Karabük'te plastik atıkları sıvı yakıta dönüştürme hedefi - Son Dakika

Karabük'te plastik atıkları sıvı yakıta dönüştürme hedefi

23.10.2020 17:49
Karabük'te plastik atıkları sıvı yakıta dönüştürme hedefi, System.String[]

Karabük'te plastik atıkların sıvı yakıta dönüştürülmesi hedefiyle proje başlatıldı.

Karabük'te plastik atıkların sıvı yakıta dönüştürülmesi hedefiyle proje başlatıldı.

Belediye, Ticaret ve Sanayi Odası ile Karabük Üniversitesi'nin yürüttüğü "Plastik Atıkların Piroliz Yöntemiyle Bertarafı" konulu projenin tanıtım ve eğitim toplantısı üniversitede yapıldı.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Yaşar, dünyada piroliz konusunda birçok bilimsel çalışma yapılmasına rağmen bu çalışmaların endüstride kullanılmadığını söyledi.

Türkiye'de de piroliz ünitelerinin yaygın olmadığını belirten Yaşar, projenin hayata geçirilmesi için çaba gösteren AK Parti Karabük Milletvekili Cumhur Ünal'a teşekkür etti.

Toplantıda yapılan bilgilendirmeye göre, Karabük Belediyesinin sorumluluk alanı içinde bulunan sanayi bölgelerindeki işletmelerden toplanacak geri dönüştürülemeyen plastik atıkların piroliz yöntemiyle pirolitik yağ gibi değerli ürünlere dönüştürülmesi hedefleniyor.

Toplam maliyeti 3 milyon 200 bin lira olan proje ile 600 ton plastik atığın, piroliz yöntemi ile sıvı yakıta dönüştürülmesi öngörülüyor.

Karabük'te plastik atıkları sıvı yakıta dönüştürme hedefi
Karabük'te plastik atıkları sıvı yakıta dönüştürme hedefi

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Karabük'te plastik atıkları sıvı yakıta dönüştürme hedefi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Cephede dağılan sözde Karabağ Lideri Harutyunyan, Putin'den devreye girmesini istedi Dortmund'lu Emre Can'ın koronavirüs olduğu ortaya çıktı Sakarya'da havai fişek fabrikasındaki patlamaya ilişkin 7 kişi hakkında 22 yıl hapis cezası istendi Madde bağımlısı ve psikolojik rahatsızlığını bulunan genç, 7. kattan düşerek yaşamını yitirdi Bekçi, trafikte üzerine tüfekle yürüyen kişiyi vurarak durdurdu Son Dakika: Yüz yüze eğitimde üçüncü aşamanın detayları belli oldu Suudilerden Trump'ı kızdıracak hamle: Çinli Huawei ve Alibaba ile anlaşma imzaladılar Acun Ilıcalı, kendisinden 30 yaş küçük sevgilisiyle Londra'da görüntülendi