Sakal-ı Şerif'i görmek için birbirleriyle yarıştılar - Son Dakika

Sakal-ı Şerif'i görmek için birbirleriyle yarıştılar

24.04.2022 22:12

- Sakal-ı Şerif'i görmek için birbirleriyle yarıştılar Ramazan ayı dolayısıyla Zonguldak'ın Alaplı ilçesine bağlı Hacı Hasan Köyünde yeni açılan Cami için açılan Sakal-ı Şerif ve ayak izi vatandaşlardan yoğun ilgi gördü.

- Sakal-ı Şerif'i görmek için birbirleriyle yarıştılar

ZONGULDAK - Ramazan ayı dolayısıyla Zonguldak'ın Alaplı ilçesine bağlı Hacı Hasan Köyünde yeni açılan Cami için açılan Sakal-ı Şerif ve ayak izi vatandaşlardan yoğun ilgi gördü.

Zonguldak'ın Alaplı Hacı Hasan Köy Camisi'nde bulunan Hz. Muhammed'in Sakal-ı Şerif'i, Kabe iç örtüsü, Hz. Hamza'nın Uhud Savaşı'nda kırılan dişi, ilahiler eşliğinde sedef kaplamalı sandukasından açılarak sergilendi.

Alaplı Hacı Hasan Köyünde yeni yapılan cami açılışından sonra kılınan teravih namazı sonrasında ziyarete açılan Sakal-ı Şerif adeta izdihama yol açtı. Yaklaşık bir saat süren Sakal-ı Şerif ziyaretinde duygulu anlar yaşandı. Bazı vatandaşlar cep telefonlarıyla Sakal-ı Şerif'in fotoğrafını çekmeye çalışırken duygulu anların yaşandığı görüldü.

Teravih namazı sonrası Sakal-ı Şerif-i görmek isteyen vatandaşlar, cami içerisinde uzun kuyruklar oluşturdu. Hz. Peygambere saygı ve sevgilerinin tezahürü olarak Sakal-ı Şerif, Kabe iç örtüsü, Hz. Hamza'nın Uhud Savaşı'nda kırılan dişi, Hazreti Hüseyin'in şehit olduğunda üzerinde bulunan yeşil hırkası, Hz. Hatice'nin kabir toprağı, Hz. Muhammed'in ayak izini görmek için ziyarete gelenler, Kutsal emanetlere dokunarak tekbirler eşliğinde salavat getirdi. Ziyaret, ilk olarak erkeklere açılırken, daha sonra kadınlara ziyarete açıldı. Vatandaşlar Sakal-ı Şerif'i görebilmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, Hz. Peygamberin bir parçasını gördükleri için mutlu olduklarını ve duygulandıklarını aktardı.

Sakal-ı Şerif'e büyük bir sevgi seli oluştuğunu ifade eden Alaplı Müftüsü Bostancı, "Böyle güzel bir açılış gecede Sakal-ı Şerif'i ve kutsal emanetleri görmek için çevre köylerden bir çok vatandaşın camilere akın etti" dedi.

YORUMLAR
500
Tuzla'da şefler bayat ekmekleri taze lezzetlere dönüştürmek için yarıştı Tuzla'da şefler bayat ekmekleri taze lezzetlere dönüştürmek için yarıştı NASA, Ay'da maden kazımı için yarışma düzenledi! NASA, Ay'da maden kazımı için yarışma düzenledi! Çin'in Yeni Kovid-19 Protokolüne Göre, Ülkeye Gelen Yolcular İçin İzolasyon Süresi Kısalacak Çin'in Yeni Kovid-19 Protokolüne Göre, Ülkeye Gelen Yolcular İçin İzolasyon Süresi Kısalacak
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Sakal-ı Şerif'i görmek için birbirleriyle yarıştılar - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement