Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan öğretmenlere ek ders ücreti müjdesi - Son Dakika

Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan öğretmenlere ek ders ücreti müjdesi

24.09.2020 23:48

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğretmenlerin 4 gözle beklediği atama ve ek ders ücretleriyle ilgili soruya yanıt verdi. 2020 yılında yeni öğretmen ataması yapılmayacağını 2021 yılı için ise çalıştıklarını söyleyen Selçuk, ek ders ücretlerinin kesinlikle ödeneceğini belirtti.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, CNN Türk canlı yayınında Hande Fırat'ın sorularını yanıtladı. Bakan Selçuk, öğretmenlerin merak ettiği atama ve ek ders ücretleriyle ilgili sorulara net yanıt verdi. 2020 yılı için başka öğretmen ataması yapılmayacağını, 2021 yılı için ise çalıştıklarını söyleyen Selçuk, öğretmenlerin ek ders ücretlerinin yakın zamanda ödeneceğini belirtti.

ATAMA BEKLEYEN ÖĞRETMENLER

Bakan Selçuk, program moderatörü Hande Fırat'ın atama bekleyen öğretmenlerle ilgili sorusuna, "İmkanlar ölçüsünde daha fazla nasıl yapabiliriz derdindeyiz. Bu yıl 40 bin öğretmen ataması yapıldı. 2020 yılı içinde yeni bir atamamız yok. 2021 için çalışmalarımız var." dedi.

EK DERS ÜCRETLERİ

Bakan ayrıca öğretmenlerin 4 gözle beklediği ek ders ücretleriyle ilgili de, "Ek ders ücretleri kesinlikle ödenecek, çok rahat olsunlar. Her gün öğretmenler odasına bağlanıyorum Türkiye'nin her yerinde. Zor şartlarda çalışıyorlar. Uzaktan eğitim daha zor, çok daha farklı hazırlık gerektiriyor. Öğretmenlerimiz ücretlerini alacaklar." ifadelerini kullandı.

Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan öğretmenlere ek ders ücreti müjdesi

Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan öğretmenlere ek ders ücreti müjdesi
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: Uzaktan eğitimde sınavlar yüz yüze olacak
Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan öğretmenlere ek ders ücreti müjdesi

Son Dakika Ekonomi Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan öğretmenlere ek ders ücreti müjdesi - Son Dakika Ekonomi

YORUMLAR (227)
  • omar: seni kim polis yaptı.... hangi evlerde yetiştin... abilerin var mıydı 0 0 Yayından Kaldır
  • öğretmen: Uzaktan aıtp tutmak çok kolay.Ögretmenlerden lafını esirgeyen yok sallıyor da sallıyor.Ya siz nasıl insanlarsınız .Okullar açıldıda biz mi gitmedik. Devletin bir sürü kurumu esnek çalışmaya geçti onlarda memur değilmi İmamlar camilere gitmedi onlar memur değilmi Günah keçisi sizin için öğretmenlermi.SİZ BUNLARA KAFA YORACAGINIZA ÖĞRETMENİN MAASINA GÖZ DİKMEYİN. BU PROBLEMLERİN SEBEBİ SİZSİNİZ .SAGLIK BAKANI HERGÜN MASKE MESAFE HİJYEN DİYE BAGIRIYOR HALA ANLAYAMAYIP SÜRECİ UZATAN SİZ.. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan'dan salgının seyriyle ilgili korkutan sözler: Birinci dalga bitmedi, 3. ve 4. artış dönemleri gelecek Evinde cansız bedeni bulunan gencin şüpheli ölümü polisi harekete geçirdi Kick boksun Türkiye'deki öncülerinden Tarık Solak vefat etti Ermenistan, Azerbaycan ordusuna karşı çocuk askerleri kullanıyor Son Dakika: Fransa, Erdoğan'ın Macron hakkındaki sözlerinin ardından Ankara Büyükelçisi'ni geri çağırdı 17 yaşındaki genç, dut ağacına bağladığı iple kendini astı Geçtiğimiz günlerde evinde yangın çıkan Eser Yenenler, şimdi de koronavirüse yakalandı Bakan Koca, koronavirüs en çok bulaştığı ortamı ilk kez açıkladı: Evde bulaş oranı daha yüksek