Necdet Yıldırım Güven Tazeledi - Son Dakika

Necdet Yıldırım Güven Tazeledi

24.10.2016 10:15
Necdet Yıldırım Güven Tazeledi, System.String[]

Memur Sendikaları Konfederasyonuna bağlı Büro Memurları Sendikası Erzincan Şube Başkanlığı 2. Olağan Genel Kurulu’nu geniş bir katılımla gerçekleştirdi.

Memur Sendikaları Konfederasyonuna bağlı Büro Memurları Sendikası Erzincan Şube Başkanlığı 2. Olağan Genel Kurulu'nu geniş bir katılımla gerçekleştirdi. Toplantı Abdurrahim Özcan Hocanın Kuran-ı Kerim Tilaveti ile başladı. Mevcut Başkan Necdet Yıldırım delegelerin oyunu alarak güven tazeledi. 2. Olağan Genel Kurulu, Kule Park Sosyal Tesislerinde gerçekleştirildi. Memur-Sen Erzincan eski İl Başkanı Temel Çiçek'in divan başkanlığında gerçekleştirilen Mevcut Başkan Necdet Yıldırım tek liste ile seçime katılırken Divan Üyeliklerini Memur-Sen Bayburt İl Başkanı Fikret Özbey ile Birlik Haber-Sen Erzincan İl Başkanı Mustafa Sevilir yaptı.

Kongrede AK Parti İl Başkanı Orhan Bulut, Memur-Sen Bayburt İl Başkanı Fikret Özbey,Memur-Sen Erzincan İl Başkanı Nebi Gül, Bayburt Büro Memur-Sen İl Temsilcisi Hamdi Okur ve Büro Memur-Sen Erzincan Şube Başkanı Necdet Yıldırım birer konuşma yaptılar.

Genel Kurul da ilk olarak konuşan Divan Başkanı Memur-Sen Erzincan Eski İl Başkanı Temel Çiçek "Sendikanın kurucusu M. Akif İnan başta olmak üzere tüm emektarları rahmetle ve şükranla anıyoruz. Sendikamız, Mehmet Akif İnan'ın "Türkümüz dünyayı kardeş bilendir. Gökleri insanın ortak tarlası" dizelerindeki kuşatıcılıkla, 14 Şubat 1992 yılında kurulmuştur. Memur-Sen, 80 milyonun kardeşliğini hedefleyen; özelde kamu çalışanlarının genelde ise milletimizin hak ve menfaatlerini, insanlığın huzurunu önceleyen, zulmün karşısında mazlumun yanında duran dimdik bir teşkilattır. Biz aslında bir milli takımız. Hepimiz bu takımda as oyuncularıyız. Rabbim 2. Olağan Kongremizi hayırlara vesile kılsın" dedi.

Büro Memur-Sen Erzincan Şube Başkanı Necdet Yıldırım, Erzincan Büro Memur-Sen şubesini Bayburt ili ile birlikte kurduklarını belirterek "Sözlerime 15 Temmuz Şehitleri olmak üzere bu güzel ülke için şehit olan tüm şehitlerimizi rahmetle anarak başlıyoruz. Kuruluşundan itibaren tüm sekretaryaları ile birlikte zor şartlarda ve kıt imkanlarla çalışmalarını bu güne kadar azimle sürdürmüştür. Sendikamız faaliyet alanına giren 57 Kurum, 11 Bakanlık, 3 Başkanlığa hitap etmektedir. Bu geniş yelpazede kamu çalışanlarımızın özlük haklarının yanı sıra sosyal haklarda da üyelerimizin menfaatleri doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürdük. Erzincan ve Bayburt illerindeki tüm kurumlarda temsilciliklerimizi atadık. Aynı zamanda şeffaf ve sürdürülebilir bir sendikacılık anlayışıyla çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Yazılı, görsel ve sosyal medyada sendikamızın misyonunu, vizyonunu ve faaliyetlerini en doğru ve en hızlı şekilde siz değerli kamu çalışanlarımızla paylaşıyoruz" ifadelerini kullandı.

Bayburt Büro Memur-Sen temsilcisi Hamdi Okur; "Bugün Büro Memur-Sen 2. Olağan genel kurulunu yapıyoruz. Erzincan Bayburt ayrılacak deniliyor ama biz kesinlikle ayrılmak istemiyoruz. Biz kardeşliğimizi dostluğumuzu devam ettirmek istiyoruz. Bu dostluktan dolayı çok mutluyuz. Allah Sizlerden Razı olsun." dedi.

Memur-Sen Bayburt İl Başkanı Fikret Özbey; "Önce vatan ve millet sonra ana ve yar bu uğurda şehit olan birileri var.Biz şuna inanıyoruz birlikte Rahmet var, ayrılıkta azap vardır. Birlikteliğimiz fitne fesada fırsat vermeden gücümüzü katlayarak insanlık hizmetine dönüşür. Memur-Sen Ailesine bakıldığında 92 yılından bugüne kadar yerelden ve genelde ne kadar problem oluşmuş kendisini sorumlu hissetmiş ve çözüm içinde gecesini gündüzüne katarak hizmet etmiştir.Seçilecek arkadaşlara yeni görevlerinde başarılar diliyorum, Allah Yar ve Yardımcımız olsun." dedi.

Erzincan Memur-Sen İl Başkanı Nebi gül ise "Kongreler 4 yılda bir araya gelinerek sendikacılığın enine boyuna konuşulacağı yerler. Peygamber Efendimiz henüz daha Peygamberlik gelmeden başlayan elzemler hareketinde zulme uğrayanlara karşı oluşturulmuş bir birlik, aslında Memur-Sen in temeli oraya kadar gidiyor, bizlerin çok güçlü bir şekilde durarak destek vermemiz gerekir. Biliyorsunuz Halep bombalanıyor çocuğun birini enkazın altından çıkarıyorlar ağlıyor, diyorlar ağlama seni Türkiye'ye götüreceğiz diyince çocuk susuyor. Birileri seni Türkiye'ye götüreceğiz deyilince susuyorsa bu demektir bizim çok büyük sorumluluğumuz var. 15 Temmuz da ayakta durmamızın dimdik durmamızın sebebi bizleri diz çöktürmek isteyenlere bakın hayır bizleri diz çöktüremezsiniz çünkü bu ümmetin bizden beklentileri var o yüzden ayakta durduk bu vatan için tankların önüne yatan toplara karşı göğsünü siper eden insanlarımız var. Ben bu süreçte ilk dakikadan son güne kadar meydanları dolduran memur-sen ailesine huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Bizler şeytan taşlamaktan tavaf etmeye vakit bulamıyoruz 4/c lilere kadro diyoruz taşerona kadro müjdesi verilmişti bugün ise yaşadığımız süreçte 657 nin iş güvencesinin kaldırılmasını tartışıyoruz.657 deki iş güvencesi memur-sen'in kırmızı çizgisidir." dedi.

Konuşmaların ardından tek liste ile girilen seçimde mevcut başkan Necdet Yıldırım Büro Memur-Sen Erzincan Şube Başkanı olarak seçildi. Necdet Yıldırım'ın güven tazelediği kongrede Yönetim Kurulu, Şükrü Has, Davut Baylan, Davut Çınar, Hamdi Okur, Habib Yanık, Murat Çoban şeklinde oluştu. - ERZİNCAN

Necdet Yıldırım Güven Tazeledi
Necdet Yıldırım Güven Tazeledi
Necdet Yıldırım Güven Tazeledi

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Necdet Yıldırım Güven Tazeledi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Salgın nedeniyle Sakarya'daki tüm hastanelerde acil olmayan ameliyatlar durduruldu Fenerbahçe Başkanı Ali Koç: Yaz aylarında Volkan - Emre karması ile Alex karması maçı yapabiliriz AK Parti Kastamonu eski İl Başkanı Uluay'ın engelli kızı, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti MAK Danışmanlık, son seçim anketinin sonuçlarını paylaştı! Barajı üç parti geçiyor "Türk ürünlerine boykot gündemimizde yok" diyen Fransız Bakan'dan AB'ye küstah çağrı: Türkiye'ye karşı önlem alın Türk İHA'larından nokta atışı! Dağlık Karabağ'ın sözde Savunma Bakanı Harutyunyan böyle vuruldu Azerbaycan milletvekili Paşayeva'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısına destek: Fransız mallarının boykotuna başlıyoruz İETT otobüsünde mastürbasyon yapan sapığa "cinsel taciz" suçundan ev hapsi verildi