Ödüllü Yarışmaya Başvurular Başladı - Son Dakika

Ödüllü Yarışmaya Başvurular Başladı

02.01.2012 14:25
Ödüllü Yarışmaya Başvurular Başladı, System.String[]

Meram Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesi işbirliğiyle Konya merkezinde bulunan tüm liseleri kapsayan "Bağımlılığa ve Çeteleşmeye Hayır De, Hayatını Kurtar" başlıklı ödüllü tiyatro yarışmasına başvurular başladı.

Meram Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesi işbirliğiyle Konya merkezinde bulunan tüm liseleri kapsayan "Bağımlılığa ve Çeteleşmeye Hayır De, Hayatını Kurtar" başlıklı ödüllü tiyatro yarışmasına başvurular başladı.

Proje kapsamında Konya şehir merkezindeki liselere yönelik bağımlılık ve çeteleşme gibi zararlı alışkanlıklardan korunma yolları konusundaki eğitimlere de bugün başlandı. Meram ilçesi 75. Yıl Lisesi'ndeki programa Meram Belediye Başkan Yardımcısı Ali Uysal, Meram İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Üstünel, İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesi'nden uzmanlar, okul idarecileri ve öğrenciler katıldı.

Uysal, "Bağımlılığa ve Çeteleşmeye Hayır De, Hayatını Kurtar" sloganı ile düzenlenen yarışmada gençlerin düştüğü en büyük tehlike olan sigara, uyuşturucu, çeteleşme gibi zararlı alışkanlıklar ve bunlardan kurtulma çarelerinin ele alınacağını söyledi.

Amaçlarının gençlerde farkındalık oluşturmak olduğunu ifade eden Uysal,

"Öğrencilerimiz, okullarda yaşanan her türlü şiddet ve olumsuz davranışları bunlarla mücadeleyi ve kurtulma yollarını içeren, alıntı olmayan, özgün eserleri sahnede canlandıracaklar. Başvurular 1 Nisan'a kadar devam edecek. Bu süre içerisinde Konya Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesi'nden uzmanlar, okullarımızda yarışmanın konusu ile ilgili bilgilendirme toplantıları yapacaklar" dedi.

Projenin çok olumlu neticeleri olacağına yürekten inandığını belirten Üstünel de, yarışmanın şehir merkezindeki 76 liseyi kapsadığını vurguladı.

Madde bağımlısı 2 gencin hayata tutunmak için verdikleri mücadeleyi anlatan videodan sonra yarışmanın detayları hakkında bilgi verildi.

Bugün başlayan "Bağımlılığa ve Çeteleşmeye Hayır De, Hayatını Kurtar" adlı tiyatro yarışmasının başvuruları 1 Nisan'a kadar kabul edilecek. Yarışmada birinci olan ekibe 4 bin, ikinciye 3 bin, üçüncüye 2 bin lira ödül verilecek. Ayrıca ilk 3 derecede yer alana ekiplerin okullarına ve danışman öğretmenlere dizüstü bilgisayar hediye edilecek.

- KONYA

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Ödüllü Yarışmaya Başvurular Başladı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunulan "Ekonomi ve hukukta reform" paketinde kritik başlıklar yer alıyor Joe Biden döneminde Türkiye-ABD ilişkisinin gidişatını beş başlık belirleyecek Kalp krizi geçirdiği düşünüldüğü için hastaneye kaldırılan kişinin sırtından vurulduğu anlaşıldı Süleyman Soylu'dan adalet isyanı: Anneme küfür eden alçak serbest, Bakan olsam ne yazar! Türkiye koronavirüs aşısında üçüncü adıma geçiyor Algı Eke'den magazin gündemini sarsan 'yasak aşk' itirafı: İğrenç bir şeydi Trump görevinin son gününde BAE'ye F-35 savaş uçağı satışına onay verdi, Biden anlaşmayı gözden geçirecek Müge Anlı'ya Ümitcan Uygun cephesinden ölüm tehditleri yağmaya devam ediyor