Nijer- İstanbul uçağında lavaboda gizlice sigara içen yolcu yangın çıkardı - Son Dakika

Nijer- İstanbul uçağında lavaboda gizlice sigara içen yolcu yangın çıkardı

23.10.2021 14:42

Nijer - İstanbul seferi yapan Türk Hava Yolları'na ait uçağın aktarma için Mali'ye indiği esnada uçakta yangın çıktı. Ekipler, yaptıkları inceleme sonunda yangının lavaboda gizlice sigara içen bir yolcunun attığı izmaritten çıktığını tespit etti.

Nijer'den İstanbul'a Mali aktarmasıyla gelmesi planlanan Türk Hava Yolları'na ait uçak Niyamey havaalanında yerel saatle 23.30'da kalkış yaptıktan sonra 01.30 civarında Mali'ye vardı. Ancak uçağın Mali'ye indiği sırada lavabo kısmından ateş geldiği görüldü. Uçağın alarm vermesiyle birlikte hemen ekipler sevk edildi, yolcular da tahliye edildi.

Nijer- İstanbul uçağında panik anları! Lavaboda gizli sigara içen yolcu yangın çıkardı

ÇÖP KUTUSUNA ATILAN İZMARİTTEN ÇIKTI

İddialara göre yangın, uçakta gizlice sigara içen bir yolcu tarafından çıkarıldı. Yolcular tarafından aktarılan bilgiye göre uçağın lavabosunda gizli sigara içen bir yolcu, izmaritini de çöp kovasına attı. Ancak sönmeyen izmarit, uçağı ateşe verdi.

Nijer- İstanbul uçağında panik anları! Lavaboda gizli sigara içen yolcu yangın çıkardı

YOLCULAR MALİ'DE İNDİRİLDİ

Dün gece saatlerinde Mali'de indirilen yolcuların bekleyişi devam ediyor. Bomakoda bir otele yerleştirilen yolcular, bugün akşam 22.00 saatlerinde gerçekleştirilecek bir uçuşla birlikte Türkiye'ye getirilecek. Uçaktaki yangınla ilgili soruşturma ise devam ediyor.

Nijer- İstanbul uçağında panik anları! Lavaboda gizli sigara içen yolcu yangın çıkardı
Nijer- İstanbul uçağında panik anları! Lavaboda gizli sigara içen yolcu yangın çıkardı
Nijer- İstanbul uçağında lavaboda gizlice sigara içen yolcu yangın çıkardı

Son Dakika Güncel Nijer- İstanbul uçağında lavaboda gizlice sigara içen yolcu yangın çıkardı - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

AK Partili Özhaseki'den dikkat çeken LGBT açıklaması: Madem ki Allah yaratmış, hepsinin başımızın üstünde yeri var 00:33 AK Partili Özhaseki'den dikkat çeken LGBT açıklaması: Madem ki Allah yaratmış, hepsinin başımızın üstünde yeri var Başak Cengiz'i samuray kılıcıyla öldüren şahıs ne kadar ceza alacak? 3 farklı ihtimal gündemde 23:59 Başak Cengiz'i samuray kılıcıyla öldüren şahıs ne kadar ceza alacak? 3 farklı ihtimal gündemde Ünlü sanatçı Ferdi Özbeğen'in yeğeni bıçaklandı! 52 yaşındaki Hakan Özbeğen hayatını kaybetti 22:39 Ünlü sanatçı Ferdi Özbeğen'in yeğeni bıçaklandı! 52 yaşındaki Hakan Özbeğen hayatını kaybetti
NATO Genel Sekreteri Stoltenberg'den Türkiye hakkında küstah açıklama: NATO'nun sorunlu çocuğu 22:06 NATO Genel Sekreteri Stoltenberg'den Türkiye hakkında küstah açıklama: NATO'nun sorunlu çocuğu Canlı yayında kavga eden Nihat Doğan ve Tuğba Ekinci'nin mesajları ortaya çıktı 19:49 Canlı yayında kavga eden Nihat Doğan ve Tuğba Ekinci'nin mesajları ortaya çıktı Bu kadar bilenmesine kimse anlam veremedi! Hollanda'nın tarafını tutan Karadağ'ın hocasından Türkiye'ye yeni bir tehdit 18:56 Bu kadar bilenmesine kimse anlam veremedi! Hollanda'nın tarafını tutan Karadağ'ın hocasından Türkiye'ye yeni bir tehdit
Fenerbahçe'den giderken hiç düşünmemişti bile! Ömer Faruk, Suttgart'ta forma yüzü görmedi 17:18 Fenerbahçe'den giderken hiç düşünmemişti bile! Ömer Faruk, Suttgart'ta forma yüzü görmedi Başak Cengiz'i samuray kılıcıyla katleden şahsın evinin içi ürküttü! 16:20 Başak Cengiz'i samuray kılıcıyla katleden şahsın evinin içi ürküttü!
Advertisement