Son Dakika Haberleri: Zeytin Dalı Harekatı'nda 2 Askerimizi Şehit Eden 9 Terörist Tutuklandı

Zeytin Dalı Harekatı'nda 2 Askerimizi Şehit Eden 9 Terörist Tutuklandı

3 ay önce

Zeytin Dalı Harekatı sırasında Üsteğmen Oğuz Kaan Usta ile Uzman Çavuş Mehmet Muratdağı'nın şehit edilmesi olayına karışan 9 YPG/PKK'lı terörist tutuklandı.

Zeytin Dalı Harekatı'nda, Üsteğmen Oğuz Kaan Usta ile Uzman Çavuş Mehmet Muratdağı'nı şehit eden, jandarma ve MİT'in Suriye'de ortakalaşa düzenlediği operasyonla yakalanıp Türkiye'ye getirilen ve adliyeye sevkedilen 9 YPG/ PKK'lı terörist tutuklanarak cezaevine gönderildi.

9 TERÖRİSTİN HATAY İL JANDARMA KOMUTANLIĞINDAKİ İŞLEMLERİ TAMAMLANDI

Zeytin Dalı Harekatı sırasında Piyade Üsteğmen Oğuz Kaan Usta ve Piyade Uzman Çavuş Mehmet Muratdağı'nın şehit edilmesi ve akabinde Usta'nın naaşının kaçırılması olayına karışan 9 teröristin, Hatay İl Jandarma Komutanlığındaki işlemleri tamamlandı.

ADLİYE ÖNÜNE GELEN 70 YAŞINDAKİ KADIN, TERÖRİSTLERE TEPKİ GÖSTERDİ

Teröristler, geniş güvenlik önlemleri altında Hatay Adliyesi'ne götürüldü. Adliye önüne elinde Türk bayrağıyla gelen 70 yaşındaki Fatma İzzettinoğlu ise teröristlere tepki gösterdi.

TERÖRİSTLERİN TAMAMI ÇIKARILDIKLARI MAHKEMECE TUTUKLANDI

Savcılıktaki işlemlerinin ardından teröristler, "kasten öldürme", "silahlı terör örgütüne üye olma" ve "devletin birliğini ve ülke bütünlüğü bozmak" suçlarından tutuklanmaları talebiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edildi. Teröristlerin tamamı çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

SAVCILIKTAN YAZILI AÇIKLAMA GELDİ

Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Ataman, yaptığı yazılı açıklamada, Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında şüpheliler M.C, A.M, C.M, F.K, H.K, İ.M, M.M.K, İ.M. ve R.M'nin Raco'da yakalandığını hatırlattı.

Zanlıların "silahlı terör örgütü üyesi olmak", "kasten öldürmek" ve "devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozmak" suçlarından Hatay Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine tutuklanmaları talebiyle sevk edildiğini aktaran Ataman, şüphelilerin tutuklanmalarına karar verildiğini kaydetti.

9 TERÖRİST, MİT'İN OPERASYONU İLE TÜRKİYE'YE GETİRİLMİŞTİ

Piyade Üsteğmen Oğuz Kaan Usta ve Piyade Uzman Çavuş Mehmet Muratdağı'nın şehit edilmesi ve akabinde Usta'nın naaşının kaçırılması olayına karışan 9 terörist, 14 Eylül Cuma günü Suriye'nin Afrin kentinde jandarma istihbarat ve terörle mücadele birimleri ile MİT'in çalışmasıyla yakalanarak Türkiye'ye getirilmişti.
Fatih Portakal'dan Kendisine "Edepsiz" Diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Yanıt Geldi Bakan Soylu: Bir Tane Okulun Etrafında Uyuşturucu Satıcısı Görün, İstifa Etmeyen Namerttir

Ünlü Anketçi, İstanbul İçin CHP'ye Şans Tanımadı: Yıldırım'ın Kazanma Olasılığı Çok Güçlü