Şahinbey Belediyesi'nin yaptığı 3 katlı köprülü kavşak ile trafik sorunu tarih oldu - Son Dakika
Belediye

Şahinbey Belediyesi'nin yaptığı 3 katlı köprülü kavşak ile trafik sorunu tarih oldu

Şahinbey Belediyesi'nin kendi öz kaynaklarıyla yaptığı ve bu yılın başında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açılışını gerçekleştirdiği YeşilVadi Üç Katlı Akıllı Kavşak, Gaziantep ve Şahinbey'in trafiğini büyük ölçüde rahatlattı. Proje sayesinde hem zamandan hem de yakıttan tasarruf eden vatandaşlar, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu'na teşekkür etti.

08.12.2023 16:45  Güncelleme: 17:16
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Şahinbey Belediyesi'nin tamamen kendi öz kaynakları ile yaptığı ve beş ay gibi kısa bir süre içerisinde yapımını tamamladığı YeşilVadi Üç Katlı Akıllı Kavşak, Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan tarafından bu yılın başında hizmete açıldı. Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu yaptığı çalışmalarla Türkiye Yüzyılında Şahinbey olarak Cumhurbaşkanımızın yanında olduklarını ifade etti.

KENDİ ÖZ KAYNAKLARIMIZ İLE YAPTIK

YeşilVadi Üç Katlı Akıllı Köprülü Kavşak'ın şehrin trafik yükünü hafiflettiğini ifade eden Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu "YeşilVadi Üç Katlı Köprülü Kavşağımızı mühendislerimiz ve işçilerimizle, gece-gündüz demeden çalışarak 5 ay gibi çok kısa bir sürede tamamladık. Şehrin kuzeyini güneyine, doğusunu batısına bağlayan projemiz, Şehir Hastanesine, Şahinbey Oto Sanayi Sitesine ve Karataş'a ulaşımı kolaylaştırıp, Gaziantep trafiğine nefes aldırıyor. YeşilVadi Üç Katlı Akıllı Köprülü Kavşağımızda 7 km yol, 162 metre viyadük, 3 adet alt geçit, 6 şeritli 900 metre dalçık yer almaktadır. Bu projemizi kendi öz kaynaklarımızla hiç kredi kullanmadan yaptık. Tekrardan vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun." diye konuştu.

Şahinbey Belediyesi 3 katlı köprülü kavşak trafiği rahatlatıyor!

PROJE DETAYLARI

Şahinbey Belediyesi tarafından yaptırılan YeşilVadi Üç Katlı Akıllı Kavşak'ta, 100 iş makinası, 250 personel ile 7/24 hummalı bir çalışma yapıldı. 6 şeritli bağlantı yolları ile 7 km uzunluğunda olan yolda 30.000 metreküp beton, 5.500 ton demir kullanıldı. YeşilVadi Üç Katlı Akıllı Kavşak'ta, İstanbul'un Fethi'ni hatırlatan ve uzunlukları 21 km'yi bulan 1.453 adet fore kazık çakıldı. 600.000 metreküp kazı alanı, 200.000 metreküp yapısal dolgu, 162 metre viyadük olan YeşilVadi Üç Katlı Akıllı Kavşak'ta 3 adet alt geçit, 2 adet u dönüşü köprüsü ve güney yan yol köprüsü, 916 metre toprakarme, 900 metre 6 şeritli dal-çık, 10 şeritli ve 8 şeritli anayolu bulunuyor.

BAŞKANIMIZ BÜYÜK BİR ESER KAZANDIRDI

Şehrin yollarını en fazla kullanan taksiciler, servisçiler ve vatandaşlar yapılan YeşilVadi Üç Katlı Akıllı Kavşak için Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu'na teşekkür ederek, "Gaziantep'imize kazandırılmış muhteşem bir eser. Yapılan YeşilVadi Üç Katlı Akıllı Kavşak hem zamandan, hem de yakıttan tasarruf ediyoruz. Daha önceki yolda trafik aşırı şekilde tıkanırken, kazalar da oluyordu. Yapılan üç katlı köprülü kavşak ile yaşanan tüm sorunlar ortadan kalktı. Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu'na teşekkür ederiz" diye konuştu.

Şahinbey Belediyesi\'nin yaptığı 3 katlı köprülü kavşak ile trafik sorunu tarih oldu

Son Dakika Belediye Şahinbey Belediyesi'nin yaptığı 3 katlı köprülü kavşak ile trafik sorunu tarih oldu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  Yorumlar (6)

 • Mehmet Gündüz: Universite diş hekimliğinin yani basi cumhuriyet binevler caddelerinin birleştiği noktaya köprülü kavşak,ayrıca tramvayı hep zengin mahalleye yapmayın 50m2 içinde oturup 11.500 geçinen eski belediye Karşıyaka duztepe yukaribayira da yapın.kentsel dönüşümde garibanın sığındığı 50 m2 300 bine alıp yerine yaptığın toki 2 m7lyona satmayın.Kas yaparken göz çıkarmayın.Yazik.Garibten yana olun.Adamlari ömür boyu kiraci yapmayin 34 4 Yanıtla
 • Mehmet Gündüz: Başkanıma imar bakanlığı yakisir 20 9 Yanıtla
 • Sedat Dogan: Seçim yaklaştı çalışmalar çıkar şimdi 10 16 Yanıtla
 • ahmet Şen: Neresı musayıtse oraya yaparlar yaptılar hızmet var sen ona bak 16 7 Yanıtla
 • Mehmet Gündüz: Güneşten akkent şehir hastanesine verilen çıkışın kavisi çok dar ve savrulmaya karşı belli oranda eğim verilmeli.Her ay bir araba kayarak kaldırıma çarpıyor. Birgun biri ayaklara kadar savrulur bu gidisle kar buz oldumu oraya çekici ofisi kurulur.Milli sermayeye yazık.Fransa almanya avusturya bile belli saatlerde harekete duyarlı ışıklandırma var.Biz onlardan zenginmiyizki gece 12 olmuş hala bütün aydınlatma yanıyor. 12 2 Yanıtla
 • mehmet akar: söke novada kavşağına da yaptırıver başkanım. 12 1 Yanıtla
 • Mansur Yavaş: Hiçbir Allah'ın kulunu ayırmadık, oradaki sorunu çözdük
  20:07 Mansur Yavaş: Hiçbir Allah'ın kulunu ayırmadık, oradaki sorunu çözdük

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ayaş'taki Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışında yaptığı konuşmada, hiçbir Allah'ın kulunu ayırmadıklarını ve nereden kaç oy çıktığına bakmadıklarını belirtti. Yavaş, görev süresi boyunca ihalelerin canlı yayımlandığını ve kararların tek başına alınmadığını vurguladı. Ayrıca, her köye ve mahalleye giderek sorunları yerinde tespit ettiklerini ve çözdüklerini ifade etti.

 • Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın: Emekçilere Sahip Çıkın, Kundaklayana Değil
  19:57 Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın: Emekçilere Sahip Çıkın, Kundaklayana Değil

  Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Yalova Şubesi'nin açılış töreninde yaptığı konuşmada, CHP ve İYİ Parti'nin önceki yerel seçimlerde emekçileri kapının önüne koyduğunu belirterek, emek mücadelesini kucaklayanlara sahip çıkılması gerektiğini vurguladı. Yalçın, sözleşmeli memurların hala işten çıkarılma tehlikesi olduğunu da dile getirdi.

 • Adana'da kilolarca sakatat ve et çöpe atıldı
  19:45 Adana'da kilolarca sakatat ve et çöpe atıldı

  Adana'da zabıta ekiplerince Ramazan öncesi kasaplar çarşısına yapılan denetimde hijyen kurallarına uymayan kilolarca et ve sakatat çöpe atıldı. Ruhsatı olmayan bazı iş yerleri ise mühürlendi.

 • Bakan Özhaseki:
  19:28 Bakan Özhaseki: "Türkiye'nin her tarafında kentsel dönüşümü destekliyorum"

  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Aksaray Belediyesi'nin kentsel dönüşüm projesinin temel atma törenine katılarak Türkiye'nin her tarafında kentsel dönüşümü desteklediğini belirtti. Özhaseki, kentsel dönüşümün önemine vurgu yaparak, şu anda devam eden inşaatların yeterli olmadığını ve hızlandırılması gerektiğini söyledi.

 • Ayvalık Belediye Başkanı Sarımsaklı Salı Pazarı'nda Vatandaşlarla Buluştu
  18:33 Ayvalık Belediye Başkanı Sarımsaklı Salı Pazarı'nda Vatandaşlarla Buluştu

  Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, Sarımsaklı Salı Pazarı'nda vatandaşlarla bir araya geldi, pazar esnafıyla buluşup talepleri dinledi. Başkan Ergin, 'Gönülden gönüle sohbetlerimizde, hemşehrilerimizin ihtiyaçlarını dinledik. Sarımsaklı'da yapacaklarımızı konuştuk' dedi.

 • Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu Mahalleleri Ziyaret Etti
  18:31 Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu Mahalleleri Ziyaret Etti

  Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, Bekirler, Doğuca, Hamidiye, Ulupınar, Durasıl ve Hasköy Mahalleleri'ni ziyaret ederek, halkın ihtiyaçlarını karşılamak için çalışacağını söyledi.

 • Muş Bulanık'ta Cadde ve Sokaklar Tazyikli Suyla Yıkandı
  17:32 Muş Bulanık'ta Cadde ve Sokaklar Tazyikli Suyla Yıkandı

  Bulanık Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, Muş'un Bulanık ilçesinde cadde ve sokakları tazyikli suyla yıkayarak temizlik çalışması başlattı. Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Oğuzhan Ocak, çarşı merkezini gezerek esnafın taleplerini dinledi ve temiz bir çevrenin öncelikleri olduğunu belirtti.

 • Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi, Batı Antalya ekonomisinin gelişmesi için iş birliği çağrısı yaptı
  16:36 Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi, Batı Antalya ekonomisinin gelişmesi için iş birliği çağrısı yaptı

  Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi, Kumluca Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Fahri Özen, Kumluca Ticaret Borsası (Kumluca TB) Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Durdaş ve Kumluca Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Selçuk Çınar'ı ziyaret ederek, Batı Antalya ekonomisinin gelişmesi için iş birliği yapacaklarını belirtti.

 • Kocasinan Belediyesi ve Hayırsever İlbasmış Ailesi, Aile Sağlığı Merkezi Açılışını Gerçekleştirdi
  15:53 Kocasinan Belediyesi ve Hayırsever İlbasmış Ailesi, Aile Sağlığı Merkezi Açılışını Gerçekleştirdi

  Kocasinan Belediyesi ve Hayırsever İlbasmış ailesinin katkılarıyla yapılan Hoca Ahmet Yesevi Mahallesi'ndeki Fatma Yüksel İlbasmış Aile Sağlığı Merkezi'nin açılışı gerçekleştirildi. Açılış törenine Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar ve diğer protokol üyeleri katıldı.

 • Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Ekrem Başer, Dar Gelirli Aileler İçin Sosyal Marketler Açacak
  15:52 Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Ekrem Başer, Dar Gelirli Aileler İçin Sosyal Marketler Açacak

  Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Ekrem Başer, dar gelirli ailelerin yararlanması için sosyal marketler açacağını ve istihdamda sağlayacağını açıkladı. Sosyal marketler ile her ailenin almak zorunda olduğu temel tüketim maddelerini uygun rakamlara satın alabileceğini belirten Başer, projenin dar gelirli vatandaşlara önemli kazanımlar sağlayacağını vurguladı.

 • Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, Gelecek Dönem Projelerini Anlattı
  15:07 Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, Gelecek Dönem Projelerini Anlattı

  Şile Belediyesi 31 Mart seçimleri kapsamında proje ve aday tanıtım toplantısı düzenledi. Katılımcılar tarafından yoğun ilgi gören ve coşkuyla eşlik edilen toplantıda Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, 5 yıllık süre zarfında hayata geçirdiği projeleri ve gelecek dönem Şile için tasarladıkları projeleri anlattı.

 • EBB Odunpazarı Evleri İddialarına Açıklama Yaptı
  14:52 EBB Odunpazarı Evleri İddialarına Açıklama Yaptı

  Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Odunpazarı Evleri ile ilgili çıkan iddialara yanıt verdi. Yapılan açıklamada, iddiaların asılsız olduğu vurgulandı ve yapılan işlemlerin kayıtlarda olduğu belirtildi.


Advertisement