Son Dakika Haberleri: Silahlı Saldırı Sonucu Hayatını Kaybeden Zabıta Müdürü Aydoğdu ve Zabıta Amiri Aykan Son...

Silahlı Saldırı Sonucu Hayatını Kaybeden Zabıta Müdürü Aydoğdu ve Zabıta Amiri Aykan Son...

4 ay önce

Silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Zabıta Müdürü Aydoğdu ve Zabıta Amiri Aykan son yolculuklarına uğurlandı Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin: "Cengiz müdürümüz çok adice yapılan bir saldırı sonucu hayatını kaybetti" -Çukurova Zabıta Müdürlüğü'nde görevli Cengiz Yalaş törende...

Silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Zabıta Müdürü Aydoğdu ve Zabıta Amiri Aykan son yolculuklarına uğurlandı
Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin:
"Cengiz müdürümüz çok adice yapılan bir saldırı sonucu hayatını kaybetti"
-Çukurova Zabıta Müdürlüğü'nde görevli Cengiz Yalaş törende fenalaştı
-Aykan'ın kızları Elif ve Aysu babalarını gözyaşlarıyla uğurlarken, eşi Sibel Aykan ise kızlarını teselli etmeye çalıştı
-Hayatını kaybeden zabıta müdürü ve amirinin mesai arkadaşları ise gözyaşlarıyla onları son yolculuklarına uğurladı

ADANA - Adana'da Çukurova Belediyesi'nde silahlı saldırıya uğrayarak hayatını kaybeden Çukurova Belediyesi Zabıta Müdürü Cengiz Aydoğdu ile Zabıta Amiri Habil Aykan, düzenlenen törenle son yolculuklarına uğurlandı. Aykan'ın tabutunu taşıyan memurlar, tören esnasında gözyaşlarını tutamadı.
Çukurova Belediyesi'nde Zabıta Müdürü olan Cengiz Aydoğdu ile Zabıta Amiri Habil Aykan, dün akşam saatlerinde uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitirdi. Bugün Aydoğdu ile Aykan için Çukurova Belediyesi binasında cenaze töreni düzenlendi. Aydoğdu ve Aykan'ın yakınları gözyaşları ile töreni takip etti. Hayatını kaybeden zabıta müdürü ve amirinin mesai arkadaşları ise gözyaşlarıyla "Buraya böyle mi gelecektin? Şerefinle öldün" dedi. Aykan'ın Ay-yıldızlı bayrağa sarılı tabutunu taşıyan zabıta memurları ise tören esnasında gözyaşlarını tutamadı.
Cenaze töreni Aydoğdu ve Aykan'ın özgeçmişlerinin okunmasıyla başladı. Burada konuşan Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, yaşadığı acının tarif edilemeyeceğini ifade ederek "Sözün tükendiği durumlardan birini yaşıyoruz. Her iki arkadaşımız da adeta birer mücevher gibi pırıl pırıl insanlardı. Cengiz Aydoğdu müdürümüz şerefiyle onuruyla hizmet etmeye çalışan, ilke sahibi bir insandı. Yıllarca bulunduğu kritik görevler nedeniyle büyük badireler de atlatmıştı. Ancak Cengiz Müdürümüz, mesai arkadaşı demeye dilimin varmadığı bir kişi tarafından çok adice yapılan bir saldırı sonucu hayatını kaybetti" diye konuştu.
Zabıta Komiseri Habil Aykan'ın meslek hayatında bir lekesi olmayan, dünya tatlısı bir insan olduğunu belirten Çetin, "Nasıl acı çekmeyeceğiz? Gerçek anlamda acımızı tarif edecek hiçbir kelime yok. Ben iki mesai arkadaşımızın da sevenlerinin, ailesinin her zaman yanında olacağım. Keşke böyle olmasaydı. Keşke bu kadar basit bir olay neticesinde bu iki şerefli ve onurlu insan hayatını kaybetmeseydi" ifadelerini kullandı.
Törende konuşan Çukurova Zabıta Müdürlüğü'nde görevli Cengiz Yalaş ise "Tarifi olmayan bir saldırıya direnerek canlarını verdiler. Adınız her zaman Zabıta Müdürlüğü'nde yer alacak. Her zaman kalbimizde yeriniz olacak. Her iki vefat eden arkadaşımıza Allah'tan rahmet diliyorum" dedi. Yalaş, konuşmasını bitirdiği esnada fenalaştı. Yalaş, yanında bulunanların sayesinde ayakta durabildi.
Aykan'ın kızları Elif ve Aysu babalarını gözyaşlarıyla uğurlarken, eşi Sibel Aykan ise kızlarını teselli etmeye çalıştı.
Konuşmaların ardından Aykan'ın cenazesi defnedilmek üzere Yumurtalık ilçesine bağlı Yeşilköy Mahallesi'ne götürüldü. Aydoğdu'nun cenazesi ise Kabasakal Mezarlığı'nda kılınan cenaze namazının ardından gözyaşlarıyla defnedildi.İş Kadını Leyla Alaton: Erdoğan'ı Son Derece Feminist Buluyorum İskenderpaşa Cemaati, Cumhur İttifakı'nı Destekleyecek Yere Düşen 100 Lirayı Gizlice Alıp Cebine Koyan Vatandaş Gözaltına Alındı