NATO ülkelerinin genelkurmay başkanları Estonya'da toplanacak - Son Dakika

NATO ülkelerinin genelkurmay başkanları Estonya'da toplanacak

26.08.2022 18:03
NATO ülkelerinin genelkurmay başkanları Estonya'da toplanacak

NATO ülkelerinin genelkurmay başkanları 16-18 Eylül'de Estonya'nın başkenti Tallinn'de bir araya gelecek.

NATO ülkelerinin genelkurmay başkanları 16-18 Eylül'de Estonya'nın başkenti Tallinn'de bir araya gelecek.

NATO'dan yapılan açıklamaya göre, NATO Askeri Komitesi toplantıları kapsamında görüşmeler yapacak olan genelkurmay başkanları, ittifakın hazirandaki Madrid Zirvesinde alınan savunma ve caydırıcılıkla ilgili kararların uygulamasını ele alacak.

NATO Askeri Komuta Başkanı Amiral Rob Bauer'in başkanlığındaki toplantılarda NATO Irak Misyonu ile NATO Kosova Gücü'nün (KFOR) faaliyetleri görüşülecek.

NATO'ya üyelik başvurusu yapan İsveç ve Finlandiya'nın genelkurmay başkanları da ilk kez toplantıya davetli olarak katılacak.

NATO Askeri Komite toplantıları yılda iki kez Brüksel'deki karargahta, bir kez de müttefik bir ülkenin ev sahipliğinde düzenleniyor.

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Estonya Dışişleri Bakanı Reinsalu ile görüştü Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Estonya Dışişleri Bakanı Reinsalu ile görüştü Sivas'ın imdadına yetişecek projede sona yaklaşıldı Sivas'ın imdadına yetişecek projede sona yaklaşıldı Sivas'ın su sorununu çözecek projede sona gelindi Sivas'ın su sorununu çözecek projede sona gelindi

Son Dakika Güncel NATO ülkelerinin genelkurmay başkanları Estonya'da toplanacak - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement