"Neşe Karaböcek öldü" iddiasının asılsız olduğu ortaya çıktı - Son Dakika

"Neşe Karaböcek öldü" iddiasının asılsız olduğu ortaya çıktı

19.11.2020 19:58

"Arabeskin anası" olarak bilinen sanatçı Neşe Karaböcek'in hayatını kaybettiği yönünde yapılan paylaşımların asılsız olduğu ortaya çıktı. Radyo programcısı ve OSSİ müziğin sahibi Hakan Eren, Karaböcek'in sağlığının yerinde olduğunu söyledi.

Sosyal medyada duayen sanatçı Neşe Karaböcek'in vefat ettiğine dair çıkan haberlere Radyo programcısı ve OSSİ müziğin sahibi Hakan Eren, sosyal medya hesabından yanıt verdi.

"İDDİALAR ASILSIZ"

Hakan Eren yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

"Arkadaşlar sosyal medyada yayınlanan 'Neşe Karaböcek vefat etti' haberleri asılsızdır. Neşe Karaböcek'in sağlığı yerindedir. Bu haberi uyduranları Allah'a havale ediyorum"

'Neşe Karaböcek öldü' iddiasının asılsız olduğu ortaya çıktı

NEŞE KARABÖCEK KİMDİR?

Asıl adı Neş'ecan Göktürk olan ve henüz 5 yaşında "Karaböcek" piyesinde oynarken İsmet İnönü'den, Karaböcek soyadını alan "Orta Şark'ın Altın Bülbülü" unvanlı sanatçı, babasının demiryollarındaki görevi nedeniyle İstanbul'da doğdu. Henüz 2,5 yaşındayken babasının tayininin Ankara'ya çıkması nedeniyle oraya taşıdı. Neşe Karaböcek ilk evliliğini Elenor Plak'ın kurucusu, yapımcı ve müzisyen Atilla Alpsakarya ile yaptı. Bu evlilikten Alper adını verdiği bir oğlu dünyaya geldi. Atilla Alpsakarya'nın 1974' te Neşe Karaböcek'ten ayrılıp (12 Eylül 1975) baldızı Gülden Karaböcek'le evlenmesi uzun süre magazin basınını meşgul etti. Bu evlilik yüzünden Neşe ve Gülden Karaböcek kardeşlerin arası açıldı. Neşe Karaböcek 1975 tarihinde gazeteci Tevfik Yener ile evlendi. Bu evlilikten de Hasan adını verdiği bir oğlu daha oldu. Hemen hemen her tür müziği denemiş ve sayısız 45'lik plak, LP ve kaset/CD doldurmuştur. Ayrıca 11 sinema filminin başrolünde oynamıştır. İlk büyük çıkışını 1968 yılında "Artık Sevmeyeceğim" adlı 45'liği ile yakalamış ve 90'lı yılların ortalarına kadar ismini zirvede tutmayı başarabilen ender sanatçılardan biri olmuştur. 1968-1980 arasındaki 12 yıl boyunca çeşitli plak şirketlerinden 16 adet altın plak, 1 platin plak, 1 altın bülbül (5 altın 45'lik yerine verilmiştir) ve 2 altın kaset ödülü almıştır. 1981 yılında Altın Plak adlı müzik şirketini kuran sanatçı, "Arabeskin anası" olarak bilinmekte olup yaşamını çocukları ile birlikte sürdürmektedir.

 Neşe Karaböcek öldü iddiasının asılsız olduğu ortaya çıktı

Son Dakika Magazin 'Neşe Karaböcek öldü' iddiasının asılsız olduğu ortaya çıktı - Son Dakika Magazin


YORUMLAR (1)
  • BU NEYİN HEYECANI : YAHU MİLLET SAPITTI , TELEFONLAR OYUNCAK OLDU , ÖLDÜYSE RESMİ OLARAK AÇIKLANIR , ALLAH RAHMET EYLEYİN DENİR , DEFNEDİLİR Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır

Son Dakika

Son Dakika: Mersin'de kamyon ve otomobil çarpıştı: 5 ölü, 2 yaralı G.Saraylı yönetici Yusuf Günay'dan Mert Hakan tepkisi: Bu karar vicdana sığmaz Sobayı yakan anne komşuya gitti, 2 çocuk yanarak can verdi Kardeşini 25 kez bıçaklayarak öldüren ağabey, tutuklandı Çinli sağlık görevlilerinden koronavirüs itirafı: Konuşmamamız istendi FETÖ firarisi Hakan Şükür'ün babası, örgüte yardım suçundan hapis cezası aldı Rusya lideri Putin, dondurucu soğukta buz gibi suya girdi 12 yaşında hamile kalan kız çocuğu doğum yaptı! Bebeğin babası ise 15 yaşında