Sorgun 7.geleneksel Yağlı Güreşlerine Hazır - Son Dakika

Sorgun 7.geleneksel Yağlı Güreşlerine Hazır

06.08.2015 16:16
Sorgun 7.geleneksel Yağlı Güreşlerine Hazır, System.String[]

Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından bu yıl 7’incisi düzenlenecek olan Geleneksel Yağlı Güreş müsabakaları hazırlıkları tamamlandı.

Yozgat'ın Sorgun Belediyesi tarafından bu yıl 7'incisi düzenlenecek olan Geleneksel Yağlı Güreş müsabakaları hazırlıkları tamamlandı.

Cumartesi günü Sorgun'da düzenlenecek olan Yağlı Güreşlere tarihi Kırkpınar Başpehlivanlarının yanı sıra Ankara, Erzurum, Samsun, Çorum, Ordu, Tokat, Amasya, Kahramanmaraş, Adana ve Sivas gibi illerden birçok spor kulübü müsabakalara katılacak.

Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, son günlerde artan terör olayları ve Türkiye'nin dört bir tarafından gelen şehit haberleri nedeniyle 8-9 Ağustos tarihleri arasında yapılacak olan Gurbetçiler Şöleni kapsamındaki eğlence ve konserleri iptal ettiklerini belirterek, "Ata sporumuz olan güreş müsabakaları devam etmektedir. Kamuoyunda da sanki güreş müsabakaları da iptal edildiği yönünde bir takım algı oluştu. Biz sadece konser ve eğlenceleri iptal ettik. Güreş müsabakalarımıza Cumartesi günü tarihi Kırkpınar Başpehlivanlarımızdan Recep Kara, Süleyman Aykırı, Faruk Akkoyun, Mecit Yıldırım, Mehmet Selvi, Murat Aydoğdu, Fatih Koyuncu, Salih Erdinç, Hamza Köseoğlu ve Ramazan Yarar gibi pehlivanlar eşlik edecek. Müsabakalara bütün Sorgun halkını ve Yozgat'lı hemşehrilerimizi bekliyoruz" dedi. - YOZGAT

Sorgun 7.geleneksel Yağlı Güreşlerine Hazır

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Sorgun 7.geleneksel Yağlı Güreşlerine Hazır - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Tam kapanma sonrası ilk Kabine toplantısı yarın! Erdoğan, alınan kararları Millete Sesleniş konuşması ile duyuracak Tam kapanma sonrası ilk Kabine toplantısı yarın! Erdoğan, alınan kararları Millete Sesleniş konuşması ile duyuracak Beşiktaş şampiyonluk kupasını Vodafone Arena'da 19 Mayıs saat 19.03'te almak istiyor Beşiktaş şampiyonluk kupasını Vodafone Arena'da 19 Mayıs saat 19.03'te almak istiyor Şampiyonluk kutlaması kazayla sonuçlandı: 5 yaralı Şampiyonluk kutlaması kazayla sonuçlandı: 5 yaralı Gedson Fernandes, Galatasaray'a veda etti Gedson Fernandes, Galatasaray'a veda etti Emre Akbaba'ya tepkiler çığ gibi! Şampiyonluk maçındaki performansı gündeme oturdu Emre Akbaba'ya tepkiler çığ gibi! Şampiyonluk maçındaki performansı gündeme oturdu Süper Lig'de tarihi sezonun şampiyonu Beşiktaş Süper Lig'de tarihi sezonun şampiyonu Beşiktaş Güldür Güldür Show'un Mustafa Sarıgül skeci sosyal medyada gündem oldu Güldür Güldür Show'un Mustafa Sarıgül skeci sosyal medyada gündem oldu Hamas saldırılara karşılık verdi, o anda plajda olan İsrailliler korku içinde sığınaklara kaçtı Hamas saldırılara karşılık verdi, o anda plajda olan İsrailliler korku içinde sığınaklara kaçtı
Advertisement