Öğrenciler Sığacık'ı Yeniden Tasarladı - Son Dakika

Öğrenciler Sığacık'ı Yeniden Tasarladı

12.01.2012 16:00
Öğrenciler Sığacık'ı Yeniden Tasarladı, System.String[]

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Mimarlık ve Şehir Planlama Bölümü 2.sınıf öğrencileri, "Sakin Şehir" Seferihisar'ın turizmdeki can damarı Sığacık Mahallesi ile ilgili kentsel dönüşüm projeleri hazırladı.

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Mimarlık ve Şehir Planlama Bölümü 2. sınıf öğrencileri, "Sakin Şehir" Seferihisar'ın turizmdeki can damarı Sığacık Mahallesi ile ilgili kentsel dönüşüm projeleri hazırladı.

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Mimarlık ve Şehir Planlama Bölümü 2. sınıf öğrencileri, eğitmenleri Yrd. Doç. Dr. Fehmi Doğan ve Doç. Dr. Erdem Ertan öncülüğünde, Seferihisar'ın Sığacık Mahallesi'nde yaptıkları incelemelerin ardından, Sığacık Kalesi ve Teos Marina arasındaki Düz Alan mevkisiyle ilgili kentsel tasarım projelerini hazırladı.

Seferihisar'ın Sakin Şehir hareketi ve AB Balıkçılık Projesi'ne uygunluğunu dikkate alarak çalışan öğrenciler, hazırladıkları projeleri okul kampüsünde sergileyerek ödevlerini tamamladı.

İzmir Teknoloji Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'ne giderek projeleri yerinde inceleyen Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

"Göreve başladığımız günden bugüne hep üniversitelerle ortaklaşa çalışmalar yaptık. Üniversitelerin kampüslerden çıkarak hayatın içinde olmasını istedik ve

'gelin Seferihisar'ı kullanın' dedik. Ayrıca geçtiğimiz günlerde 16 üniversiteden 30 bilim adamını bir araya getirerek Türkiye'de Sakin Şehirlerin geleceğini tartıştık. Bugün yine bir üniversitenin Seferihisar ile ilgili çalışmalarını inceliyoruz. Projelerin uygulanabilirliği çok iyi düzeyde olmuş. Tüm öğrenci kardeşlerimi ve hocalarını tebrik ediyorum. Önümüzdeki günlerde bu projelerden yararlanabiliriz."

- İZMİR

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Öğrenciler Sığacık'ı Yeniden Tasarladı - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Canlı yayında skandal sözler! Trabzon'un bir köyü için 20:15 Canlı yayında skandal sözler! Trabzon'un bir köyü için "At hırsızları" diyen A Spor yorumcusu tepki çekti Günde birkaç defa mastürbasyon yapan adam, felç geçirip hastanelik oldu 19:30 Günde birkaç defa mastürbasyon yapan adam, felç geçirip hastanelik oldu Kıyma çekmek isterken akıma kapılıp öldü 19:12 Kıyma çekmek isterken akıma kapılıp öldü
Ghezzal'dan kafa karıştıran hareket! Beşiktaş'la anlaştığı konuşulurken, Leicester'da maça çıktı 19:11 Ghezzal'dan kafa karıştıran hareket! Beşiktaş'la anlaştığı konuşulurken, Leicester'da maça çıktı Asya Kaplan Sivrisineği İstanbul'dan sonra 13 ilde daha ortaya çıktı 19:08 Asya Kaplan Sivrisineği İstanbul'dan sonra 13 ilde daha ortaya çıktı Dünyaca ünlü üzümleri korumak için 4 bin salkımı çöp poşetleriyle kapladı 18:09 Dünyaca ünlü üzümleri korumak için 4 bin salkımı çöp poşetleriyle kapladı
Ünlü oyuncu Mike Mitchell, Fethiye'de teknede ölü bulundu! 17:54 Ünlü oyuncu Mike Mitchell, Fethiye'de teknede ölü bulundu! UNESCO'nun Ayasofya uyarısına Dışişleri'nden yanıt: Türkiye'nin mülkü ve titizlikle korunuyor 17:36 UNESCO'nun Ayasofya uyarısına Dışişleri'nden yanıt: Türkiye'nin mülkü ve titizlikle korunuyor
Advertisement