Putin, birkaç gün daha karantinada kalmaya devam edecek - Son Dakika

Putin, birkaç gün daha karantinada kalmaya devam edecek

16.09.2021 10:42
Putin, birkaç gün daha karantinada kalmaya devam edecek

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, yakın çevresindeki birçok kişinin korona virüs (Covid-19) testlerinin pozitif çıkması sonucu birkaç gün daha kendini karantinaya almaya devam edeceğini duyurdu.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, yakın çevresindeki birçok kişinin korona virüs (Covid-19) testlerinin pozitif çıkması sonucu birkaç gün daha kendini karantinaya almaya devam edeceğini duyurdu.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Tacikistan Cumhurbaşkanı İmamali Rahman ile dün yaptığı telefon görüşmesinde Kremlin Sarayı'nda çalışan bir personelde korona virüs (Covid-19) tespit edildiğini belirterek, kendisini karantinaya aldığını duyurmuştu. Son açıklamasının ardından bugün Putin, karantinada kalmaya devam edeceğini duyurdu. Başkan Putin, çevrimiçi olarak katıldığı Kolektif Güvenlik Antlaşması Örgütü (CSTO) Liderler Zirvesi'nin açılışında yaptığı açıklamada, yakın çevresindeki birçok kişinin Covid-19 testlerinin pozitif çıkması sonucunda birkaç gün daha kendini karantinaya almaya devam edeceğini kaydetti. Açıklamasında, Tacikistan'ın başkenti Duşanbe'ye ziyaretini iptal etmek zorunda kalmasından duyduğu üzüntüyü de dile getiren Putin, "Biliyorsunuz ki Duşanbe ziyaretimi maalesef son anda iptal etmek zorunda kaldım. Bundan çok pişmanım, fakat bunun nedeni Covid-19 vakalarının sadece 1 veya 2 kişide değil, en yakın çevremde birkaç düzine kişide tespit edilmiş olması. Şimdi birkaç gün kendimi karantinaya almam gerekiyor" ifadelerini kullandı.

Putin'den, CSTO'ya daha yakın bir iş birliği çağrısı geldi

Ayrıca Putin, CSTO'nun sorumluluk alanındaki durumun istikrarsız olduğunu ve bölge için riskler taşıdığına da dikkat çekerek, örgüt içinde daha yakın bir işbirliği çağrısında bulundu. Putin, "Daha önce belirtildiği gibi, CSTO sorumluluk alanındaki ve üye devletlerin dış sınırlarındaki durum istikrarsızdır ve bu durum ülkelerimizin güvenliği için yeni, gerçekten akut zorluklar ve riskler taşımaktadır" dedi.

Öte yandan, Kremlin Sözcüsü Dmitri Peskov dün yaptığı basın açıklamasında, Putin'in sağlık durumunun iyi olduğunu ve kendisini iyi hissettiğini ifade etmişti. Peskov, doktorlar tarafından Putin'e gerekli testlerin yapıldığını ve çevresinde çalışan kişilerin ise en aza indirildiğini de belirtmişti.

(İHA)

Putin, birkaç gün daha karantinada kalmaya devam edecek

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Putin, birkaç gün daha karantinada kalmaya devam edecek - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Borussia Mönchengladbach'a 5-0 yenilen Bayern Münih son 43 yılın en ağır mağlubiyetini aldı 00:22 Borussia Mönchengladbach'a 5-0 yenilen Bayern Münih son 43 yılın en ağır mağlubiyetini aldı Türkiye ve ABD heyetleri arasındaki F-35 anlaşmazlığı konusundaki ilk toplantı tamamlandı 23:22 Türkiye ve ABD heyetleri arasındaki F-35 anlaşmazlığı konusundaki ilk toplantı tamamlandı Şebnem Şirin'in boğazını keserek öldüren katil zanlısı suç makinesi çıktı 22:27 Şebnem Şirin'in boğazını keserek öldüren katil zanlısı suç makinesi çıktı
Sadakatsiz'in Derin'i Melis Sezen makyajsız yakalandı! Görenler gözlerine inanamadı 21:26 Sadakatsiz'in Derin'i Melis Sezen makyajsız yakalandı! Görenler gözlerine inanamadı Bakan Koca, kaza sonucu ölen Rümeysa'nın 36 saat çalıştığı iddiasını yalanladı 20:41 Bakan Koca, kaza sonucu ölen Rümeysa'nın 36 saat çalıştığı iddiasını yalanladı Boğazı kesilerek öldürülen Şebnem Şirin, iş insanı Fevzi Tokat'ın torunu çıktı 17:47 Boğazı kesilerek öldürülen Şebnem Şirin, iş insanı Fevzi Tokat'ın torunu çıktı
İki kardeş, yanlışlıkla babalarını yedi 16:47 İki kardeş, yanlışlıkla babalarını yedi Oğlunu eşinden ayırmak isteyen kaynananın sözleri Esra Erol'u kızdırdı: Oğlumu ben doğurdum, o benim 14:25 Oğlunu eşinden ayırmak isteyen kaynananın sözleri Esra Erol'u kızdırdı: Oğlumu ben doğurdum, o benim
Advertisement