Son Dakika Haberleri: Okullarda İlk Yardım ve Afet Bilinci Eğitimi

Okullarda İlk Yardım ve Afet Bilinci Eğitimi

3 gün önce

Kırşehir İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekiplerince ilk ve orta okullara, temel ilk yardım ve afet bilinci eğitimi verildi.

Okullarda İlk Yardım ve Afet Bilinci Eğitimi, System.String[]
Kırşehir İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekiplerince ilk ve orta okullara, temel ilk yardım ve afet bilinci eğitimi verildi.

AFAD Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, kent genelinde yürütülen temel afet bilinci eğitimleri kapsamında Kırşehir'deki 24 Aralık Atatürk İlk ve Ortaokulları ile Muharrem Sayan İlkokulu öğrencilerine yönelik temel afet bilinci eğitimi düzenlendi.

Temel afet bilinci eğitiminde öğrencilere, "Yaşanılan mekanlarda risklerin azaltılması, acil durum çantası hazırlanması, afetle mücadelede ilk bilgi ve kavramlar, yaşam çevremizdeki riskler, afet bilinci kültürü, yaşamsal risklerin azaltılması, yapısal riskler, toplanma ve buluşma yerleri, afetler sırasında doğru davranış şekilleri" konularında bilgiler verildi.

Eğitmenler, afet sırasında yapılması gerekenleri, doğru davranış şekillerini de anlatan uzman ekipler, öğrencilere fotoğraflar ve vücut hareketleriyle deprem sırasında yapmaları gerekenleri anlattı.


Deprem anında neler yapılması gerektiğini uygulamalı olarak görme imkanı bulan öğrencilere, arama kurtarma, afet ve deprem de kullanılan araçlar hakkında da sunum yapıldı.
Haber Yayın Tarihi : 17.04.2019 05:17 Kaynak: AAMuharrem İnce, Kılıçdaroğlu'na Yapılan Saldırıyla İlgili Paylaşımda Bulundu Son Dakika! Ankara Valiliği'nden Kılıçdaroğlu'na Yapılan Saldırıyla İlgili Açıklama Geldi Kimliği Belirsiz Kadın, Şehit Cenazesinde Kılıçdaroğlu'na Seccade ile Saldırdı Saldırı Sonrası Kılıçdaroğlu, Polis Kontrolünde Bir Evde Tutuluyor