Okul masraflarını karşılamak için bulaşık yıkadığı iş yerinde tacize uğradı: İntihar edecek duruma geldim - Son Dakika

Okul masraflarını karşılamak için bulaşık yıkadığı iş yerinde tacize uğradı: İntihar edecek duruma geldim

05.11.2020 08:55

Tunceli'de üniversite öğrencisi Hatun K., harçlığını çıkarmak için çalıştığı pastanede bulaşık yıkadığı sırada iş arkadaşının tacizine uğradı. Şahıs tarafından zorla öpüldüğünü, tacizin ardından öpülen yerini bulaşık teliyle kazıdığını öne süren Hatun K., "İntihar edecek duruma geldim. Bulaşık yıkarken sürekli arkama bakıp, korku yaşıyorum." dedi.

Tunceli'de bir pastanede bulaşık yıkayarak, okul masraflarını karşılayan Munzur Üniversitesi Çocuk Gelişimi 2'nci sınıf öğrencisi Hatun K.(20), iş arkadaşı Hüseyin P. tarafından tacize uğradığını iddia ederek, Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Aynı zamanda işverenin akrabası da olan Hüseyin P.'nin (47) kendisini zorla öptüğünü ve öpülen yeri bulaşık yıkama teliyle kazıdığını öne süren Hatun K., bu olayın çalıştığı iş yerinde yaşanan ilk olay olmadığını iddia etti.

''SAÇIMA DOKUNUP, 'HUYLANIYOR MUSUN' DİYE SORDU''

Okul masrafını karşılamak için çalıştığını söyleyen Hatun K., "16 Eylül'de işe başladım. Orada bulunan bir aşçıyla alt katta çalışıyorduk. Bodrum katında 2 kamera bulunuyor. Kameralar sadece bulaşıkların olduğu kısmı görüntülüyor. Çalıştığım zaman sürekli Hüseyin P.'nin gözle tacizine maruz kalıyordum. Bir gün ben bulaşık yıkarken saçıma dokundu ve kendisi bana 'Huylanıyor musun' dedi. Ben de 'Evet ağabey. Babamın ve ağabeyimin bile bana temas etmesini istemem' dedim. O da bana 'Tamam. Bunu söylemen çok iyi oldu. Bundan sonra dikkat ederim' dedi.

Okul masraflarını karşılamak için bulaşık yıkadığı iş yerinde tacize uğradı: İntihar edecek duruma geldim

''SENİN ALLLAHINA KURBAN DİYEREK ÖPTÜ''

Hüseyin P., 27 Ekim'de sarımsakları soyduğum esnada mutfağa geldi. Ben de ona işimin bittiğini söyledim. O da 'Senin Allah'ına kurban diyerek' beni alnımdan öptü. Ben de öptüğü yeri bulaşık teliyle sildim. Bağırmaya başladım. O da üstüme gelerek, bana bağırdı ve ben de ağlamaya başladım. Patrona yaşanan durumu anlattım ve işten ayrılmak istiyorum dedim. O da 'Biz senden razıyız, neden böyle bir karar verdin?' dedi. Ben de olayı anlattım, beni öptüğünü söyledim. O da bana, 'kendisi diğer çalışanlarımıza da böyle davranıyordu' dedi. Bu durumu anlatmasına rağmen daha sonra gülerek, oturuyordu" diye konuştu.

Okul masraflarını karşılamak için bulaşık yıkadığı iş yerinde tacize uğradı: İntihar edecek duruma geldim

''DAHA ÖNCE DE ÇALIŞANLARA TACİZDE BULUNDU''

Kadınlara bu olumsuz durumları yaşatanların ceza alması gerektiğini belirten Hatun K., Hüseyin P., hakkında suç duyurusunda bulunduğunu belirterek şu ifadeleri kullandı: "Daha önce orda çalışan kişiler bir adım atsaydı ben bu durumu yaşamazdım. Kesinlikle susmayacağım. Suç duyurusunda bulundum, çünkü hiçbir kadın bir daha tacize maruz kalmasın. Daha önce benden önceki kişilere tacizde bulundu fakat bir daha çalışacak kişiye bu şekilde yaklaşamaz.

''İNTİHAR EDECEK DURUMA GELDİM''

Ben gerçekten intihar edecek duruma geldim. Bulaşık yıkarken sürekli arkama bakıyorum, bir korku yaşıyorum. Bende bir travma oluştu, onunla çalıştığım için gerçekten utanıyorum. Kesinlikle bu durumu dile getirmek utanılacak bir durum değildir. Çalıştığı yerde böyle zorluklar yaşamak kadınların tercihi değildir. İnsanlardan bu konu hakkında bir duruş bekliyorum ve bana bunu yaşatanlar inşallah hak ettikleri cezayı alırlar."

Okul masraflarını karşılamak için bulaşık yıkadığı iş yerinde tacize uğradı: İntihar edecek duruma geldim
Okul masraflarını karşılamak için bulaşık yıkadığı iş yerinde tacize uğradı: İntihar edecek duruma geldim
Okul masraflarını karşılamak için bulaşık yıkadığı iş yerinde tacize uğradı: İntihar edecek duruma geldim

Kaynak: DHA

Son Dakika 3. Sayfa Okul masraflarını karşılamak için bulaşık yıkadığı iş yerinde tacize uğradı: İntihar edecek duruma geldim - Son Dakika


YORUMLAR (5)
  • çalışmak ayıp değil helede bayansa : bayanın çalışması ayıp değil ama işyeride en ufak böyle ve buna benzer şeyler oluyorsa oradan kaçacaksın daha bir dakika bile durmayacaksın helede adı çıkmış işyerlerine bırakın çalışmayı bir şey sormak için bile yanından geçmeyeceksin ki batsın böyle iş yerleri batıyorda zaten bakdığımızda Cevap Yaz 17 1 Yayından Kaldır
  • dürüst: çalmayı dilenmeyi meslek haline getirmiş ve çalışmayı sevmeyen bir millet olduk. BEDAVACI okul masrafı alır ama sigara ve içkiyide içer.Çok iyi analiz...... Cevap Yaz 4 2 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Bush'un cenazesinde uyuduğu görüntülerle hatırlanan Bill Clinton, Biden'ın yemin töreninde de uyuyakaldı Balıkçılar hamsi avının serbest olduğu bölgeye akın etti, fiyat 35 liradan 15 liraya düştü HDP'li milletvekili evlat nöbetindeki ailelere zafer işareti yapınca ortalık karıştı Hastaneye götürdüğü amcasını öldürdüğü ortaya çıktı Televizyon programına katılan genç, istismar ettiği kızın kendisini görüp ihbar etmesiyle program çıkışı gözaltına alındı Başkanlık hesabını kullanmaya başlayan Joe Biden, ünlülerden sadece Chrissy Teigen'i takip etmeye başladı Rusya'nın koronavirüs aşısı Sputnik V'nin 9 aylık bağışıklık süresi bilim dünyasını şaşırttı Ermeni lobisi, Joe Biden'ı yemin eder etmez markaja aldı: Erdoğan ve Aliyev'e yaptırım uygulayın