Son Dakika Haberleri: Öğrenciler Bilim Fuarında Hünerlerini Sergiledi

Öğrenciler Bilim Fuarında Hünerlerini Sergiledi

5 yıl önce

Şanlıurfa Ortaokulu öğrencileri TÜBİTAK destekli 4006 Bilim Fuarı'nda 40 projeden oluşan hünerlerini sergiledi.

Öğrenciler Bilim Fuarında Hünerlerini Sergiledi, System.String[]

Şanlıurfa'nın Süleymaniye mahallesinde yer alan Şanlıurfa Ortaokulu öğrencilerinin hazırlamış olduğu bilim fuarı açıldı.

Yaklaşık 40 tane projenin yer aldığı fuarda, yaklaşık 100 öğrenci ve 25 koordinatör öğretmen yer aldı.

TÜBİTAK destekli 4006 bilim fuarını gerçekleştireceklerini belirten Bilim Fuarı Koordinatörü Mevlüt Kılıç, "Amacımız burada öğrenci bilim şenliği düzenlemek. Yaklaşık 100 öğrenci, 25 görevli öğretmen projede yer almıştır. Projedeki amacımız öğrencilerimizi bilimsel projelerle buluşturmak ve neler yapabileceklerini, misafirlerimize ve tüm Türkiye'ye göstermek istiyoruz. Burası Süleymaniye mahallesinde yer alıyor. Biraz kırsal bir kesimde yer alıyor ama inşaat işçisinin, hamalın çocuğunun bir bilim adamı olabileceğini tüm ülkeye göstermek istiyoruz. Bunda da başarılı olduğumuza inanıyoruz. Çeşitli etkinlikler düzenledik. 40 tane projemiz var. Örneğin buraya gelip kan grubunuzu öğrenebilirsiniz ya da aynalardaki sonsuz görüntüyü öğrenebilir veya ebru sanatını öğrenebilirsiniz. Bunların hepsini kendi öğrencilerimiz kendileri bireysel olarak yapmışlardır. Koordinatör öğretmenlerimizle, Haliliye kaymakamımız Yusuf Ziya Çelikkaya'ya destek verdikleri için teşekkürlerimizi sunuyoruz" dedi.

Açılışı yapılan ve öğrencilerin çalışmalarını heyecanla sergiledikleri fuar iki gün boyuncu ziyaret için açık kalacak.
(Kaynak: Gazeteipekyol)

Haber Yayın Tarihi: 29.05.2015 12:05 Kaynak: TemsilciSerdar Ortaç, boşandıktan 17 gün sonra Chloe Loughnan ile evlendiğine pişman olduğunu söyledi
Kız çocuklarını istismar eden zanlının üzerinden çıkanlar şoke etti 250 kişilik grup, bir kadının evine taşla saldırdı