Ramazan Bayramı tatilinin gözdesi: "Beypazarı" - Son Dakika

Ramazan Bayramı tatilinin gözdesi: "Beypazarı"

07.06.2019 18:03

Ankara'nın tarihi konaklarıyla ünlü ilçesi Beypazarı, Ramazan Bayramı'nda ziyaretçi akınına uğradı.

Ankara'nın tarihi konaklarıyla ünlü ilçesi Beypazarı, Ramazan Bayramı'nda ziyaretçi akınına uğradı.

Toplam 300 yataklı 15 pansiyon ve 250 yataklı 4 otel bulunan ilçede, doluluk oranı yüzde 100'e ulaştı.

Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kültürel ve tarihsel zenginlikleri nedeniyle kültür turizminin önemli adreslerinden biri haline gelen ilçenin Ankara'ya bir, İstanbul'a ise 3,5 saat uzaklıkta olduğunu söyledi.

Ulaşım kolaylığı nedeniyle 9 günlük Ramazan Bayramı tatilinde ilçenin ziyaretçi akınına uğradığını belirten Kaplan, şunları kaydetti:

"Ramazan Bayramı dolayısıyla ilçede bulunan otel ve pansiyonlarda yapılan rezervasyonlarla doluluk oranının yüzde 100'e ulaşması bizleri sevindirdi. Beypazarı, tarihi evleri ve el sanatlarıyla son yıllarda büyük ilgi görmektedir. Son dönemde turizm çeşitliliğinin de artırılmasıyla ilçeye gelen turistler 'cumbalı' ve 'guşganalı' evler ile Boğazkesen Kümbeti, Suluhan Kervansarayı, İnözü Vadisi, Karagöl Mesire Alanı'nı ve diğer gözde mekanları gezebiliyor."

İstanbul'dan gelen İlhan Fıstık, ilk defa ziyaret ettiği ilçeyi çok beğendiğini söyledi.

Ramazan Bayramı tatilinin gözdesi: Beypazarı
Ramazan Bayramı tatilinin gözdesi: Beypazarı
Ramazan Bayramı tatilinin gözdesi: Beypazarı
Ramazan Bayramı tatilinin gözdesi: Beypazarı

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Ramazan Bayramı tatilinin gözdesi: 'Beypazarı' - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın boykot çağrısı sonrası merak konusu oldu! İşte Türkiye'de satılan Fransız malları G.Saray Başkanı Mustafa Cengiz'le, görevden alınacağı iddia edilen Fatih Terim arasındaki görüşme başladı Son Dakika! Erdoğan'dan Fransız malları için boykot çağrısı: Sakın satın almayın Son dakika: Kamu bankalarından yeni destek paketi: KOBİ'lere 100 bin liraya kadar kredi verilecek Metro raylarına düşen ve üzerinden 2 vagon geçen kızın mucize kurtuluşu Yarı çıplak halde 5. kattan düşen gencin annesinden şok iddia: Kuzenleri kablo ile darbedip, balkondan attı Şevval Şahin'e destek olmak isteyen Şeyma Subaşı'nın "Kıskanç milletiz" sözleri tepki çekti Hayatı film olan rahmetli Dilber Ay'ı Büşra Pekin canlandıracak