Siirt'in Şirvan ilçesi artan vakalar sonrası karantinaya alındı - Son Dakika

Siirt'in Şirvan ilçesi artan vakalar sonrası karantinaya alındı

19.09.2020 14:10

Siirt'in Şirvan ilçesinde koronavirüs vakalarının artması nedeniyle ilçe merkezi ile bağlı 1 köy ve 1 mezra karantina altına alındı. Zorunlu haller dışında ilçe merkezine giriş ve çıkışlar yasaklandı.

Türkiye'de 1 Haziran sonrası başlayan kontrollü sosyal hayat dönemi ile birlikte artan vaka sayıları endişe yaratmaya devam ederken, bir ilimizden daha karantina haberi geldi. Siirt'in Şirvan ilçe merkezi ile bağlı 1 köy ve 1 mezra, artan vakalar sonrası karantinaya alındı. İlçe Hıfzıssıhha Kurulu'nca alınan kararla, zorunlu haller dışında ilçe merkezine giriş ve çıkışlar yasaklandı.

Şirvan'da koronavirüs vakalarının artması nedeniyle İlçe Hıfzıssıhha Kurulu'nca ilçe merkezi, 2 köy ve 1 mezra, 2 Ekim tarihine kadar karantinaya alındı. Şirvan Kaymakamlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, zorunlu haller dışında ilçe merkezine giriş ve çıkışların yasaklandığı belirtildi.

ZORUNLU HALLER DIŞINDA İLÇEYE GİRİŞ ÇIKIŞLAR YASAKLANDI

Açıklamada şöyle denildi:

"Şirvan ilçe merkezde Kovid-19 test sonucu pozitif vakalarla yakın temaslı sayısındaki artıştan dolayı ilçemizde Kovid-19 hastalığı salgınını önlemek ve insan sirkülasyonunu en aza indirmek için 18 Eylül 2020 cuma günü saat 22.00'dan itibaren tedarik zinciri, kamu personeli, ağır ve acil hastalar dışında giriş çıkışların yasaklanmasına. Şirvan merkezde görevli kamu personellerinden ilçe dışında ikamet edenler sadece mesai günlerinde ve bağlı oldukları birim amirinin bilgisi dahilinde ilçeye giriş-çıkış yapmalarına. Şirvan ilçemize bağlı Ormanbağı köyü ile Kayahisar köyünün Kayalık mezrasında ikamet eden bazı vatandaşların Kovid-19 test sonuçları pozitif çıkması ve bu kişilerin adı geçen yerleşim yerlerinde yaşayan diğer vatandaşlar ile temaslı olmalarından dolayı Ormanbağı köyü ile Kayahisar köyünün Kayalık mezrasının tamamı 18 Eylül 2020 Cuma günü saat 20.00'dan 2 Ekim 2020 tarihine kadar 14 günlük karantina uygulamasına geçilmesine, Ormanbağı köyü ve Kayahisar köyünün Kayalık mezrasına giriş çıkışların 2 Ekim 2020 Cuma gününe kadar yasaklanmasına.

14 GÜNLÜK KARANTİNA UYGULAMASINA GEÇİLDİ

İlçemize bağlı Soğanlı köyünde 3 hanenin köyde yaşayan vatandaşlarla yakın temaslı olmasından dolayı bu 3 hanelerin 18 Eylül 2020 günü saat 20.00'dan 2 Ekim 2020 tarihine kadar 14 günlük karantina uygulamasına geçilmesine, hanelere giriş çıkışların 2 Ekim 2020 Cuma gününe kadar yasaklanmasına. 18 Eylül ile 2 Ekim 2020 tarihleri arasında karantina altında tutulan yukarıda adı geçen yerleşim yerleri ve diğer adres sakinlerinin evlerinde kalarak izolasyon kurallarına uymalarına, hane sakinlerinin ihtiyaçlarını ücreti kendilerince karşılanmak üzere kolluk kuvvetleri personellerince o kişilere teslim edilmesine, durumun köy ve mahalle muhtarları ve hane halklarına tebliğ edilmesine, 1593 Sayılı Hıfzıssıhha Kanunu'nun 24'üncü maddesine göre İlçe Hıfzıssıhha Komisyonu'nca birliğiyle karar verildi."

Siirt'in Şirvan ilçesi artan vakalar sonrası karantinaya alındı

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Siirt'in Şirvan ilçesi artan vakalar sonrası karantinaya alındı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Ankaragücü, 4'ü futbolcu 5 kişi koronavirüs oldu BM'nin yıllardır uygulamadığı kararı Azerbaycan ordusu uyguladı! Zengilan ve Horadiz kentleri işgalden kurtarıldı Durak dışında inmek isteyen yolcu, seyir halindeki otobüsün frenine bastı Gözü dönmüş cani, engelli kuzenini istismar ettikten sonra boğazını kesti Mastürbasyon davasında istediği karar çıkmayan koca, eşi ve kızından örnek verdi: Ya onlar görseydi ne olacaktı? Esra Erol'un programında ilginç olay! Karısı evi terk edip başka bir adamla düğün yaptı Kılıçdaroğlu parti grubunda Bahçeli'ye teşekkür etti: İktidarın rezilliği bundan iyi anlatılamazdı Aşiret düğününde gelin ve damada 40 dakikada 1 milyon liralık takı