Sivas'ta 'Demokrasi ve Şehitler Mitingi' - Son Dakika

Sivas'ta 'Demokrasi ve Şehitler Mitingi'

4 yıl önce

İstanbul Yenikapı’da gerçekleştirilen Demokrasi ve Şehitler Mitingi, tüm yurtta olduğu gibi Sivas’ta da coşkuyla gerçekleştirildi.

Sivas'ta 'Demokrasi ve Şehitler Mitingi', System.String[]

İstanbul Yenikapı'da gerçekleştirilen Demokrasi ve Şehitler Mitingi, tüm yurtta olduğu gibi Sivas'ta da coşkuyla gerçekleştirildi.


Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) askeri darbe girişiminin ardından başlatılan demokrasi nöbetleri, Cumhurbaşkanlığı himayesinde İstanbul Yenikapı'da düzenlenen 'Demokrasi ve Şehitler Mitingi', tüm yurtta olduğu gibi Sivas'ta da gerçekleştirildi.


Cumhuriyet Meydanı Valilik Binası önünde düzenlenen mitinge Sivas Valisi Davut Gül, AK Parti Milletvekilleri Hilmi Bilgin, Selim Dursun, Habip Soluk, Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, 5'inci Piyade Eğitim Tugay Komutan vekili Albay Çağlayan Polat, İl Jandarma Komutanı Bektaş Arslan, İl Emniyet Müdürü Turgay Çalışkan, askeri erkan, kamu kurum kuruluşlarının müdürleri siyasi parti temsilcileri ve yaklaşık 70 bin kişi katıldı.


Sivaslılar, Yenikapı'da ki mitingi kent meydanına kurulan dev ekrandan izledi.


Siyasi parti liderlerinin konuşmalarını büyük coşku ile izleyen vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmaya başlamasıyla uzun süre sloganlar attı.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sevgi gösterisinde bulunan vatandaşlar, FETÖ'ye tepki gösterdi.


Miting sonrası konuşma yapan Sivas Valisi Davut Gül, "15 Temmuz'da planlanan paralel ihanet çetesinin amacı gerçekleşseydi, milli iradeye el konulup, yöneticiler öldürülüp, tutuklanarak ülke bölünecek ve şer güçler ülkemizi işgal edeceklerdi. Ama herkesin bir hesabı varsa, Allah'ın da bir hesabı vardı. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın dirayeti, milletimizin ferasetiyle uçurumun kenarında bir ülkenin nasıl kurtarıldığını hep birlikte gösterdiniz. Tek millet olmak böyle bişe olsa gerek. İlk geçenden itibaren milletimizin tüm farklılıklarını bir kenara bırakmak demokrasiye sahip çıktı. Ülkemiz için herkes tek yürek oldu. Bu uğurda başta 15 Temmuz şehitleri olmak üzere tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum." ifadelerini kullandı. - SİVAS

Haber Yayın Tarihi: 08.08.2016 08:54 Kaynak: İHASon Dakika

Patron, yanında çalışan iç mimarın etek altı fotoğrafını çekti
Tecavüzcüsünü öldüren Rus kadınlar artık hapis cezası almayacak İmamoğlu, "Otur işine bak" diyen Erdoğan'a yanıt verdi: En iyisini 16 milyon bilir