Son Dakika: Beyaz Saray'dan medya kuruluşlarının olduğu binayı vuran İsrail'e uyarı - Son Dakika

Son Dakika: Beyaz Saray'dan medya kuruluşlarının olduğu binayı vuran İsrail'e uyarı

15.05.2021 18:14

Son dakika: İsrail'in Amerikan merkezli haber ajansı Associated Press (AP) ile Katar merkezli Al-Jazeera televizyon kanalının da olduğu 13 katlı bir binayı vurmasına ABD'den tepki geldi. Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, "Gazetecilerin ve bağımsız medyanın emniyet ve güvenliğinin sağlanmasının en büyük sorumluluk olduğunu İsraillilere doğrudan ilettik" dedi.

Hafta başından bu yana Filistin'deki saldırılarını sürdüren İsrail, medya devlerinin bulunduğu binaları da hedef aldı. Amerikan merkezli haber ajansı Associated Press (AP) ile Katar merkezli Al-Jazeera televizyon kanalının da olduğu 13 katlı bir binayı vuran İsrail'e ABD'den uyarı geldi.

"DOĞRUDAN İLETTİK"

İsrail'in saldırısına ABD'de Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, "Gazetecilerin ve bağımsız medyanın emniyet ve güvenliğinin sağlanmasının en büyük sorumluluk olduğunu İsraillilere doğrudan ilettik" tepkisini gösterdi.

BEKLENEN TEPKİ DEMOKRAT KONGRE ÜYESİNDEN GELDİ

ABD'li Demokrat Kongre üyesi Rashida Tlaib de saldırı sonrası İsrail'e tepki gösterdi ve Başbakan Binyamin Netanyahu'yu "ırkçılıkla" suçladı.

Filistin asıllı Demokrat vekil Tlaib, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "İsrail, medya kaynaklarını hedef alarak dünyanın, İsrail'in ırkçı yöneticisi Netanyahu'nun liderliğindeki savaş suçlarını görmesini engellemek istiyor." ifadesini kullandı.

Tlaib, "Öyle ki dünya bebeklerin, çocukların ve ebeveynlerinin öldürülmesini görmesin. Öyle ki dünya Filistinlilerin katledildiğini görmesin." değerlendirmesinde bulundu.

MEDYA DEVLERİNDEN DE TEPKİ GECİKMEDİ

AP'nin Başkan ve CEO'su Pruitt, İsrail ordusunun Gazze'de AP ve Aljazeera gibi uluslararası medya kuruluşlarının da olduğu binayı hedef almasına ilişkin yazılı açıklama yaptı. Pruitt, açıklamasında, "AP ofisine ev sahipliği yapan binaya yapılan oldukça rahatsız edici İsrail saldırısı karşısında şoke olduk ve dehşete düştük" ifadesini kullandı.

Al Jazeera ise yaptığı açıklamada 'İsrail'in yaptığı, gazetecilerimizin hayatını hedef alan ve gerçeği ortaya çıkarmalarını engellemeyi amaçlayan barbarca bir eylemdir' ifadelerine yer verdi.

Son Dakika: Beyaz Saray'dan medya kuruluşlarının olduğu binayı vuran İsrail'e uyarı
Son Dakika! İsrail, Gazze'de uluslararası televizyonların bulunduğu 13 katlı bir binayı vurdu

Son Dakika Dünya Son Dakika: Beyaz Saray'dan medya kuruluşlarının olduğu binayı vuran İsrail'e uyarı - Son Dakika Dünya


YORUMLAR (2)
  • Yavuz saraç : Orada sadece gazetecilerin değil masum Filistin halkının da yanında durulması gerekiyor. Oradaki bebekler ve çocukların suçu ne? Bırakın çocukları da yetişkin insanların suçu ne? Bugün bir video izledim elleriyle ve sapanlarıyla şiddete karşı koymaya çalışan gencecik insanlara israilli yerleşimciler glock marka tabancalarıyla hedef gözeterek ateş açmaları ve vurulan filistinlileri almaya gelen ambulansların engellenmesi artık sözün bittiği yerdir... Cevap Yaz 76 0 Yayından Kaldır
500

Son Dakika

Ödemiş'te sağanak yağış zor anlar yaşattı! Dere ve çaylar taştı, araçlar sürüklendi 15:04 Ödemiş'te sağanak yağış zor anlar yaşattı! Dere ve çaylar taştı, araçlar sürüklendi Erken sevindi, acısı fena çıktı! Kazandığını sanan atlet, hüsrana uğradı 14:57 Erken sevindi, acısı fena çıktı! Kazandığını sanan atlet, hüsrana uğradı Tarım Kredi, 11 maaş iddialarını yalanladı: Başkan 7 firmada çalışıyor ama tek maaş alıyor 14:50 Tarım Kredi, 11 maaş iddialarını yalanladı: Başkan 7 firmada çalışıyor ama tek maaş alıyor
75 bin lirasının iş yerinden çalındı, hırsız bir aylık çalışanı çıktı 14:39 75 bin lirasının iş yerinden çalındı, hırsız bir aylık çalışanı çıktı Hande Fırat'tan, gazeteci Serdar Akinan'ın Suriye'nin yağmalanmasına ilişkin iddiaları yanıtladı: Eşimin durumu zaten iyi 14:22 Hande Fırat'tan, gazeteci Serdar Akinan'ın Suriye'nin yağmalanmasına ilişkin iddiaları yanıtladı: Eşimin durumu zaten iyi Elleri yakan ekmek parası! Isırgan otu toplayıp satarak geçimini sağlıyor 14:21 Elleri yakan ekmek parası! Isırgan otu toplayıp satarak geçimini sağlıyor
Şenol Güneş'in İsviçre maçının ardından yaptığı açıklamalara basın mensupları tepki gösterdi 13:56 Şenol Güneş'in İsviçre maçının ardından yaptığı açıklamalara basın mensupları tepki gösterdi Yargıtay üyesi Savaş Nemli, firari iş insanı Sezgin Baran Korkmaz ile yemek yemesini açıkladı: Soruşturmadan haberim yoktu 13:29 Yargıtay üyesi Savaş Nemli, firari iş insanı Sezgin Baran Korkmaz ile yemek yemesini açıkladı: Soruşturmadan haberim yoktu
Advertisement