Şehidin Ateşi Niğde'ye Düştü - Son Dakika

Şehidin Ateşi Niğde'ye Düştü

10.04.2012 09:02
Şehidin Ateşi Niğde'ye Düştü

Jandarma Er Mehmet Erdem'in Niğde'deki baba ocağı ile Kayseri'de yaşayan dedesinin evine ateş düştü.

Amasya'da mayın patlaması sonucu terhisine 38 gün kala şehit olan Jandarma Er Mehmet Erdem'in Niğde'deki baba ocağı ile Kayseri'nin Yeşilhisar İlçesi'ne yaşayan dedesinin evine ateş düştü.

Erciyes Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Matematik öğretmenliği bölümünden mezun olan ancak esnaflığı tercih eden Murat Erdem, kısa dönem askerlik için Amasya'ya gitti.

Bugün Amasya şehir merkezine yaklaşık 10 kilometre uzaklıkta bulunan Çiğdemli Köyü Zana Köprüsü üzerinden askeri aracın geçişi sırasında, teröristlerce daha önceden döşenen mayının uzaktan kumanda ile patlatıması sonucu Jandarma Er Mehmet Erdem şehit oldu, 6 asker de ağır yaralandı.

Mehmet Erdem'in şehit olduğu haberi, Niğde'de özel bir banka şubesinde çalışan baba Hasan Erdem'e iş yerinde verildi. Metanetini korumaya çalışan şehit babası Hasan Erdem'e, acı haberi çalıştığı banka şubesine gelen Niğde Garnizon Komutanı Jandarma Albay İsmet Cansaran, Askerlik Şubesi Başkanı Yarbay Kadir Tokbaş ile İl Müftüsü Hasan Çınar verdi. Baba Hasan Erdem'in çalıştığı banka şubesinin bulunduğu binanın üst katındaki lojmanda oturan şehit ailesi acı haberle yıkıldı. Oğluna ağıtlar yakan anne Sera Erdem ve yakınlarını askerler teskin etmeye çalıştı.

Şehit babası Hasan Emin Erdem ve anne Sare Erdem'le kardeşleri Naile ve Oğuzhan'da cenaze töreni için Niğde'den Kayseri'nin Yeşilhisar İlçesi'ne gitmek üzere yola çıktı. Şehit Murat'ın cenazesi, yarın (Salı) ikindi namazının ardından Yeşilhisar İlçesi'nde toprağa verilecek.

DEDE ERDEM: VATAN SAĞOLSUN

Jandarma Er Murat Erdem'in acı haberi Kayseri'nin Yeşilhisar İlçesi'nde yaşayan dedesi İbrahim Erdem'e de askeri yetkililer tarafından bildildi. Gözyaşlarına boğulan dede Erdem'in oturduğu eve dev Türk Bayrağı asılırken, akrabaları ve komşuları taziye ziyaretine geldi. Acılı dede İbrahim Erdem, "Vatan sağolsun" derken, akrabaları, "Murat'ım biz sana düğün yapacaktık. Düğününü yapmak için askerden dönmeni bekliyorduk. İçimize ateş düşürdün" diye ağıtlar yaktı.

Üç kardeşin en büyüğü olan Murat Erdem'in kardeşi Naile Erdem'in Niğde Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünde, küçük kardeşi Oğuzhan Erdem'in ise Anadolu lisesinde öğrenci olduğu öğrenildi.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Şehidin Ateşi Niğde'ye Düştü - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement