Son Dakika Haberleri: Çağlar Söyüncü İçin 25 Milyon Euro'luk Bonservis Bedelleri Konuşuluyor

Çağlar Söyüncü İçin 25 Milyon Euro'luk Bonservis Bedelleri Konuşuluyor

8 ay önce

1. Lig ekiplerinden Altınordu'dan Freiburg'a transfer olan Çağlar Söyüncü için 25 milyon Euro'luk bonservis bedelleri konuşuluyor. Transfer gerçekleşirse, İzmir ekibi 7.5 milyon Euro kazanacak.

Türk futbolunun örnek projesi olarak gösterilen  Altınordu altyapısının en önemli ürünü Çağlar Söyüncü, sezon başında Bundesliga takımlarından  Freiburg'a transfer olarak dikkatleri üzerine çekmişti.  Türkiye  Futbol Direktörü  Fatih Terim'in, A Milli Takım'da da şans verdiği 21 yaşındaki stoper, şimdilerde futbol devlerini peşinden koşturuyor.

FİYATI TAVAN YAPTI

İlk olarak  The Sun Gazetesi, Çağlar'ı  Manchester City'nin başarılı hocası  Guardiola'nın istediğini yazmıştı.  Altınordu Başkanı  Seyit Mehmet Özkan da bu iddiaları doğrulayarak, Çağlar'ı  Manchester City'nin yanı sıra  Zenit ve  Roma'nın da istediğini söyledi. Çağlar için konuşulan transfer rakamlarının 9 milyon Euro'lardan 25 milyon Euro'lara çıktığını ifade eden Özkan, "Çocuklarımız başarılı oldukça biz de gurur duyuyoruz. Transfer gerçekleşirse bize de ciddi bir para gelecek" dedi.

YÜZDE 30'U ALTINORDU'YA GİDECEK

Çağlar Söyüncü'nün  Freiburg'dan bir başka takıma transfer olması  Altınordu'nun da kasasını dolduracak. Genç yıldızın sözleşmesinde, "İkinci satışından yüzde 30'luk pay  Altınordu'ya ödenecek" maddesi bulunuyor.  İzmir ekibi yetiştirip sattığı her oyuncuya bu maddeyi koyduruyor. Çağlar'ın transferi Özkan telaffuz ettiği rakamlara gerçekleşirse  İzmir kulübü bu transferden 7,5 milyon Euro'luk bir gelir elde edecek.


Usta sanatçı Mustafa Canan, Şimdilerde 2 Odalı Gecekonduda Yaşıyor "Kuzey Irak'a Askeri Müdahale Ocak mı?" Soruna Başbakan'dan Yanıt: Savaşa Girmiyoruz
Otopsi Raporu Ortaya Çıktı! Ünlü Mankenin Kafa Derisini Yüzmüşler