Afrin'de Görev Yapan Oğluna Dualarla 'Uğut Tatlısı' Yapıp Gönderdi - Son Dakika

Afrin'de Görev Yapan Oğluna Dualarla 'Uğut Tatlısı' Yapıp Gönderdi

26.02.2018 11:33
Afrin'de Görev Yapan Oğluna Dualarla 'Uğut Tatlısı' Yapıp Gönderdi, System.String[]

Sakarya’nın Taraklı ilçesinde Zennur Çiğdem isimli bir anne Suriye’nin Afrin bölgesinde görev yapan oğluna dualarla ’Uğut tatlısı’ yapıp gönderdi.

Sakarya'nın Taraklı ilçesinde Zennur Çiğdem isimli bir anne Suriye'nin Afrin bölgesinde görev yapan oğluna dualarla 'Uğut tatlısı' yapıp gönderdi. Anne Zennur Çiğdem, "Düşmana kendimizi güldürmeyeceğiz" dedi.

Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK), Suriye'nin kuzeybatısında Afrin bölgesinde, PKK/KCK/PYD- YPG ve DEAŞ'a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek, bölge halkını baskı ve zulümden kurtarmak üzere başlattığı Zeytin Dalı Harekatı'na destekler sürüyor. Destekler kapsamında Taraklı ilçesi Yeniköy Mahallesinde oturan Zennur Çiğdem ve köylüler tarafından yapılan 3 bin 120 paket Uğut tatlısı, yapılan tören ve dualarla Kızılay'a teslim edilerek Afrin'e gönderildi.

Suriye'nin Afrin Bölgesinde görev yapan Uğur Çiğdem'in annesi Zennur Çiğdem konuşurken göz yaşlarına hakim olamadı. Çiğdem, "Gönderdiğimiz bu uğut tatlısını Allah Afrin'de görev yapan Mehmetçiklerimize yemek nasıp etsin. Burunları kanamadan inşallah zafere ulaşırlar. Sağ salim ailelerine ulaşırlar. Bende bir anne olarak Afrin'de görev yapan olum Uğur Çiğdem için çok gururluyum. Düşmana kendimizi güldürmeyeceğiz. Afrin'e görev yapan oğullarımız için devamlı fetih sürelerini okuyoruz. Bizde köylüler olarak bu Uğut tatlısını yaparak Mehmetçik'e moral olsun diye gönderdik" dedi.

Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman yaptığı açıklamada, "Afrin'deki harekat için bütün Türkiye tek vücut olmuş ve elimizden ne geliyorsa destek olmaya çalışıyoruz. Bizimde orada bir evladımız görev yapıyor. 10 günlük bir üretimle yaptığımız 3 bin 120 paket uğut tatlısının laboratuvar sonuçlarını da alarak Kızılay aracılığıyla burada bugün teslim töreni gerçekleştirdik" diye konuştu.

Sakarya Kızılay Şube Başkanı Sadi Tiryaki ise yaptığı konuşmada, "Bu gün birlik ve beraberliğin çok önemli bir günü. Ordumuzun aslında ne bereye, ne atkıya, ne yiyeceğe ihtiyacı var. Hiçbir iaşeye de ihtiyacı yok. Tabii ki devletimiz çok güçlü. Burada yapılan ve Mehmetçik'e gönderilen Uğut tatlısının askerimize moral açısından, halkımızın büyük bir teveccühüyle biz Kızılay olarak, Afrin'e ulaştıracağız. Orada görev yapan Mehmetçiklerimize hem moral ve hem onların iaşesine katkıda bulunacağız" şeklinde konuştu.

Köy meydanında yapılan törende Uğut tatlıları Mehmetçik'e gönderilmek üzere dualar eşliğinde Kızılay aracına yüklenerek yola çıktı. - SAKARYA

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Afrin'de Görev Yapan Oğluna Dualarla 'Uğut Tatlısı' Yapıp Gönderdi - Son Dakika


Son Dakika

Hakime hakaret ettiği iddia edilen Nagehan Alçı'nın yargılanmasına başlandı Bursa'da erkek arkadaşını tabancayla öldüren kadın tutuklandı Pınar Altuğ, "Aldatan kadın mısınız?" sorusuna sert çıktı: Sana ne ya da kime ne! Havalandırmanın arızalanması pahalıya patladı: 20 bin tavuk telef oldu Fauci, Pfizer'ın korona aşısını onaylayan İngiltere'yi eleştirdi: Aceleci davrandılar Bağ evinde canlı müzikli eğlence düzenleyip tepki çeken 14 kişiye toplamda 44 bin lira ceza Son Dakika: Fransa Ulusal Meclisi, Azerbaycan toprağı olan Dağlık Karabağ'ı devlet olarak tanıdı Koronavirüs denetiminde pes dedirten görüntüler! Koltukların arasındaki gizli bölmede yakalandılar