Sonbahar Şarkıları - Son Dakika

Sonbahar Şarkıları

10.12.2016 18:04
Sonbahar Şarkıları, System.String[]

Bariton Ömür Munzur ve piyanist Elif Önal, popüler klasiklerden günümüz şarkılarına uzanan zengin bir program ile 10 Aralık Cumartesi akşamı Mozarthaus'a konuk oluyor.

Bariton Ömür Munzur ve piyanist Elif Önal, popüler klasiklerden günümüz şarkılarına uzanan zengin bir program ile 10 Aralık Cumartesi akşamı Mozarthaus'a konuk oluyor.

Program:

T. Albinoni |  Adagio J. Massenet  |  Elegie

A. Stradella  |  Pieta Signore

F. P. Tosti  |  Non t'amo piu

S. Cardillo  |  Core'ngrato

R. Falvo  |  Dicitencello Vuie

G. Porter |  So in Love

R. Cocciante | Belle "Notre-Dame de Paris"

N. C. Andel  |  Mazi

*Düzenleme: Hakan Ali Toker

A. Babayev | Nazende Sevgilim

*Düzenleme: Hakan Ali Toker

Program süresi: yaklaşık 50 dakika

Ömür Munzur

2002 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi  Şan-Koro bölümünde Prof. Dan Constantin Serbac'ın sınıfından mezun oldu. Bilkent Gençlik Orkestrası eşliğinde Dido & Aeneas Operasında "Aeneas" karakterini seslendirdi. Yine aynı yıl içerisinde Amerika Birleşik Devletlerinin Santa Barbara şehrinde  dünyaca ünlü Mezzo Soprano Marliyn Horne'nin Workshop'u na katıldı. 2004 yılında kazandığı Köln Müzik Yüksekokulu'nda okumak üzere Almanya'ya gitti. Burada Ünlü Soprano Prof. Edda Moser ile yüksek lisans eğitimini yaptı. 2005-2006 yıllarında  Rigoletto Operasında "Ceprano"  Prinzessin auf der Erbse Operasında "Kanzler"  ve Sihirli Fülüt Operasında " Papageno" rollerini seslendirmek üzere Koblenz Operasıyla bir yıllık sözleşme imzaladı. 2007 yılında İtalyanın Montepulciano kentinde Dresden Operası Genel Müzik Direktörü Gerd Uecker'in yaptığı Masterclass'a burslu olarak davet edildi. Yine aynı yıl Almanya'nın Köln şehrinde  St. Aposteln kilisesinde ve, Agustin şehrinde de St. Agustinus kilisesinde Johannes Brahms'ın "Ein Deutsches Requiem" (Bir Alman Requiemi) adlı Oratoryosunda Bariton soloyu icra etti.   Santçı Avrupa ülkeleri, Amerika ve Türkiye'de çok sayıda konser ve resital verdi. Başlıcaları Stadt Theater Koblenz ve Köln Operası olmak üzere operalarda solist sanatçı olarak mesleğini icra etti. Anton Marik ve Markus Stenz gibi ünlü şeflerle çalışan sanatçı solistlik kariyerinin yanı sıra Şan, Koro, Müzik Estetiği ve Genel Müzik dersleri eğitmenliği de yaptı. Sanatçı 2012 yılında  Prof. Arthur Jansen ile Sanatta Yeterlik  eğitimini Köln Müzik Yüksekokulu'nda tamamladıktan kısa bir süre sonra  Türkiye'ye geri döndü. Halen yurt içinde ve yurt dışında seçkin sanat merkezlerinde konserler veren sanatçı sahne kariyerinin yanı sıra Akademik düzeyde öğrenci yetiştirmeye de devam etmektedir.

Elif Önal

I·stanbul U¨niversitesi Devlet Konservatuarı Lisans ve Yu¨ksek Lisans bo¨lu¨mlerinden Prof. Tuvana Alton'un o¨gˆrencisi olarak mezun oldu. Bilkent U¨niversitesi'ndeki Sanatta Yeterlik c¸alıs¸malarını Prof. Namık Sultanov ve Gu¨lnara Aziz ile tamamladı. Yaptıkları ustalık sınıflarında Leontina Margulis, Frank Braley, Gu¨lsin Onay, Hu¨seyin Sermet, Viyana'da Roland Batik ve Salzburg Mozarteum'da Christopher Lieske ile c¸alıs¸tı. ANAC¸EV Piyano Yarıs¸ması'nda Adnan Saygun'un Sonatina eseri ile "En I·yi Tu¨rk Eseri Yorumcusu" o¨du¨lu¨nu¨ aldı. Kuruculugˆunu ve u¨yeligˆini yaptıgˆı Bilkent Su Trio oda mu¨zigˆi grubu ile, Andante klasik mu¨zik dergisi tarafından "2011 Donizetti O¨du¨lleri - Yılın Klasik Mu¨zik Toplulugˆu" o¨du¨lu¨ne layık go¨ru¨ldu¨. Türkiye'nin önemli konser salonlarında ve festivallerinde, Almanya ve Avusturya'da resitaller ve oda mu¨zigˆi konserleri; C¸ukurova Devlet Senfoni Orkestrası ve I·zmir Devlet Senfoni Orkestrası ile solist olarak konserler verdi. Birçok günümüz Türk bestecisinin solo piyano ve oda müziği eserlerinin ve Adnan Saygun'un solo piyano için Süit'inin dünyada ilk seslendirilişlerini yaptı. Sanatc¸ı önce İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı, ardından oniki yıl Bilkent U¨niversitesi Mu¨zik ve Sahne Sanatları Faku¨ltesi'nde öğretim elemanı ve Bilkent Senfoni Orkestrası üyesi olarak çalıştıktan sonra 2014 yılında Ankara U¨niversitesi Devlet Konservatuarı'na Doçent olarak atandı. Halen Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda öğretim üyesi ve Çalgı Anasanat Dalı Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Sonbahar Şarkıları

Kaynak: Etkinlik.io

Son Dakika Kültür Sanat Sonbahar Şarkıları - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika! Oruç Reis'in Akdeniz'deki görev süresi 29 Kasım'a kadar uzatıldı Alman medyasından Türk İHA ve SİHA'larına övgü dolu sözler: Avrupa ülkeleri baş edemez Bu hafta borsa kazandırdı, altın ve döviz kaybettirdi Vatandaşların kısıtlamayı yanlış anladığı kentimizde in cin top oynuyor Sahte pasaportla yurt dışına kaçmaya çalışan PKK'lı kadın terörist böyle yakalandı Dolandırıldığını sanıp kamera kayıtlarını izledi, iş yerinin soyulduğunu fark etti 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde hareketli dakikalar! Ekipler intihar girişiminde bulunan 2 kişiyi ikna etmeye çalışıyor 55 ili ilgilendiren 145 yıllık rüya gerçek oluyor! Karadeniz-Akdeniz Yolu'nda sona doğru