Son Dakika Haberleri: Şehit Bedirhan'ın Anneannesi: "Bedirhan'ın İntikamını Aldılar Çok Sevindim"

Şehit Bedirhan'ın Anneannesi: "Bedirhan'ın İntikamını Aldılar Çok Sevindim"

7 ay önce

Şehit Bedirhan'ın anneannesi: "Bedirhan'ın intikamını aldılar çok sevindim"SİVAS - Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde 31 Temmuz günü PKK'lı teröristlerin önceden yola döşediği el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan Nurcan Karakaya ve 10 aylık bebeği Bedirhan Mustafa'nın anısı...

Şehit Bedirhan'ın anneannesi: "Bedirhan'ın intikamını aldılar çok sevindim"

SİVAS - Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde 31 Temmuz günü PKK'lı teröristlerin önceden yola döşediği el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan Nurcan Karakaya ve 10 aylık bebeği Bedirhan Mustafa'nın anısı ailenin evde oluşturduğu hatıra köşesinde yaşatılıyor. Terör örgütünün Sincar sorumlusunun şehit Bedirhan bebeğin isminin verildiği operasyonla öldürülmesini aile sevinçle karşılarken anneanne Suudiye Demir,"Bedirhan'ın intikamını aldılar çok sevindim" dedi.
Yüksekova ilçesinde üs bölgesinde görev yapan eşi Astsubay Çavuş Serkan Karakaya ve silah arkadaşlarına kek, börek ve pasta götürdükten sonra kendi otomobiliyle dönen Nurcan Karakaya ve 10 aylık bebeği Bedirhan Mustafa PKK'lı teröristlerin önceden yerleştirdiği el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olmuştu. Şehit anne bebeği ile yan yana defnedilirken Türk Silahlı Kuvvetli ve Milli İstihbarat Başkanlığı dün Irak'ın kuzeyindeki Sincar bölgesine terör operasyonu düzenledi. Ortaklaşa düzenlenen terör operasyonuna şehit bebek Bedirhan Mustafa'nın adı verildi. Operasyonda örgütün sözde Sincar sorumlusu ve 'kırmızı kategoride' aranan teröristlerden 'Mam Zeki Şengali' kod adlı İsmail Özden etkisiz hale getirildi. Örgütün en yaşlı üyelerinden olan ve birçok terör saldırısının faali durumda bulunan Özden'in etkisiz hale getirilmesi şehit Nurcan Karakaya ve bebeğinin ailesi tarafından sevinçle karşılandı.
"Bedirhan'ın intikamını aldılar"
31 Temmuz'daki terör saldırısında kızını ve torunun şehit veren Sivas'ın Şarkışla ilçesinde yaşayan Suudiye Demir,"Bedirhan'ın intikamını aldılar çok sevindim. Devletimden Allah razı olsun. Teröristi Allah kahretsin. Milletin ocağını söndürüyorlar. Allah belalarını versin. Devletimiz inşallah herkesin intikamını alır." dedi.
Anne ve bebeğinin hatırası anı köşesinde yaşatılıyor
Anneanne Suudiye Demir torununun ve kızının hatırasını yaşatmak için evde anı köşesi oluşturdu. Kızının ve torunun fotoğraflarını oluşturduğu anı köşesine koyan anneanne torununa ve kızına olan hasretini fotoğraflara bakarak gideriyor. Hatıralarını saklamak için anı köşesi oluşturduğunu anlatan Demir,"Buraya geliyorum. Yavrularımla konuşuyorum. Bu köşeyi onlar için ayırdım. Benim savunmasız yavrularımdan ne istediler. Ellerinde silahı yoktu. Parmak kadar çocuğu ile yavrumdan ne istediler. " diye konuştu.Doğu'daki 5 İlde Yapılan Seçim Anketinde, HDP Diğer Partileri Geride Bıraktı Fuhuş Operasyonunda Yakalanan 2 Erkeğin HIV Virüsü Taşıdıkları Ortaya Çıktı

Türkiye'de Yakalanan Ünlü Mafya Lideri, Bulgaristan'a İade Edildi