O dünyanın en etkili insanı! - Son Dakika

O dünyanın en etkili insanı!

21.04.2011 18:55
O dünyanın en etkili insanı!

Mısır devriminin kahramanı Amerikan Time dergisinin 2011'in en etkili kişiler listesinde ilk sırayı aldı.

Mısır devriminin kahramanı ve Google firmasının Orta Doğu pazarlama müdürü Wael Ghonim, Amerikan Time dergisinin 2011'in en etkili kişiler listesinde ilk sırayı aldı.

Derginin sıralamasında ikinci Nobel ekonomi ödüllü Amerikalı ekonomist Joseph Stiglitz olurken, Wikileaks sitesinin kurucusu Julian Assange, Almanya Başbakanı Angela Merkel'in hemen ardından dokuzuncu ve sosyalleşme sitesi Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg de altıncı sırada yer aldı. Oskarlı "Zoraki Kral" filminin başrol oyuncusu Colin Firth listede 12. oldu.

Time'ın 2011'in en etkili kişiler listesinde, Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy 32. sırayla, 86. olan Amerikan Başkanı Barack Obama'nın çok önünde yer aldı. Michelle Obama ise listede 22. oldu.

Fransız sağcı parti Ulusal Cephe'nin Başkanı Marine Le Pen 71. sırada yer alırken, Avrupa Merkez Bankası'nın Başkanı Jean-Claude Trichet 38. oldu. Gençlerin Kanadalı sevgilisi Justin Bieber ise 39. sırada yer buldu.

Time'ın sıralamasında Muammer Kaddafi'nin oğullarından Seyfi El İslam 47. , şarkıcı ve şair Patti Smith 100. oldu. - NEW YORK

Ömer Faruk Yurtseven: 'ABD'de Türkiye'yi bilmeyen insanlar var ve onlara öğretebilmek, gösterebilmek ayrı bir his' Ömer Faruk Yurtseven: 'ABD'de Türkiye'yi bilmeyen insanlar var ve onlara öğretebilmek, gösterebilmek ayrı bir his' Sağlık Bilimleri Üniversitesi dünyanın en iyileri arasında gösterildi Sağlık Bilimleri Üniversitesi dünyanın en iyileri arasında gösterildi AK PARTİ'Lİ YAZICI: ÇAY KANUNU'NDA İLİŞKİLİ BAKANLIK, FİYATI BELİRLEMEDE EN ETKİLİ AKTÖR OLACAK AK PARTİ'Lİ YAZICI: ÇAY KANUNU'NDA İLİŞKİLİ BAKANLIK, FİYATI BELİRLEMEDE EN ETKİLİ AKTÖR OLACAK
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel O dünyanın en etkili insanı! - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement