye'nin öncülüğünde Antalya Diplomasi Forumu'nda bir araya gelen Rusya Dışişleri Bakanı ile Ukrayna Dışişleri Bakanı'nın ateşkes ve barış arayışını kundaklama girişimidir ve dış...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Diyarbakır ziyaretine ilişkin, " Türkiye'nin öncülüğünde Antalya Diplomasi Forumu'nda bir araya gelen Rusya Dışişleri Bakanı ile Ukrayna Dışişleri Bakanı'nın ateşkes ve barış arayışını kundaklama girişimidir ve dış bağlantılı siyasi bir operasyondur." ifadesini kullandı.

Bahçeli, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun Diyarbakır ziyaretinin, yaşanan ibretlik sahneleri, yapılan ilkesiz açıklamaları, yaygınlaşan itibarsız tavırları deşifre etmesinin yanı sıra bölücülüğün CHP bünyesine nasıl tutunduğunu belgelediğini, resmettiğini ve teyit ettiğini belirtti.

"Kılıçdaroğlu, düzenlenen toplantıya katılanlara hitaben gerçekleştirdiği konuşmasının bir yerinde, 'Bana her şeyi açık açık sorabilirsiniz' diyerek sözde demokrat bir imaj vermeye, gerçeklerle bağdaşmayan her düşünceye açık bir profil çizmeye heveslenmiştir." ifadesini kullanan Bahçeli, şunları kaydetti:

"Tarihsel kökü Diyarbakır'da kurulan Akkoyunlular'a dayanan bir vatan evladı olarak Kılıçdaroğlu'na benim de sorularım vardır ve cevabını almak en doğal hakkımdır. Sayın Kılıçdaroğlu, madem bu kadar geniş gönüllü ve hazır cevapsın, o zaman hodri meydan. PKK, 1978 yılında Diyarbakır'ın Lice ilçesinin Fis köyünde birinci sözde kongresinde, Marksist-Leninist çizgide büyük Kürdistan'ın kurulmasını hedef olarak belirlemişti. Sayın Kılıçdaroğlu, dört parçalı büyük Kürdistan'ın kurulmasından yana mısın değil misin? Açıkla. Terörist Demirtaş'ın annesini ziyaret etmeyi düşünüyorsan, hemen arkasından Şanlıurfa'ya geçip İmralı canisi Abdullah Öcalan'ın ailesini de ziyaret edip onlarla hasret gidermeyi planlıyor musun? Cevabı uzun uzun vermene gerek yok. Evet veya hayır demeni yeterli kabul edeceğim.

Sayın Kılıçdaroğlu, son sorum şudur, 28 Şubat 2022'de yuvarlak masa etrafında buluştuğun zillet ortaklarına bağımsız büyük Kürdistan'a taraftar olup olmadıklarını sorup onların gerçek niyetini, kafalarının içinde saklı duran kanaatlerini öğrenmeyi aklından geçiriyor musun? Kemal Kılıçdaroğlu'nun Diyarbakır ziyareti, Türkiye'nin öncülüğünde Antalya Diplomasi Forumu'nda bir araya gelen Rusya Dışişleri Bakanı ile Ukrayna Dışişleri Bakanı'nın ateşkes ve barış arayışını kundaklama girişimidir ve dış bağlantılı siyasi bir operasyondur."

"Türkiye'nin önünü hiç kimse kesemeyecek"

Türkiye'nin tarihi bir buluşmaya ev sahipliği yapıyorken, Kılıçdaroğlu'nu dürte dürte harekete geçirip fitne görevine sevk edenlerin hem küresel husumetin hem de bölgesel çatışmaların devamını projelendiren odaklar olduğunu ifade eden Bahçeli, "Sayın Kılıçdaroğlu, sana bir iyi bir de kötü haberim var. Kötüden başlayayım, hevesin kursağında kalacak. İyi habere gelince, inanıyorum ki Rusya ile Ukrayna arasında kalıcı nitelikli çözüm ve barış iklimi eninde sonunda tezahür edecek. Taşeronluğunu yaptığın çıkarcı dostlarına söyle, Türkiye'nin önünü hiç kimse kesemeyecek." değerlendirmesinde bulundu.

YORUMLAR
500
HDP'li belediyede staj yaptı, soluğu dağda aldı: Aile, partiye seslendi HDP'li belediyede staj yaptı, soluğu dağda aldı: Aile, partiye seslendi Ailelerin evlat nöbeti bin 80 gündür devam ediyor Ailelerin evlat nöbeti bin 80 gündür devam ediyor Ailelerin evlat nöbeti bin 80 gündür devam ediyor Ailelerin evlat nöbeti bin 80 gündür devam ediyor
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel MHP Genel Başkanı Bahçeli, Kılıçdaroğlu'nun Diyarbakır ziyaretini eleştirdi Açıklaması - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement