Oğlunun tedavisi için evini satışa çıkardı - Son Dakika

Oğlunun tedavisi için evini satışa çıkardı

08.02.2020 10:40
Oğlunun tedavisi için evini satışa çıkardı, System.String[]

Eskişehir'de lösemi tedavisi gören 19 yaşındaki Buğra Kara'nın hayata tutunması için gerekli olan kök hücre baba Murat Kara'dan alınacak.

Eskişehir'de lösemi tedavisi gören 19 yaşındaki Buğra Kara'nın hayata tutunması için gerekli olan kök hücre baba Murat Kara'dan alınacak. Çok zor bir süreçten geçtiklerini aktaran baba Kara, oğlunun tedavisi için evini satılığa çıkardı.

Eskişehir'de yaşayan Buğra Kara'ya Ağustos ayında Akut Miyeloid Lösemi (AML) teşhisi konuldu. Ardından talihsiz genç, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi Hematoloji Kliniğinde tedavi görmeye başladı. Yaklaşık 7 aydır tedavi gören gencin babası Murat Kara ise çalışanı olduğu Tepebaşı Belediyesinden izin alarak oğlu için donör arayışına başladı. Geçen sürede uzun bekleyişin ardından uygun donör bulunamadı. Kemoterapi tedavisine cevap vermeyen Buğra'ya 6/3 oranında kök hücresi uyan baba Murat Kara'dan kök hücre nakli yapılacak. Tedavi süreci boyunca bedeni yıpranan genç Buğra'nın 65 kilogramdan 50 kilograma düştüğü öğrenildi. Baba ve oğul, Kocaeli'nin Gebze ilçesinde bulunan özel bir hastanede gerçekleşecek olan operasyon için haber bekliyor. Tedavi sürecinde maddi-manevi olarak yıpranan ve bir miktar borcu bulunan baba Kara, yardımseverlerden destek bekliyor.

"KEŞKE YÜZDE YÜZ BİR DONÖR BULABİLSEYDİK OLMADI"

Konuyla ilgili konuşan Murat Kara, "Kendimi oğluma verdiğim için hem mutluyum hem hüzünlüyüm. Onun sağlığına kavuştuğunu görmek beni çok mutlu edecek. Keşke yüzde yüz bir donör bulabilseydik. Olmadı, nasip değilmiş. Doktorlar 6/3 yani yarı yarıya uyum olsa da sağlıklı sonuçlar alınabiliyormuş. Bizde inşallah Buğra'nın bakımını iyi yapacağız" diye konuştu.

"EVİMİZİ SATILIĞA ÇIKARDIK"

Buğra'nın nakilden sonraki tedavisi için köydeki evlerini satılığa çıkardıklarını ve yakın zamanda aynı hastalıktan oğlunun bir arkadaşının vefat ettiğini aktaran baba Kara, "Buğra'nın morali iyi durumda ama ara ara morali bozuluyor. Daha 4 gün önce Buğra'nın aynı hastalığa yakalanan bir arkadaşı vefat etti. Bunun sonrasında kendine getirmek benim için çok zor oldu. Tedavi boyunca maliyetlerimiz olacak. Şu anda yaşadığımız ev nakil sonrasında oğlumun sağlığı için uygun değil. Bizde köyümüzdeki evimizi satılığa çıkardık. Evi satıp oğlumun odasını ona göre düzenleyeceğim bu durum sağlığı açısından çok önemli. Bize destek olanlara çok teşekkür ediyorum. Allah herkesten razı olsun" şeklinde konuştu.

(Çağatay Gür/İHA)

Oğlunun tedavisi için evini satışa çıkardı
Oğlunun tedavisi için evini satışa çıkardı
Oğlunun tedavisi için evini satışa çıkardı

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Oğlunun tedavisi için evini satışa çıkardı - Son Dakika


Son Dakika

Sağlık Bakanlığı'ndan 81 ile yeni genelge! İzinler durduruldu, istifa ve emeklilik başvuruları kabul edilmeyecek Sağlık Bakanlığı'ndan 81 ile yeni genelge! İzinler durduruldu, istifa ve emeklilik başvuruları kabul edilmeyecek Gökhan Özoğuz'un eleştirilerine Bakan Koca'dan yanıt: Suçumuz yok, sorumluluğumuz var Gökhan Özoğuz'un eleştirilerine Bakan Koca'dan yanıt: Suçumuz yok, sorumluluğumuz var Ünlü şovmen Mehmet Ali Erbil, yeniden ekranlara döneceğinin müjdesini verdi Ünlü şovmen Mehmet Ali Erbil, yeniden ekranlara döneceğinin müjdesini verdi Son Dakika: ABD, Karadeniz'e göndereceği savaş gemisi bildirimini geri çekti Son Dakika: ABD, Karadeniz'e göndereceği savaş gemisi bildirimini geri çekti Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sürpriz ziyaret! Yer sofrasında iftar yaptı Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sürpriz ziyaret! Yer sofrasında iftar yaptı Merve Boluğur'dan, Merve Boluğur'dan, "Kendine analar neler doğuruyor diyor musun?" diyen takipçisine çok konuşulacak yanıt Arı kovanlarının önüne halı serdi! Nedenini öğrenenler şaştı kaldı Arı kovanlarının önüne halı serdi! Nedenini öğrenenler şaştı kaldı Vicdansız baba, çocuğunu rehin alıp damdan atmaya kalktı, küçük kızın feryadı herkesi ağlattı Vicdansız baba, çocuğunu rehin alıp damdan atmaya kalktı, küçük kızın feryadı herkesi ağlattı